Pierwszy dron, Tarot X6 ?

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

macieiks
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 21 sty 2016, 14:31
Lokalizacja: Krakow

Pierwszy dron, Tarot X6 ?

Post autor: macieiks »

Cześć wszystkim ! ;)

Jestem aktualnie na etapie budowania swojego pierwszego, własnego drona ;-) . Tematem interesuję się od dawna, ale od dwóch tygodni postanowiłem, że nadszedł czas na realizację pomysłu. Do rzeczy, z komentarzy na tutejszym i na zagranicznym forum decyduję się na budowę drona 6-ramiennego, z racji tego, że zależy mi na "średnim" udźwigu i długości pracy na akumulatorach. Chciałbym się Was poradzić jakie części zaproponowalibyście mi do niego. Zależy mi na tym aby dron mógł działać przez około 20-30 minut. Na jego pokład chciałbym wstawić kamerkę GoPro, ewentualnie doczepiłbym do niego na osobnym zasilaniu Arduino z czujnikiem pyłków do monitorowania zanieczyszczeń w okolicy (waga znikoma). Jeśli chodzi o budżet to wszystko zależy od typu części, nie jestem jeszcze w tym temacie biegły. Dużo osób poleca ramę Tarot X6 + silniki bezszczotkowe do wydłużenia czasu pracy na baterii. Nie ukrywam, że jako autopilot chciałbym skorzystać z jakiegos OpenSource, chyba że inne rozwiazanie jest lepsze. W planach możliwość z korzystania z FPV. Prosiłbym Was o listę potrzebnych rzeczy jakie chętnie polecilibyście, tak aby współgrały ze soba - będę miał podglad za jakimi częściami mam się rozgladać.

Pozdrawiam
Maciek
ODPOWIEDZ