Osłony śmigieł do Syma X8W Jakieś pomysły?

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

leymann
Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 gru 2015, 14:38

Osłony śmigieł do Syma X8W Jakieś pomysły?

Post autor: leymann »

Witam,
od wczoraj jestem, szczęśliwym posiadaczem drona Syma X8W. Szczerze myślałem, że pilotowanie drona jest bardzo łatwe i od razu po rozpakowaniu zamontuję kamerkę GoPro, ale rzeczywistość szybko zweryfikowała moje umiejętności. W związku z tym postanowiłem się najpierw nauczyć latać a potem filmować. Zaczynam sobie radzić już coraz lepiej, jednak po paru upadkach i zderzeniach z drzewami, ścianami połamały mi się prawie wszystkie osłony, póki co reanimowałem je skręcając spinaczami biurowymi, ale myślę, że przy pierwszym lepszym uderzeniu połamią się całkiem. Stad moje pytanie do Was, czy jest już może jakiś patent na skonstruowanie takich osłon? Jak narazie wpadłem na pomysł, aby zrobić takie osłony z blaczki i drutu do spawania fi 3,5mm, ale nawet jako początkujący wiem, że może to być dość ciężkie, to po pierwsze, a po drugie konstrukcja taka byłaby bardzo sztywna i zamiast amortyzować upadki, przeniosłaby po prostu siłę uderzenia na konstrukcję samego drona.

Osłony wyglądają tak:
http://static5.redcart.pl/templates/ima ... 08b2f0.jpg
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Osłony śmigieł do Syma X8W Jakieś pomysły?

Post autor: Adrián »

Jakie pomysły? Latać bez ;-)
Ja się nauczyłem bez, to Ty też dasz radę. Nie lataj w pomieszczeniach i z dala od przeszkód.
Lataj na otwartej przestrzeni i straty będą minimalne.
MixhaL
Posty: 135
Rejestracja: wtorek 22 gru 2015, 00:03

Re: Osłony śmigieł do Syma X8W Jakieś pomysły?

Post autor: MixhaL »

Polecam pola i łąki, też jestem początkujacy w lataniu ale ja wybieram otwarte przestrzenie chociaż przyznam się że dron uciekł mi już kilka razy i go goniłem i szukałem, całe szczęście że uciekał na pola gdzie ziemia jest bardzo miękka.
Ewentualnie duże boisko i startuj z środka, wtedy dopiero zaczynasz uczyć się zachowania drona i zapamiętywać jak sterować przy danym ustawieniu drona do ciebie.
Musisz wylatać bardzo dużo pakietów żeby nauczyć się latać pomiędzy budynkami bez strat.
Syma X8SW / FQQ777 124 / Racer 250
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Osłony śmigieł do Syma X8W Jakieś pomysły?

Post autor: matulekpl »

Kup sobie te osłony na Allegro albo za granicą. Wyjdzie taniej niż kombinowanie:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ODPOWIEDZ