zamarzył mi się składany kopterek

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Re: zamarzył mi się składany kopterek

Post autor: michal_e »

darek pisze:moim celem jest dać w miarę długolatającą platformę do filmowania,
krótka piłka - czy coś typu NEX z gimbalem zawiśnie na którymś z tych "kopterków do filmowania" ?
a jeśli nie NEX to co i czy zobaczymy efekt (nagranie z tego sprzętu) ? - bo to jest , zdawało by się, cel projektu " kopterek do filmowania" , a 30 czy 40 minut w powietrzu to sprawa drugoplanowa. ;-)
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: zamarzył mi się składany kopterek

Post autor: Rurek »

darek pisze:które są dalekie od jakichkolwiek standardów jedynie może przestraszyć potencjalnego kupca I wywołać w nim wrażenie, że moje kopterki mogą latać długo tylko dzięki temu wysublimowanemu zasilaniu
Źle do tego podchodzisz, już na etapie koncepcji. Bo bateria Li-Ion nie jest "poza standardami" a raczej świadczy o innowacyjności. W końcu to są ogniwa od lat wykorzystywane na innych polach, poza modelarskich ( pierwsze z brzegu dwa przykłady: laptopy i latarki).
I są do tego u nas na forum ludzie którzy potrafią zająć się seryjną produkcją "profesjonalną" takich pakietów, gdzie nikt , potencjalny nabywca nie pomyśli że to jest nie-teges.
I te ogniwa mają same zalety w stosunku do LiPo'li... a te z hobbykinga to, za przeproszeniem-> jeżeli ktoś do takich kopterów jak twoje projekty uważa że turnigy multistar czy jakiekolwiek inne trutnigy, zippy czy cokolwiek z tego sklepu jest szczytem możliwości i wyznacznikiem jakości ... to sorry nie jest potencjalnym nabywcą twoich kopterów :-)
Mówiąc krótko - gdybym był potencjalnym klientem i chciał kupić "skrojony" pod zadanie czyli filmowanie długotrwałe, bez kompromisów i przeczytałbym że pod te wytyczne jest nawet zaprojektowany i wykonany pakiet to dla mnie świadczyłoby to o jak najbardziej profesjonalnym podejściu do tematu przez konstruktora/producenta wyrobu gotowego jakim miałby być kopter AP długolotny PnF.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: zamarzył mi się składany kopterek

Post autor: darek »

Rurek, sam korzystam z Li-ion
ale również sam nie chcę ich lutować, dobierać, sprowadzać itp
może I pakiety HK nie są najlepsze, ale nie mam kasy na lepsze I takie muszą być

jeśli chcesz budować takie pakiety to zrobię ci bezpłatną reklamę w moim sklepie, sam jednak nie chcę się tym bawić

powiem ci w sekrecie, póki co nikt nie napisał do mnie, że chce coś kupić a tym bardziej nie wyciągnął godziwej gotówki, nawet moje hobby ma swoje granice, ale za to z przyjemnością udostępnię jakąś moją konstrukcję do dalszych testów, gdyby ktoś reflektował, jakkolwiek nie za darmo, nawet na tym forum ludzie nie zawsze wywiązują się ze zobowiązań (choc początkowo myślałem, że jesteśmy jedną wielką rodziną), na razie straciłem komplet 4 potrójnych śmigieł składanych z mocowaniami (całość jakieś 250pln) I to był pierwszy I ostatni raz kiedy coś straciłem
Awatar użytkownika
Amat3ur
Posty: 125
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 21:37
Lokalizacja: Piaseczno

Re: zamarzył mi się składany kopterek

Post autor: Amat3ur »

Może nikt nie napisał ze względu na cenę podaną na stronie: 1499 zł netto :shock: :shock: :shock:
Ja rozumiem że rama jest inna niż wszystkie ale jak sam napisałeś koszt materiałów to 50 USD (niechby i 200 ) to nawet uwzględniając ogrom roboty jaki włożyłeś w projekt nie wyjdzie ponad 1800 zł brutto :shock: A sam chętnie bym kupił tą ramę lecz zwyczajnie mnie nie stać :-(
Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: zamarzył mi się składany kopterek

Post autor: Rurek »

Amat3ur i dlatego sam składasz i na tym trzeba poprzestać a nie komentować cenę. Bo na nią składa się wiele rzeczy.
Czy , dla przykładu, myślisz że Fajtom3adv ma za wysoką cenę? Dla mnie tak i dlatego go nie kupiłem :-)
I nie obrażam się na DJI za to że sprzedaje coś co jest warte tysiąc złotych(w materiałach) za 6x więcej. I chyba nawet niedoszacowałem bo to jest sprzęt klepany nie w setkach sztuk a w setkach TYSIĘCY sztuk. A wtedy to wiesz, efekt seryjnej masówki obniża koszty więc jak 100$ kosztują wszystkie elementy jest bliższe prawdy...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: zamarzył mi się składany kopterek

Post autor: darek »

Amat3ur, tu cię mam
tak sobie pokalkulowałeś a ja jakoś nie mogę sobie przypomnieć czy podawałem jakąś cenę I jaką
co do kosztów to między 50 USD a 200 USD jest zdecydowana różnica, jedno to niecałe 200 zł a drugie to prawie 800 zł, to drugie robi się coraz bliższe wspomnianych przez ciebie 1800

co do rzeczywistych kosztów to podliczę, wszystko USD:
elementy zginające ramiona: 4 x 30 - 120
składane nogi: 35
ogółem około 25% płyty 500x500: 30
poliamid na części plastikowe: 20
rurki: 20
koszty dodatków: 10-20
------------------------------
250 USD ~ 1000pln

wycinanie płyty cf: około 1,5h
wycinanie części plastikowych: około 1,5h
to jest droga maszyna a ja nie pracuję za darmo, gdybym to zlecał, płaciłbym co najmniej 150 zł za godzinę, przy 3 godzinach to jest 600pln

1000 + 600 = 1600
gdybym sprzedawał tę ramę za 1800 to, teoretycznie, zarabiałbym 200 zł
szczerze mówiąc to g.... interes

poza tym oducz się patrzeć ludziom w kieszeń, kupuj na aliexpess co oni tam mają fajnego I dłub dremelem w płytkach I na pewno nie dojdzesz do takich kwot, jednak gdy ktoś inwestuje grube tysiące to oczekuje jakiegoś zwrotu a nie pochwały młodego hobbysty
myślisz cenami chińczyków, to, że Tarot ma ramy za 100 USD, którą możesz kupić w abc za 500pln nie znaczy, że każdy inny każdy inny produkt będzie sprzedawał za podobną cenę, nawet tarot ma ramy które kosztują na polskim rynku 3000

no nic, to długi temat I można było by się długo rozwodzić, ale jak powiedział Rurek, Phantomy kosztują 4000 a są prostymi zabawkami, bez obrazy, ale to urządzenia dla idiotów przeznaczone do zniszczenia a ty się opierasz na tym jakie są tanie
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zamarzył mi się składany kopterek

Post autor: PiotrSz »

darek, na tym forum jest sporo ludzi świadomych ile "to" na prawdę kosztuje ale są też tylko malkontenci którzy zaopatrują się tylko w chinach i jeśli ktoś zrobi coś na miejscu to już jest człowiekiem który się chce na kimś wzbogacić "bo w chinach jest tak tanio a on chce mnie orżnąć"...
Darek, prowadzisz interes i dobrze wiesz że towar ma taką wartość jaką ktoś chce za niego zapłacić. Na tym forum jest cała masa ludzi robiących na prawdę fajne rzeczy ale głównym rynkiem ich zbytu jest Europa zachodnia i reszta świata ... a dlaczego ? a dlatego że przeciętny polak nie może sobie pozwolić na ich produkty a zachód bierze z pocałowaniem w rękę. Mi też jakiś czas temu uratowałeś tyłek jak byłem w potrzebie.

Swoją drogą naprawdę fajna rama, przypomina mi jedną z ram AliShanMao który robi prezentacje różnych ciekawych konstrukcji ale o ile pamiętam jego konstrukcja latała sporo krócej.
Powodzenia Ci życzę w tworzeniu nowych rozwiązań albo udoskonalaniu istniejących.
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: zamarzył mi się składany kopterek

Post autor: darek »

dzięki Piotr
najśmieszniejsze jest to, że póki co nic nie sprzedałem :( a byłem, jak na razie, zbyt lazy żeby wprowadzić kopterki do sklepu
na razie więc pokazuję I, mam nadzieję, wzbudzam, jeśli nie delikatną chęć posiadania, to chociaż ciekawość

powoli zaczynam myśleć o czymś większym :)
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: zamarzył mi się składany kopterek

Post autor: Mitar »

darek pisze:...I, mam nadzieję, wzbudzam, jeśli nie delikatną chęć posiadania, to chociaż ciekawość...
Nawet nie wiesz jaką ;) mnie się mega podoba ta rama tylko w wersji bez składanych nóg z wcześniejszego tematu.
Wiem że cie to nie pociesza bo zamiast pochwał lepsze było by przełożenie w postaci sprzedaży.

Sam sprzedaję pewnego rodzaju usługi i znam te uczucie gdy ktoś myśli ,że czemu tak drogo przecież to nie jest tyle warte. Nikt nie pomyśli ,że materiał to nie jedyny koszt. W moim przypadku 99% ceny to sam pomysł :)

Ja na razie mimo, że złożyłem 1 maszynkę to dalej się uczę i podchodzę do tematu (może naiwnie), że latam za taką cenę aby mi nie było żal tego stracić.
Ale pewnie jak poczuje się na siłach będę celował w taką ramę jak twoja.

I tak jak Piotr napisał, z Chinami będzie ci ciężko konkurować , tu albo idziesz w wersje premium i sprzedajesz parę sztuk rocznie ,albo próbujesz sił za granicą (tu potrzebna dużo większa reklama)

Powodzenia.
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: zamarzył mi się składany kopterek

Post autor: darek »

tak tak, osobiście wolę wersje z zaciskami, choc z nogami składanymi, ale zaciskami na ramiona, tyle, że taka jest naprawdę duża
za to szykuję wersję hexa I całość złoży się jak prawdziwy statyw, dla mnie to będzie hit składalności, I może nada się nawet pod nex 5, zobaczymy, w międzyczasie unowocześniam swojego gimbala do nexy, powinienem się zmieścić w 750 gramach + aparat, więc gdyby tak owa składana hexa miała silniki dualsky 5010 jak ta składana rama to by I udźwignęła mój komplet z nexą
potrzebuję troche czasu
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Re: zamarzył mi się składany kopterek

Post autor: michal_e »

darek pisze: więc gdyby tak owa składana hexa miała silniki dualsky 5010 jak ta składana rama to by I udźwignęła mój komplet z nexą
łeee :shock: to dotychczasowe "koptery do filmowania" nie były w stanie :!: :?:
darek pisze:poza tym oducz się patrzeć ludziom w kieszeń, kupuj na aliexpess co oni tam mają fajnego I dłub dremelem w płytkach I na pewno nie dojdzesz do takich kwot, jednak gdy ktoś inwestuje grube tysiące to oczekuje jakiegoś zwrotu a nie pochwały młodego hobbysty


szczerze - to tu jest forum hobbystyczne, więc co ty tu szukasz z takim towarem profesjonalnym, raczej proponowałbym uderzyć w jakieś forum foto. Jest jednak jedno "ale" - na forum FOTO/VIDEO też trza pokazać ludziom, że to działa, a nie mydlić oczy skośnymi ramionami ;-)
a młody hobbysta ?...hmmm - bywa, że ma większe pojęcie od początkującego profesjonalisty ;-)
Michał
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: zamarzył mi się składany kopterek

Post autor: darek »

Michał, masz 600 postów czyli nowy nie jesteś I nic nie zrozumiałeś
szkoda
ODPOWIEDZ