Tarot X8 - co sądzicie ?

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Carbon
Posty: 7
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 13:58

Tarot X8 - co sądzicie ?

Post autor: Carbon »

Hej,

planuje zakup takiej ramy: http://abc-rc.pl/Tarot-TL8X000 . Ktoś używał/posiada i może rzucić 2 zdania na jej temat?
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Tarot X8 - co sądzicie ?

Post autor: MatManiak »

Ja mam X4 (w trakcie budowy, jeszcze nie lata), ale widzę, że mechanizm zamków, podwozie, oraz półka na baterie są takie same więc mogę się wypowiedzieć. X4 wydaje się być solidna, minusem są plastikowe łączenia poprzecznych rurek z pionowymi w nogach, aczkolwiek sam mechanizm serwa + mocowanie do podstawy wygląda na bardzo solidny. W zestawie jest też specjalny kontroler do obsługi nóg, wpina się kanał RC po prostu do niego. Mechanizm zamków też jest ok, trochę pracochłonny w składaniu, bo każdy element jest osobno i cały zawias trzeba składać od zera (łącznie z podkładkami, podczas zakładania których trzeba zwrócić uwagę na nacięcia), ale robimy to tylko raz więc nie ma tragedii. W X4 licho wyglądają też mocowania silników bo są plastikowe, ale w X8 nie ma tego problemu bo są inne, zresztą podobnie jak same rurki które nie są okrągłe a owalno-prostokątne (?) i aluminiowe (w x4 są carbonowe) - nie wiem dlaczego, dla mnie to trochę dziwne. Minusem są jeszcze te czerwone klamry do zapinania ramion, trzeba uważać by ich nie złamać bo też są plastikowe (zresztą jak w dji s900), aczkolwiek podczas normalnego, ostrożnego używania nie powinno nic złego się z nimi stać. Zawiasy w mechanizmie składania ramion są aluminiowe. Plusem jest półka na baterię, carbonowa, elementy mocujące (z systemem wibroizolacji poprzez gumowe kółka połączone rurką) są aluminiowe. Planuję latać z 2x1000mah 6S (multistar) i niestety nie wejdą na tą półkę (tzn fizycznie wejdą, ale nie bedzie się dało ich sensownie włożyć na miejsce bez rozbierania drona), a to dla mnie zaskoczenie.... Niestety na górze, ze względu na dość duże wyażurowanie centerplatów, umieszczenie baterii jest utrudnione, trzeba bedzie dorabiać półeczki.

Ale ogólnie ramę oceniam bardzo dobrze, same podwozie tej jakości kosztuje jakieś 600zł, a za pozostałe 1000zł ciężko będzie kupić tyle carbonu, więc się opłaca moim zdaniem, tym bardziej że nie zawuażyłem jakiś wybrakowań czy źle zakończonych krawędzi, niedokładnego frezowania itp - wszystko wygląda na 100% przemyślany produkt, w dodatku dobrze wykonany.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
ODPOWIEDZ