udało się - zacisk kątowy

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

udało się - zacisk kątowy

Post autor: darek »

jak w temacie, kupę kombinowania ale pierwsze 2 sztuki testowe zrobione
kąt: 5 stopni
pora na nowy kopterek :)

jak każdy chyba już wie, moim celem jest stworzenie koptera do filmowania, który będzie latać długo, z założenia więc odrzucam ciężkie rozwiązania, lekkie rozwiązania zwykle wykorzystują zaciski rur, booblocki - takie jednak rozwiązanie z założenia wymaga ustawienia bezpośrednio do gory, jednak DJI nie bez przyczyny lekko unosi ramiona, mały kąt sił skierowanych lekko do wewnątrz motorów daje konstrukcji więszą stabilność (pewnie nie dużo lepszą, ale jednak), dodatkowo rury wraz z silnikami mniej będą włazić w kadr podczas lotu i, według mnie, prościej będzie zainstalować jakieś składane podwozie, które w przypadku konstrukcji Y6 lub X8 zwykle koliduje z dolnymi silnikami, poza tym fajnie wygląda

więc dla sportu przemyślałem temat i zrobiłem próbę
wybrałem rurki 18mm bo grubsze od 16 więc nadają się do czegoś większego ale wciąż na tyle cienkie, że nie rażą swoją grubością jak rurki 25mm

przy okazji całkowicie zmieniłem sam project zacisku, niby nic, ale zauważyłem, że to właśnie na zaciskach koptery pracują, za słabo skręcone zaciski - wszystko się gnie, za mocno - można urwać śrubę, nowy kształt zacisku powinien w wznaczącym stopniu usztywnić płyty centralne

spostrzegłem też, że po zaciśnięciu rurki po prostu nie można obrócić, może to tylko wrażenie, ale jednak

no i fotki:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: udało się - zacisk kątowy

Post autor: Rurek »

Czyli te zaciski będą w CP a nie do mocowania silników, zgadza się?
No i fajnie.
Jedyny szkopuł to .... jednak grubość tfu! rurki ;-)
Większość tutejszych szpeców od produkcji kopterów na rurach powie Ci że od 20mm zaczyna się profesjonalne podejście do takich kopterów (rozumiem do profeski filmowania?).
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: udało się - zacisk kątowy

Post autor: darek »

hej
tak, zaciski zaprojektowane są do wsadzenia między cp
na razie sprawdzałem czy w ogóle uda mi się wyciąć coś takiego

profesjonalizm jest pojęciem względnym, jeśli chcesz latać z 5D to rurki 25mm będą ok, ale jeśli coś małego, nex 5, lub nawet gopro to rurki 18mm będą aż nadto

jak ja się tak nad tym zastanawiam to gopro jako główny aparat filmujący (choc chyba nie do fotek) jest jednym z najlepszych narzędzi, no ale to temat długi I każdy może mieć odmienne zdanie

rzecz tak naprawdę nie tyczy się samej grubości rurki, zaciski nie są w tym momencie produktem, mam zaledwie 2 sztuki
tu chodzi o fakt, że udało się takie wykonać a skoro się udało na rurkach niemałych 18mm to dla rurek 25mm też się da, chodzi o technikę, mżdrze temat nazywając process technologiczny :), który mimo jedynie 3 osi w maszynie cnc pozwolił tej maszynie takie zaciski wyciąć
ODPOWIEDZ