TAROT IRON MAN 650 do blade 350

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: kaktus »

Witam pewnie zna ktoś tą ramę ciekawi mnie czy do blade 350 nie bedzie za ciężka, blade ma mniej więcej udźwig jak phantom jednak ma bardzo kruchą obudowę i raczej chcę się jej pozbyć a z czasem może zmienić bebechy choć lata tak sprawnie że na dziś i tak nie nadążam za jego prędkością i możliwościami.
Obrazek
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: zwirekM10 »

Jak chcesz przynosić podzespoły z blade 350 do tej ramy to musisz jeszcze dużo forum poczytać bo inaczej szkoda czasu, nerwów i pieniędzy. Ta rama jest przewidziana przynajmniej na śmigła 12 cali i większy udźwig. Są opisy na forum konstrukcji na bazie tej ramy to będziesz widział jak to się ma do twojego blade. Juz sama nazwa wskazuje, że to się za bardzo udać nie może. Polecam ecalc do wstępnego obliczenia. Moim zdaniem takie przekładki nie mają sensu. Lataj i trenuj bladem a w miarę nabierania doświadczenia buduj coś pod swoje potrzeby (czy do kamerunowania czy może fpv lub acro).
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: Fiszbin »

Do takiej ramy zakłada się lipo które wazy tyle co blade 350.
Szkoda liczyć, podczep do blade 1kg to będziesz wiedział czy, jak i ile lata. :-P
I jeszcze pytanie czy kontroler ogarnie większą ramę.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: kaktus »

A czy nie da się zmienić regulatorów i silników zostawiając resztę lub przyciąć tą ramę tu i tam ?
wygląda na odchudzoną mimo wszystko. A może jest inna rama z włókna węglowego ,, rurowa " w rozsądnej cenie ?
ale bez plastików zależy mi na sztywności i wytrzymałości bo raczej na filmowanie się nastawię . W sumie mogę sam rame zrobić mam możliwości i narzędzia ale w tej cenie co tą 650tka 360zł to nie wiem czy się opłaca czas tracić .
Sterownik czy raczej regulator wygląda na typowy ?
Obrazek
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: zwirekM10 »

Zamiast tej ramy tarota (bo to jest zupełnie inny poziom, sama bateria przy standardowej konfiguracji to 5000-6000mAh 4-6s i masa baterii od 560g w górę) to jak już bardzo się upierasz to szukaj czegoś z klasy 350-450. Tu masz kilka przykładów.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... W_BEC.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... sion_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Alarm.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ation.html
Pamiętaj, że od masy zależy czas lotu. Nie wiem ile waży oryginalna rama z Blade 350 i nie znam tej konstrukcji w ogóle ale możesz sobie porównać bo masz tam wagę przynajmniej orientacyjną na stronie podaną.
Jak któraś rama jest zbieżna z masą oryginalnej i śmigła się zmieszczą (blade ma chyba coś około 8 cali ale pewien nie jestem) to powinno być ok.
Jest tylko kwestia taka, że w blade masz wszystko fabrycznie przystosowane a tu się zaczyna lutowanie, kombinowanie itp.
Jak już szukasz, to patrz na ramy z PDB (rozprowadzenie zasilania). Ułatwia bardzo instalacje i czystość.
Przy czym te ramy co ci podałem to są ramy, które się sprawdzą przy przekładce bebechów z blade.
Jeśli chcesz się nastawić na filmowanie to wtedy niestety tak łatwo nie będzie.
Do filmowania amatorskiego to przyjmuję gopro lub zamiennik z gimbalem na dwóch osiach minimum. Do takiego zestawu to rama tarota jak najbardziej ok ale silniki, baterie, śmigła do wymiany. Sterownik też, bo nie wiem czy blade ma możliwość ustawienia PIDów i dopasowania do setupu. NIe wiem jak ESC bo nie znam parametrów tych z bladea.
Jak podliczysz to nie wiem, czy nie lepiej phantoma 3 kupić jako gotowca co zbiera dobre opinie niż kombinować samemu.
Tu masz link do mojego aliena co ma setup taki jak by do tego tarota pasował.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=24229&hilit=alien
Poczytaj też doświadczeniach kolegów z forum odnośnie tarota bo mogą być leprze setupy niż mój (do mnie max 12 cali śmigłą wchodzą a do tarota 13 a to już trochę może zmienić).
Jak chcesz kamerunować czymś większym niż gopro to już koszta i sprzęt zdecydowanie większe. Już półka profesjonalna. Większą masę sama się niestety w powietrze nie wzniesie.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: Adrián »

Jakbym był na Twoim miejscu, to chętnie bym wymienił na taką ramkę

Obrazek

Bardzo mi się spodobała, gdy ją pierwszy raz znalazłem. Chociaż mało popularna.
Pomimo sporego rozmiaru, klasa 470, jest kompaktowa i zapewne dużo sztywniejsza, od pokazanego tarota.

Editt:
Dorzucę link, bo zapomniałem. Jakby ktoś chciał zobaczyć więcej szczegółów http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
Ostatnio zmieniony wtorek 26 maja 2015, 22:26 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz.
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Re: TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: Loki »

Adrián pisze:Bardzo mi się spodobała, gdy ją pierwszy raz znalazłem.
Mam i latam bardzo fajna zmieniłem ramiona i śmigam na 13 calach. Jedyna rama gdzie nie znajdziesz plastiku !! wszedzie gdzie nie zajrzysz samo ALu. Warta swojej ceny
Awatar użytkownika
Arek_FPV
Posty: 76
Rejestracja: niedziela 28 gru 2014, 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: Arek_FPV »

Jak chciałem składać quada to właśnie ta rama bardzo mi się spodobała (Tarot FY650 Iron Man) :) ale uznałem, że to zbyt niebezpieczne, żeby uczyć się latać na takiej ramie. Silniki Blade'a są trochę za słabe do takiego ciężaru i przede wszystkim wydaje mi się zbyt szybkoobrotowe do rozmiaru śmigieł dedykowanych do tej ramy. Rama Iron Man waży 476g, Blade 350 QX2 bez aku waży 530g, ale gdyby tak zmienić silniki i ESC?
Fiszbin pisze:Do takiej ramy zakłada się lipo które wazy tyle co blade 350.
Szkoda liczyć, podczep do blade 1kg to będziesz wiedział czy, jak i ile lata. :-P
I jeszcze pytanie czy kontroler ogarnie większą ramę.
Ja podczepiałem litrową butelkę pełną wody do Blade'a i na ułamek sekundy odrywał się od ziemi. Mało brakowało ;)
W jakim sensie kontroler miałby nie ogarnąć większej ramy?
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: zwirekM10 »

No w takim jak napisałem wcześniej. Ja testowałem np DJI NAZE light w quadzie klasy 250 i się nie sprawdzała a w większych konstrukcjach jest OK pomimo zmian ustawień PID. Może być, że ten sterownik z bladea jest ustawiony pod tą konkretną konfigurację (silniki, masa, śmigła itp). Normalnie w dji NAZA lub naze32 czy też innych flipach i multiwii dopasowujesz sobie FB do setupa (dostrajasz) a pomimo to są sterowniki co się lepiej spisują w małych quadach klasy 250 (naze32, flip32 itp) i takie, co lepiej sobie radzą przy większych konstrukcjach (tak to mi przynajmniej z moich doświadczeń wychodzi). Cały problem jest w tym, że jak pozmieniasz silniki i śmigła, zmienisz masę to możesz nie mieć możliwości dostrojenia tego w oryginalnym sterowniku a na pewno trzeba będzie to zrobić bo inaczej zachowuje się w powietrzu quad klasy 250 inaczej 350 a inaczej 650.
Co do tej litrowej butelki to i może drygnie nawet ale na jak długo?
Awatar użytkownika
Arek_FPV
Posty: 76
Rejestracja: niedziela 28 gru 2014, 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: Arek_FPV »

Loki pisze:Mam i latam bardzo fajna zmieniłem ramiona i śmigam na 13 calach. Jedyna rama gdzie nie znajdziesz plastiku !! wszedzie gdzie nie zajrzysz samo ALu. Warta swojej ceny
Na jakie ramiona zmieniłeś? Ile waży po takiej modyfikacji? Mi też się podoba.

zwirekM10 dzięki za wyjaśnienie. Z tą litrową butelką to był tylko test, chciałem sprawdzić ile jest w stanie unieść choćby przez chwilę. Z półlitrówką latałem ponad 5 minut, ale silniki dość mocno się spociły ;) W swoim Blade docelowo przewiduję max 300g obciążenia nie licząc pakietów, a jeśli skasuję oryginalną ramę to chyba zdecyduję się najakąś ramę 400-450 i 9 calowe śmigła.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: kaktus »

Dzięki za cenne rady nie zdawałem sobie sprawy że ten tatrot taki wielki z przykładów podoba mi się Quanum XJ470 ładny prawie jak Tarot :-) i ma rurki czyli sztywny. Jak by sterownik nie wyrabiał można można dopasować długość ramion bo w Blade na dziś chyba nie ma konfiguracji PIDów jedynie odległości GPS w trybach , rodzaj gimbala 2d/3d i podglądy działania GPS, kompasu i chyba czujnika ciśnienia .
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Re: TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: Loki »

Arek_FPV pisze:Na jakie ramiona zmieniłeś? Ile waży po takiej modyfikacji? Mi też się podoba
Witam w oryginalne ramiona miały 17 cm przednie, 16 cm tylne, zmieniłem odpowiednio na 21 i 20 cm. Jak widać na fotce aktualnie mam 13" śmigła a wejdę i 15" jak bym bardzo chciał. Na wagę taka modyfikacja praktycznie nie miała wpływu 20-30 gr więcej. Co do wagi pusta rama ważyła mniej niż tarot 650 jakieś 370gr chyba , aktualna waga do lotu z emax 3506, smigła Foxtechy supreme 13' z pakietem 4s 8100 mAh ,gimbalem i go pro oscyluje w granicy 2030gr co wydaje się być całkiem dobrym wynikiem, co potwierdza czas lotu dochodzący do 30 min ;-). A CG w tej ramie to jakaś parodia musiałem dokręcić płytę węglową z tyłu aby wysunąć pakiet i uzyskać CG w odpowiednim miejscu po tej małej modyfikacji model sprawuje się rewelacyjnie. Nie wiem jak latają ludzie z normalnym umiejscowieniem pakietu, hm widać ,byle do przodu nie ważne dobre ustawienie...
Obrazek
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: kaktus »

A możesz mi powiedzieć Loki jaka jest średnica rurek i jaką mają grubość ścianki u Ciebie zaczynam się zastanawiać może by samemu ramę zrobić rurki widzę są dostępne Allegr..... za niewygórowaną cenę gdzieś i płytki widziałem tylko z tymi opaskami alu. trzeba by się na piłować ale da się zrobić albo coś dopasować .
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
Arek_FPV
Posty: 76
Rejestracja: niedziela 28 gru 2014, 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: Arek_FPV »

Ostatnio przeglądałem tu na forum projekt ramy z wykałaczek i tak mi przyszło do głowy, że mógłbyś ramiona zbudować z bambusowych rurek (takie jak do wędki) :P np. http://allegro.pl/tyczki-bambusowe-60-c ... 23258.html Weź to złam ;) Chyba kiedyś zbuduję ramę na bazie bambusa. Lekki, wytrzymały materiał i środkiem można puścić kabelki :P
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: TAROT IRON MAN 650 do blade 350

Post autor: kaktus »

Już mam wizję mniej więcej rama 450 widziałem na takich lata blade 350 rurki ramion węgiel 16mm 1mm grubość ścianki, tylko jeszcze chciał bym zrobić dodatkowy amortyzator pod gimbala taki aby bateria 5000mah była zamocowana na ,,miękko" i jej waga stabilizowała dodatkowo a do tego dopiero doczepiony gimbal z kamerą . Może ktoś ma doświadczenie z takim amortyzatorem ile gumek użyć jakie ?
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
ODPOWIEDZ