lekki kopter - 350 gram

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

lekki kopter - 350 gram

Post autor: darek »

Pomysł koptera jest już dość stary, do tej pory robiłem różne inne projekty ale ten jest w pełni I od początku podporządkowany pomysłowi.
Główne założenia:
1) nie dzielić rurek
2) nie skręcać rurek
3) składać koptera (czyli ruchome ramiona)
4) lekki, lekki, jak najlżejszy

w pełni wyposażona w całą mechanikę rama waży ostatecznie 350 gram
możliwe jest umieszczenie baterii ponad kontrolerem - wówczas płyta z dołu mogła by być zdemontowana a GPS przeniesiony wyżej

dodatkowo zaprojektowałem płytę na kontroler Pixhawk, bo ma on dość dużo akesorii I całość wraz z gps może być ściągnięta I przeniesiona do innego modleu

mam 2 pytania
1) co sądzicie o tym pomyśle mechaniki koptera
2) czy ktoś chciałby taki mieć bo zastanawiam się czy powinienem myśleć o przygotowaniu oferty sklepowej, a tu, niestety pytanie dodatkowe: czy element powinny być w komplecie ze wszystkim czyli na przykład śrubkami, zaciskami itp, czy gołe wycięte płytki wystarczą


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Konstrukcja nowatorska. Podoba mi się . Muszę zobaczyć jak lata. :-)
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: darek »

sam jestem ciekaw, ale nie tyle jak ile jak długo
konstrukcja jest podobna do tej:

Obrazek

a powyższa została już oblatana, na niej się uczyłem latać

o tyle jestem ciekaw, bo jestem ciekaw ile wagi udało mi się zaoszczędzić co przełoży się na długość latania

no ale polutowanie wszystkigo chwilę mi zajmie
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

pewnia tak samo dlugo jak na kazdej innej ramie o takiej samej wadze
wazniejsze jednak pytanie bedzie jak lata
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Waga bez podania wielkości ramy, nic nie mówi, bo nie ma do czego porównać :-D . Na tym forum jest cała masa lżejszych ram ;-) .
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

napisze dokladniej
Bedzie tak samo dlugo latac jak kazda inna rama w tej samej wielkosci i wadze oraz z tym samym wyposazeniem
druga sprawa ze nie podoba mi sie uklad silnikow jedne wyzej jedne nizej jeszcze zeby przod nizej
tyl wyzej
ale tak ,jak jest to nie widze powodow do piania zero uroku
w ofercie handlowej to bedzie klapa
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: darek »

Adasko, dzięki za szczerość
moim celem było zrobienie tego co zawsze chciałem zrobić, wersja pierwsza była nieco kombinowana, przy okazji wygląd ma tutaj drugorzędne znaczenie, cele podałem na początku

Marek, kopter był projektowany pod silniki 2212 jak w phantomie, a że jestem wielkim zwolennikiem 3 śmigieł I mam komplety mocowań to właśnie takie chciałem założyć: 4 x 2212 i śmigła 9x4,3, może niezbyt wydajne to wszystko ale jest pod ręką, lekkie i do zabawy ok, jeśli wyciągnę 20 minut na baterii 4s 5000 mAh to zabawa by była na całego

ale

konstrukcja jako taka spokojnie mogła by być większa, i silniki 4108 czy 3508 ze śmigłami 15 cali a nawet 18 cali weszły by, jednak przy większych śmigłach użyłbym nieco grubsze rurki

jest jeszcze jedne powód dla którego zaprojektowałem tego koptera, przy użyciu płytek węglowych zamiast szklanych konstrukcja była by na tyle wytrzymała, że przy kolizji z ziemią nie łamała by się tak, ja to mają w zwyczaju F450 czy F550, rurki, które nie są na stałe przykręcone do koptera przesunęły by się w zaciskać i zadziałały by jak amortyzator
ODPOWIEDZ