wysokość SC a stabilność koptera.

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ski2000
Posty: 124
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:41
Lokalizacja: kielce

wysokość SC a stabilność koptera.

Post autor: Ski2000 »

Witam.

Przekopałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: Jak duży wpływ na stabilność ma fakt umieszczenia pakietu pod ramą versus na ramą? Jest oczywiste, że niżej położony SC przyczynia się do poprawy stabilności. Tylko czy warto poświęcać ergonomię (wygodny dostęp do pakietu) i komplikować konstrukcję oraz wydłużać nogi(pakiet umieszczony na półce pomiędzy ramą a gimbalem)?
Mówię o ramie Y6 z ramionami 370 mm, pakiecie 6s/8Ah i gimbalu dla NEXa

Pozdrawiam.
Y6(quadframe)/multistar4108/15 cali/6S/Pixhawk NEX5+Horizon HD; Panther by JR65/NAZE32; Tarot TL250H/Mini APM; Z-84
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artgraf1981 »

W mojej hexie (widziałes ją na obwodnicy) wrzucenie pakietów na górę nie powodowało trudności w samym lataniu. Jedynie trudniej hexa walczyła z wiatrem. Dawała się łatwiej wytrącić z pozycji no i schodzenie pionowe było bardziej nerwowe.
Poza tym umieszczając pakiety pomiędzy centerplatem a gimbalem pozwala wykorzystać ich masę jako tłumik drgań.
Awatar użytkownika
Ski2000
Posty: 124
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:41
Lokalizacja: kielce

Post autor: Ski2000 »

Właśnie tak myślałem. Ale pakiety są spore a pod CP za dużo miejsca nie ma. No i nogi wychodzą bardzo długie. Mam zresztą już wyciętą w laminacie stabilizację do gimbala. Trzeba by zrobić kolejny poziom, jakby wstawkę pomiędzy gimbalem a CP. To dodatkowa waga.
No nic, dzisiaj mi przychodzą wreszcie regle 6S (ponad miesiąc szły z GLB!!) Poskładam, skalibruję, poczekam na pogodę i polatam. Ten kopter i tak akrobatą ma nie być więc ze stagilnością Pixhawk sobie da radę a ze schodzeniem zobaczymy. I tak na razie bez gimbala więc pakiety można podczepić na próbę pod spodem też. Może przed świętami się uda... Zapraszam na oblot. Jak masz ochotę to dam Ci znać.

Pozdrowienia
Y6(quadframe)/multistar4108/15 cali/6S/Pixhawk NEX5+Horizon HD; Panther by JR65/NAZE32; Tarot TL250H/Mini APM; Z-84
ODPOWIEDZ