Czas lotu qc

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Tytanowy_Janusz
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 13 paź 2014, 12:31
Lokalizacja: Gdańsk

Czas lotu qc

Post autor: Tytanowy_Janusz »

Witam, jaki wpływ na długość lotu qc ma wydajność prądowa akumulatora? i czy zna ktoś może jakiś przykładowy wzór, który chociaż w przybliżeniu jest w stanie wyliczyć czas lotu qc, jeżeli znam zapotrzebowanie prądowe każdego z silników przy danym obciążeniu, pojemność akumulatora i jego wydajność prądową? Znalazłem coś takiego: http://forbot.pl/blog/akumulatory-litow ... dium-id291 ale to wydaje się zbyt proste, i z tego by wynikało, że wydajność prądowa nie ma nic wspólnego z długością lotu ?
Robiłem obliczenia na ecalc, ale z tego co słyszałem, jeżeli chodzi o długość lotu, czesto podobno mijają się z prawdą
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Wydajność prądowa danego akumulatora ma tylko pośredni wpływ na długość lotu. Większe C pociąga za sobą większą wagę a większą waga skróci Ci czas lotu wiec dobrze jest brać akumulatory z lekka nadwyżka C ale też nie przesadzać.
Awatar użytkownika
dowdervil
Posty: 190
Rejestracja: wtorek 08 paź 2013, 20:48
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: dowdervil »

Tytanowy_Janusz
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 13 paź 2014, 12:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tytanowy_Janusz »

Dzieki ghambit:) A czy wzór z tej strony jest w miarę miarodajny, przyjmijmy, że mam 8 silników i każdy dla udźwigu np. 2kg potrzebuje około 9A czyli 9A*8 = 72A, przy baterii 16Ah, czas lotu według tego wzoru by wynosił 16/72*60 około 13 minut i na to wychodzi, że liczba ogniw też nie ma nic do rzeczy jeżeli chodzi o długość lotu ?
mawwo
Posty: 32
Rejestracja: piątek 26 lip 2013, 10:52
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: mawwo »

liczba ogniw też nie ma nic do rzeczy jeżeli chodzi o długość lotu ?
Ilość ogniw ma wpływ , ale to już uwzględniłeś podając 2kg-9A ( przy mniejszej ilości cel dla 2kg byłoby więcej niż 9A)
Tytanowy_Janusz
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 13 paź 2014, 12:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tytanowy_Janusz »

Ok dzięki wszystkim!
ODPOWIEDZ