MultiStar White Edition - opinie i testy.

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

MultiStar White Edition - opinie i testy.

Post autor: Głuś »

Jak w temacie - interesują mnie te nowe Multistary, wspomniane w kilku wątkach na forum, ale nigdzie nie byłem w stanie odnaleźć opinii. na HK jak na razie w sumie jeden komentarz niejakiego Marcina że sobie nie wyważył i ma jelo.

Ma je ktoś z kolegów? Z góry dzięki za wszelkie opinie.

PS. Zmieniłem tytuł wątku żeby łatwiej było znaleźć w przyszłości zainteresowanym.
Ostatnio zmieniony sobota 04 paź 2014, 07:26 przez Głuś, łącznie zmieniany 1 raz.
mawwo
Posty: 32
Rejestracja: piątek 26 lip 2013, 10:52
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: mawwo »

Nie wiem czy to TE
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Te same, ten temat co podałeś śledzę oczywiście, ale założyłem temat żeby zebrać wszelkie opinie o tej serii w jednym miejscu. Niestety nowość to i na razie mało ludzi je ma, a jak mają to mało lotów. Chyba zaryzykuję, sam kupię i podzielę się wrażeniami ;-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Dwa dni temu odebrałem 13".
Bardzo dobrze wykonane, prawie nie wymagały wyważania - niewielka ingerencja .
W porownaniu do carbonowych Emaxòw wyglądają jak mercedes koło Syrenki.

Wykonałem 3 loty i bez zastrzeżeń, trochę podniosłem Pidy bo profil jest niższy niż w Emaxach
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

mam 15x5 ,jak szybko założyłem tak szybko znikły z koptera.
Hub'y w nich są kompletnie niewyważone.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Zamówiłem właśnie 2 różne komplety i zobaczymy ;-)
marcin.gala pisze: Hub'y w nich są kompletnie niewyważone.
Hub'y? co to takiego? Po jakiemu to :>?
jacekV pisze: W porownaniu do carbonowych Emaxòw wyglądają jak mercedes koło Syrenki.
Mam nadzieję że te Multistary to mercedes, a nie syrenka :mrgreen:
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

No właśnie może Ford. Mam 13/4,4 i nie da sie tego założyć na 2 śruby bo nie mam możliwości wycentrowania metalowej nakładki dociskającej śmigło ,Oś silnika kończy sie szybciej i podkładka dociskająca żyje swoim życiem, po dociągnięciu pomimo kombinacji z dokładaną oską. Daja rade na standardowych piastach, bynajmniej u mnie tak jest. Nastepna wada to nie wada ale zamówiłem zestaw dhlem i nawet za 100 zeta +100 zeta za wysyłke vat mi naliczyli :-P więc drogo smigiełka wyszły hehe
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Też zamówiłem 6 sztuk 13-tek, na dniach powinny dojść. Przejrzałem opinie na HK dla różnych wielkości tych śmigieł i powtarza się to co napisał marcin.gala - statycznie prawie wyważone, dynamicznie dramat. Pożyjemy - zobaczymy.

Edytka

Śmigła doszli. Na szybko wrzuciłem na wyważarki jedno CW i jedno CCW. Łopaty są ok, w pozycji poziomej są wyważone. Ustawione do pionu oba uciekają, a więc huby. Przy kręceniu łopaty chodzą osiowo, otwór środkowy jest symetrycznie na środku - pozostaje doważenie. Po dołożeniu z jednej strony odpowiedniej ilości taśmy izolacyjnej udało mi się je statycznie wyważyć. W weekend pobawię się dremelkiem i zbiorę co nieco. Do podmalowania na biało powinien wystarczyć korektor w buteleczce. Zobaczę też jak wyjdą dynamicznie a jak się poprawi pogoda sprawdzę całość w powietrzu.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

U mnie dokładnie to samo w pionie brakowało po jednaj stronie 0,3 gr zacząłem zbierać z drugiej strony, ale hmm chyba doszedł bym do śrub :mrgreen: dlatego zdecydowałem się dołożyć z 2 strony poxipolu, zobaczymy czy to wytrzyma. Może macie jakiś inny patent na wyważenie huba?
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Zamówiłem DFDL drzewo 17" ,cena mniejsza a jakość i wyważenie nie ma porównania do tego białego ki...u.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Loki pisze:U mnie dokładnie to samo w pionie brakowało po jednaj stronie 0,3 gr zacząłem zbierać z drugiej strony, ale hmm chyba doszedł bym do śrub :mrgreen: dlatego zdecydowałem się dołożyć z 2 strony poxipolu, zobaczymy czy to wytrzyma. Może macie jakiś inny patent na wyważenie huba?
Zrobiłem tak samo, ile się dało zdjąłem dremelem a z drugiej strony nałożyłem Vikol do drewna. Jeszcze nie latane ale generalnie dali dupy z tymi śmigłami...
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

rufffus pisze:generalnie dali dupy z tymi śmigłami...
Nic dodać nic ująć hehe drugie śmigło wyważyłem troszkę inaczej nawierciłem i wkręciłem na klej małą śrubkę jeszcze 2 wyważę i zrobię teścik , a że na pokładzie Pixhawk będę miał logi z wibracjami.
marcin.gala pisze:Zamówiłem DFDL drzewo 17"
W innym Quadzie mam śmigła 18 węgiel, jeszcze większa makabra, Chętnie bym kupił te DFDL ale moje silniki Tarot 5008 nie mają adaptera piasty, przewidziano tylko montaż na śrubki...6xM3 12 mm odstępu eh
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Do mnie doszły i to samo co wyżej, a w zasadzie to nawet w poziomie nie są wyważone, ale wyważymy i zobaczymy. Idealnych prosto z opakowania jeszcze nie widziałem.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
butrus
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 16:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: MultiStar White Edition - opinie i testy.

Post autor: butrus »

W końcu zamontowałem swoje 15-stki na F800. W poziomie wymagały jedynie trochę taśmy. W pionie olałem.
Na pewno są efektowne jeżeli ktoś zwraca na to uwagę. Dla mnie hexa brzmi lepiej niż na karbonach - dźwięk nie jest taki dokuczliwy jak przy węglówkach. Nie wiem dlaczego te śmigła mają takie negatywne opinie patrząc na nie przez pryzmat ceny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Re: MultiStar White Edition - opinie i testy.

Post autor: Loki »

butrus pisze:W pionie olałem.
Właśnie dlatego, choć muszę przyznać ja je miło wspominam po wyważeniu w pionie
ODPOWIEDZ