MK Tools i ustawienie failsafe

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

MK Tools i ustawienie failsafe

Post autor: Marcin »

Jako, ze jestem zielony, mam pytanie :

Jak ustawic w MK Tools failsafe? Mam jedynie opcję wyboru poziomu gazu, natomiast słyszałem, że można FS jeszcze połączyć z np mruganiem diodami?

Mam nadajnik MX12 SPCM i tam tez jest failsafe - moze dlatego MK nie widzi wylaczenia nadajnika, bo po jego wylaczeniu absolutnie nic sie nie dzieje, zero zmian w zachowaniu quada.

HELP :)
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Jeżeli odbiornik nie ma FailSafe czyli po zaniku rc przestaje cokolwiek nadawać to MK przechodzi w emergency landing ale jeśli odbiornik RC ma FS to FS w MK musisz ustawić w sumatorze PMM.

Robi się to w ten sposób ze zwiększasz EPA gazu w nadajniku powyżej 100% (np 105%) i zapamiętujesz to ustawienie w sumatorze. Potem dajesz jeszcze wiecej (np 110%) i zapisujesz to w odbiorniku.
W ten sposób jeżeli stracisz link RC to FS załączy gaz na 110% co sumator rozpozna właśnie jako FS i się wyłączy co spowoduje że MK przejdzie w emergency landing.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Dzięki :)

W międzyczasie zrobiłem trochę inaczej. Moj odbiornik mozna zaprogramowac jako FS. W związku z tym zaprogramowalem MK, zeby kanal 5 odpowiadal za zal/wyl diod i ten kanal w odbiorniku ustawilem do zmiany w przypadku zaniku sygnalu.

Oprocz tego ustawilem mniej wiecej gaz na opadanie, czyli okolo 35% drążka gazu.

Rezultat uzyskany - po wyłaczeniu nadajnika diody LED gasną, a silniki wchodzą na ustalone wcześniej obroty.

Dzięki :) i przepraszam za zamieszanie.
ODPOWIEDZ