Drgania ramki MK Sight II w oktokopterze

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MaciekW
Posty: 24
Rejestracja: piątek 15 paź 2010, 07:52
Lokalizacja: Toruń

Drgania ramki MK Sight II w oktokopterze

Post autor: MaciekW »

Po walce z czujnikiem ciśnienia mam straszne drgania podczas kompensacji kamery na ramce MK Sight. Oktokopter lata rewelacyjnie jednak zawieszona kamera strasznie drży przy nagłym pochylaniu się do przodu i do tyłu. Wymieniłem serwo na takie samo nowe. Nie pomogło. Próbowałem odświeżanie serwo zmienić i nic. Może ktoś z Was miał coś takiego?
Zacząłem przygodę z lataniem - po paralotni oktokopter:)
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Post autor: darek53 »

A drugie serwo działa OK ? jakie masz ustawione odświeżanie ?
Awatar użytkownika
MaciekW
Posty: 24
Rejestracja: piątek 15 paź 2010, 07:52
Lokalizacja: Toruń

Post autor: MaciekW »

Drugie jest ok, odświeżanie na 2 i zmieniałem po całym zakresie. Mam też przypisane POTI2 do pokrętła na radiu, którym mogę ustalać kąt pochylenia kamerki. Jak nim szybko kręcę w jedną i drugą stronę to wtedy wszystko wpada w takie duże wibracje, że gołym okiem widać jakby rozmazany obraz. Z taką częstotliwością są drgania.
Zacząłem przygodę z lataniem - po paralotni oktokopter:)
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Post autor: darek53 »

U mnie serwa przestawały drgać jak odświeżanie było od 4 w górę z tego co pamiętam.
Może zmień na całkiem inny typ swoje serwa , ja testowałem na Hitec HS 56 HB.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Za duze odswieżanie bądź problem deadbandu serwa cyfrowego. Jesli nie jest programowalne to nic z tym nie zrobisz, pomoże tylko wyważenie aparatu/kamerki ktore znajduja sie na ramce.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
MaciekW
Posty: 24
Rejestracja: piątek 15 paź 2010, 07:52
Lokalizacja: Toruń

Post autor: MaciekW »

Co do wyważenia to raczej kamera jest idealnie w środku ciężkości. Drgania generowane przez serwo są widoczne i odczuwalne bez kamery. W weekend będę kombinować z odświeżaniem, postaram się dokładnie opisać jakie będą objawy przy jakich ustawieniach. Może to pomoże w jakiś sposób rozwiązać problem. Od samego początku jak okto uruchomiłem wszystko działało jak należy. Później jak włączyłem czujnik ciśnienia wszystko zaczęło się rozstrajać. Teraz jest wyłączony ale drgania jak się pojawiły to zostały.
Zacząłem przygodę z lataniem - po paralotni oktokopter:)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

No to odlutuj ten czujnik to najprostsze rozwiązanie prawda :)
Awatar użytkownika
MaciekW
Posty: 24
Rejestracja: piątek 15 paź 2010, 07:52
Lokalizacja: Toruń

Post autor: MaciekW »

Na razie niech zostanie:) Nie używam, kiedyś się nim zajmę. Teraz ramka i drgania to problem do wyeliminowania. Wymieniłem nawet serwo bo myślałem, że się uszkodziło ale jednak nie. Nowe zachowuje się tak samo.
Zacząłem przygodę z lataniem - po paralotni oktokopter:)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

MaciekW pisze:Na razie niech zostanie:) Nie używam, kiedyś się nim zajmę. Teraz ramka i drgania to problem do wyeliminowania. Wymieniłem nawet serwo bo myślałem, że się uszkodziło ale jednak nie. Nowe zachowuje się tak samo.
Chyba nie zrozumiałeś
Awatar użytkownika
MaciekW
Posty: 24
Rejestracja: piątek 15 paź 2010, 07:52
Lokalizacja: Toruń

Post autor: MaciekW »

W MKToll jest wyłączony ten czujnik i nie bierze udziału w działaniu oktokoptera. Checkbox jest pusty i na 100% nie działa.
Zacząłem przygodę z lataniem - po paralotni oktokopter:)
ODPOWIEDZ