Dylemat co do silników

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Dylemat co do silników

Post autor: kefir »

Panowie jakie silniki kupić do oktokopter ?
Takie co by regulatory turnigy 18A nie spaliły
naj bardziej podobają mi się te http://www.rcskorpion.pl/product_info.p ... ts_id=8535
Ale mają jakieś inne piasty z trzpieniem ampulowym a nie wiem czy da się założyć śmigła APC czy ktoś już może to przerabiał ?
może jakieś mocniejsze od tych albo po prostu inne
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Mam te silniki i wylądują w okto ale co powiesz na coś takiego?

Obrazek

http://www.cnchelicopter.com/servlet/th ... 001/Detail

Widziałem je i słyszałem na własne oczy i uszy jak Waldorf latał na sali swoim xaircraft X650 ooooo tu



Możesz mi wierzyć lub nie na śmigłach 12 zawis był praktycznie nie słyszalny stałem parę metrów dalej i słyszałem delikatny szum. Mój quad przy podobnej wadze to stado szerszeni i to mocno wkurzonych żeby kogoś urządlić :-) na próbę chcę wziąć 4 sztuki i obadać ile warta jest ta kupa aluminium, miedzi i neodymu
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

mikun pisze: Mój quad przy podobnej wadze to stado szerszeni i to mocno wkurzonych żeby kogoś urządlić :-)
no no, szerszen jest tylko jeden ale za to bezkompromisowy :evil:
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Tylko że mój nie ma być szerszeniem a bąkiem on ma dźwigać zapewniając maximum bezpieczeństwa
No i oczywiście będzie to produkt komercyjny :) ale jak wiecie nie tylko bo sporo robię akcji charytatywnych dla dzieci
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

kefir pisze:... ale jak wiecie nie tylko bo sporo robię akcji charytatywnych dla dzieci
w czerwcu mam zapotrzebowanie, właśnie festyn charytatywny w w-wie, kolega z roboty prowadzi fundację dla dzieciaków i tak patrzy patrzy co my tu robimy i wymyśliliśmy że się dzieciakom frajdę zrobi....jak ktoś chętny to zapraszam, mogę przegadać w tej fundacji sprawę zwrotu kosztów podróży, pokaz i inne sprawy - charytatywnie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

No żeście się rozpisali panowie
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Ja przynajmniej merytorycznie :-) a Ty Kefir zacząłeś o dzieciach - widzisz że Rurkowi za dużo nie trzeba, napiszesz o dzieciakach i już silniki na bok poszły heh :-)
ODPOWIEDZ