Podwozie chowane do hexy

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Roger »

Kris_po pisze:tak wygląda mój "bardzo" pierwszy prototyp
no i super! genialnie,

kurcze, czy wszyscy na forum mają frezarki do laminatu? ja też chce ;'(
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Roger pisze: Wciąż wertuję ceny na różnych serwisach z różnymi elementami np nogę tarotową, węglową można kupić już za 62zł w abc-rc, do tego za 10$ dwa serwa podwoziowe to już jest w zaokrągleniu 200zł, metrówkę rurki węglowej 16-14 można dostać za 65,90zł... itd
podsumowując... 200 zł za kompletne podwozie na tym mechanizmie nie brzmi tak jak 160 zł za sam mechanizm z serwem :)
Mylisz światopoglądy ;-)
Podsumowałeś CENĘ CZĘŚCI.
A gdzie kilkanaście godzin siedzenia w programie do projektowania, gdzie roboczogodziny poświęcone na złożenie kilkunastu prototypów. Gdzie roboczogodziny na ich wycięcie na CNC. Gdzie w końcu materiał i amortyzacja maszyny ?
Jak weźmiesz to wszystko pod uwagę to Ci wyjdzie że Rayford robi to po kosztach. A jak jeszcze porównasz do najtańszych cherlawych podwozi na najtańszych chińskich serwisach gdzie cena jest od 300$ w górę to chyba zbędne będą twoje dalsze uwagi na temat ceny tego co zrobił Rayford :-)

Żeby nie było - ja składam póki co na serwie podwoziowym i podwoziu z quadframe, tak jak na początku tego wątku pokazano. I chętnie przygarnę kiedyś te Rayfordowe... teraz składam na podwoziowym bo je kupiłem zanim Rayford się wziął za tę konstrukcję. Inaczej bym się nie peiprzył i brał te od Rayforda.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

A ja bazując na tym tutorialu:



popełniłem wczoraj "na szybko" podwozie DIY z takich elementów:

- standardowe nogi od 680PRO
- w rurki nóg (14/16mm) wsadziłem kołki Fischera SX 14x70 (pasowały idealnie, rozprężają się delikatnie, więc nie powinny rozsadzić rurek):
Obrazek
- w kołki wkręciłem śruby meblarskie dwugwintowe M6 (moje są nieco krótsze i lżejsze):
Obrazek
- z drugiej strony, po wcześniejszym nagwintowaniu na M6, nakręciłem mechanizmy kiedyś kupione w HK:
Obrazek
- mechanizmy z kolei, zgodnie z tutorialem, zamontowałem do fabrycznych zawiasów tarotowych na 4 śruby + nieco epoxy

Całość gro i buczy, nie jest to rozwiązanie "pancerne" ale z hexą ~4kg przy lądowaniu "z wyczuciem" działa OK - a dokładnie na tych mechanizmach są zbudowane podwozia z Chin po ~200$...

Koszt całości to 2x6$ za mechanizmy i 15 PLN zostawione w pobliskim markecie budowlanym.
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kris_po »

ruffus miałem podwozie zrobione na tych serwach, szybko połamały się plastiki w środku, dlatego zacząłem robić swoje
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

Rurek pisze:Mylisz światopoglądy ;-)
Podsumowałeś CENĘ CZĘŚCI.
A gdzie kilkanaście godzin siedzenia w programie do projektowania, gdzie roboczogodziny poświęcone na złożenie kilkunastu prototypów. Gdzie roboczogodziny na ich wycięcie na CNC. Gdzie w końcu materiał i amortyzacja maszyny ?
Jak weźmiesz to wszystko pod uwagę to Ci wyjdzie że Rayford robi to po kosztach. A jak jeszcze porównasz do najtańszych cherlawych podwozi na najtańszych chińskich serwisach gdzie cena jest od 300$ w górę to chyba zbędne będą twoje dalsze uwagi na temat ceny tego co zrobił Rayford :-)
Z tymi "kilkunastoma godzinami na projektowanie" to grubo przesadziłeś, cała konstrukcja była już gotowa, ba, nawet pliki do AutoCada były gotowe.
Trzeba się cieszyć że inni użytkownicy udostępniają swoją pracę za darmo, a nie doliczać sobie za cudzą pracę...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Rekic pisze:
Z tymi "kilkunastoma godzinami na projektowanie" to grubo przesadziłeś, cała konstrukcja była już gotowa, ba, nawet pliki do AutoCada były gotowe.
Trzeba się cieszyć że inni użytkownicy udostępniają swoją pracę za darmo, a nie doliczać sobie za cudzą pracę...
Nic nie przesadził, przesiedziałem nad tym dwa dni, a o gotowych rysunkach nic mi nie wiadomo, po obejrzeniu animacji zrobiłem swoją konstrukcję, która trochę różni się od niej ...


Obrazek
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Niektórym to nie ma sensu tłumaczyć oczywistych oczywistości, bo i tak to do Nich nie dotrze.
Zazwyczaj Tacy chcieli by wszystko za free, lub po kosztach części.
Widać to w wielu tematach "konstrukcyjnych" i trzeba do tego przywyknąć, bo zwariujecie tłumacząc jak kozie na miedzy, że to nie jej miedza :mrgreen:
Niechaj Ci geniusze się wezmą do pracy i sami coś zaprojektują, opracują, wyprodukują i sprzedają "po kosztach" :lol:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Kris_po pisze:ruffus miałem podwozie zrobione na tych serwach, szybko połamały się plastiki w środku, dlatego zacząłem robić swoje
W tym rzecz, sam mechanizm jest najsłabszym ogniwem. Sam jestem ciekaw jak długo wytrzyma. Widziałem, że u chińczyków pojawiły się już wersje z aluminiowym mocowaniem a nawet całe wykonane z alu:

ObrazekObrazekObrazek

Jak obecne się rozsypią to spróbuję powyższych, a jak i one nie dadzą rady to będzie trzeba pomyśleć nad którymś z rozwiązań kolegów z tego wątku.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

rufffus pisze:W tym rzecz, sam mechanizm jest najsłabszym ogniwem.
Też tak myślałem dopóki ... nie wpadło mi w ręce konkretnie te serwo:
http://www.goodluckbuy.com/3kg-servoles ... 5091m.html
I sprawia ono bardzo solidne wrażenie. Wszystkie części ruchome są metalowe. Myślę że ten mechanizm jest w stanie przetrwać każde lądowanie. Awaryjne też.
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kris_po »

ok, a to wersja już działająca poprawnie, jeszcze kilka małych modyfikacji i test w locie :)
Aberio
Posty: 54
Rejestracja: piątek 18 paź 2013, 16:07
Lokalizacja: Lodz

Post autor: Aberio »

Ciekawy temat :) Co w przypadku uzycia failsafe? Jak ustawic zeby podwozie schowalo sie wtedy automatycznie na nazie?
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kris_po »

u mnie w kfc32 podwozie będzie się rozkładać, jak w nazie to nie wiem, nie latam uciekającym fc :lol:
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Aberio pisze:Ciekawy temat :) Co w przypadku uzycia failsafe? Jak ustawic zeby podwozie schowalo sie wtedy automatycznie na nazie?
Musisz ustawić odpowiednio w aparaturze co ma się stać w przypadku FS oraz RX/TX jeżeli ma funkcję FS. Naza nie ma tu nic do powiedzenia.
U mnie w T9xr + FrSky + NAZA. działa bez problemu.

Każde wejscie w FS opuszcza podwozie.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Jacek, w Naza z oryginalną aparaturą :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Aberio
Posty: 54
Rejestracja: piątek 18 paź 2013, 16:07
Lokalizacja: Lodz

Post autor: Aberio »

jacekV pisze:Musisz ustawić odpowiednio w aparaturze co ma się stać w przypadku FS oraz RX/TX jeżeli ma funkcję FS. Naza nie ma tu nic do powiedzenia.
U mnie w T9xr + FrSky + NAZA. działa bez problemu.

Każde wejscie w FS opuszcza podwozie.
Tez mam taki zestaw :) Dzieki, Teraz juz wiem jak to zrobić :)
Za 2 tygodnie przyjdzie mi serwo, wtedy będę próbował sam stworzyć składane podwozie ;)

@EDIT @PYTANIE

Ustawiony failsafe. Po wylaczeniu aparatury failsafe się włącza I podwozie składa się :)

Jednak jak zrobić w turnigy 9xr, żeby ze switcha 'failsafe' jednoczesnie zadzialalo skladanie podwozia, które mam na osobnym channelu (switchu)??
ODPOWIEDZ