Hexa na Tarocie

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Ja latałem tym tarotem na 12" i było OK.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camaroon »

To powiedz czy jak robisz obrót w osi YAW, to Hexa stoi jak wmurowana czy lekko odpływa. Jestem bardzo ciekaw.
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

Tematów o tym jak Naza ucieka w trybie GPS przy kręceniu się w osi yaw w necie jest niestety pełno. Sam tego doświadczam, choć oczywiście na czymś dużo mniejszym i lżejszym.

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=251502#251502
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Hexa na Tarocie

Post autor: Manix »

Zmienilem smigla na 12x5 i na DJI Naza, FY690, Silniki: iPower iBM2814Q KV750 nie moge znalesc odpowiedniego ustawiwna Gain.
Naraze mam ustawione tak:
Basic Gain:
Pitch 170%, Roll 170%, Yaw 150% Vertical 140%

Attitude Gain:
Pitch 170%, Roll 170%

I w tej chwili jest tak ze nawet nie bardzo silny wiatr kolysze kopterem, Naza za mocno kontruje a kopter zachowuje sie jak auto na zepsutych amortyzatorach.
Moze mi ktos podpowie co mam poprawic zeby sie pozbyc tego kolysania bo niestety jesten antytalenciem jesli chodzi o ustawianie Gain.
Z gory dziekuje i przepraszam za brak polskiej czcionki.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Hexa na Tarocie

Post autor: notgroove »

Obniż je :)

I może zacznij od domyślnych...
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
GrzegorzG
Posty: 27
Rejestracja: środa 21 paź 2015, 13:18
Lokalizacja: Malczyce

Re: Hexa na Tarocie

Post autor: GrzegorzG »

Witam koledzy.
Potrzebuje z budować hexe na tarocie 680 lub 690 ( jeszcze nie zdecydowałem ) na nazie v2, wyłącznie do jak najdłuższego latania. Nie potrzebuję ani gimbala, ani kamery (no może w przyszłości go pro - do przemyślenia ), żadnej telemetrii, fpv. Chcę sobie latać hexą i tyle. Do nagrywania mam coś innego -900 z gh4. Jaką konfigurację polecacie tj: silniki, regulatory, pakiet i śmigła by latało to jak najdłużej? Chcę lekko z tuningować ją tj: zależy mi na bajeranckim oświetleniu i może jakaś "diabelska" kopułka. Pieniądze - bez ekstrawagancji. Ma to pięknie latać i cieszyć oko i być w normalnej cenie. Radio mam futabę 14sg to sobie dostosuję, odbiornik też- FrSky TFR8SB. Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Hexa na Tarocie

Post autor: notgroove »

Sprawdź różne konfiguracje w http://www.ecalc.ch/

Zależy jak dla ciebie jest długo...z 30min przy bardzo odchudzonej ramie pewnie się da.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
slawus1998
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 27 lut 2014, 20:37
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hexa na Tarocie

Post autor: slawus1998 »

Piszę z takim pytaniem - orientuje się ktoś może jaki ciężar można podwiesić na mocowaniu T10 w ramie Tarot FY690?
Mam na myśli ten zaczep:
http://abc-rc.pl/Tarot-uchwyt-TL68A01

Ogólnie rzecz biorąc szukam sposobu na umiejscowienie akumulatorów przy owej ramie. Są to dwa pakiety 4S 5000mAh. I właśnie się zastanawiam, czy kupić takie mocowania i na nich coś kręcić, czy kupić te mocowania:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 8B10_.html
I do nich dorobić jakąś półkę, a pod nią powiesić te akumulatory. Chyba, że może jest jeszcze jakiś inny dobry sposób na zapanowanie nad takimi akumulatorami...

Będę wdzięczny za pomoc :)
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Hexa na Tarocie

Post autor: notgroove »

Ze plasticzane zaczepy nadają się tylko do lekkich ciężarów. 1kg może wyskoczyć ;)
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Hexa na Tarocie

Post autor: kuczy »

slawus1998, zdecydowanie drugie rozwiazanie, I chyba niezbyt chcialo sie szukac - np:

www.abc-rc.pl/Tarot-TL68B14-1
ODPOWIEDZ