Sprawdzanie zasięgu RC w Quadro

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

a mnie pocielo po rece smigielko gws 8040 wiec nie jest tak rozowo ;-)

jesli chodzi o failsafe to odbiorniki, ktore mialem do tej pory (tanie, bez mozliwosci programowania failsafe) po utracie zasiegu ustawialy gaz na 0 (czyli cos w okolicy 950us). w aparaturze podtrymowalem sobie gaz na okolice 1050us (silniki jeszcze nie startuja) a w arduino ustawilem, ze jak wartosc gazu spadnie ponizej 1050 to oznacza failsafe i wtedy zmniejszam powoli moc utrzymujac stabilizacje.
ewentualnie jest jeszcze mozliwosc wyprowadzenia diodki z odbiornika do kontrolera i sprawdzanie kiedy gasnie (tak mam w samolocie).

na rcg robili tez testy ze spadochronikami w quadach (jest to szczegolnie przydatne gdy nawali elektryka ;-) ).

a odnosnie czujnikow odleglosci to ten jest ok.
http://www.sparkfun.com/commerce/produc ... ts_id=8502
mam go w garazu i dziala od 6 metrow do prawie 0.
Awatar użytkownika
jawor
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jawor »

Bardzo wszystkim dziękuję, teraz mam pełną jasność jak skonfigurować FailSafe w moim DX6i i przeprowadzić testy zasięgu.

Mam nadzieję, że wyjdzie (w otwartym terenie) w okolicach 1km - tyle na tym radiu uzyskałem przy testach z helikiem ;)

J
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

miś pisze:...
Apropo klaksonów... widział ktoś elektronicznego klaksona z dźwiękiem takim jak samochodowy klakson ?? Tylko żeby nie brał więcej niż 1A prądu ?? Ja chcieć taki do quadroka... załączany z aparatury :mrgreen:
Miś a może tak: cyfrowy dyktafon DIY i do tego ładnie wgrać dobrze przygotowany sampl...mnie się podoba np. odgłos syreny w karetce jeżdżącej po Rzymie :-))))

A z kolei ten patent bardziej prostacki ale mniejszy i 2 Waty wzmacniacza na pokładzie :-)

Taki jeszcze prosty dyktafonik i do tego ma styki wyzwalające, tylko podpinać pod quada :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Największym problemem przy takich recorderach jest odpowiedni głośnik... głośny i za razem lekki. Cała reszta to nie problem... trzeba by spróbować jak zagra dźwiękiem klaksonu taka tuba do grającego alarmu samochodowego.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

miś pisze:Największym problemem przy takich recorderach jest odpowiedni głośnik... głośny i za razem lekki.
Głośniki szerokopasmowe od CB są głośne (wystarczy 1-4W) a zarazem lekkie jutro mogę zważyć jakiegoś, pod ręką wala się u mnie tego trochę... :-)
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Szalency :mrgreen:
Zaraz sie okaze, ze coptery to swietne narzedzie do zaganiania owiec ;-)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

mifau pisze:Szalency :mrgreen:
Zaraz sie okaze, ze coptery to swietne narzedzie do zaganiania owiec ;-)

O ja przepraszam, chcielismy na zlocie sprobowac. Tylko szeryf od tych owiec jakis nerwowy sie wydawal :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No w końcu coptery nie służą tylko do wożenia aparatów i innych kamer :lol: Czasami trzeba być oryginalnym... klakson, bombki, sieć na ryby :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Panowie najpierw opier.. mnie za to że nie zastanawiam się nad bezpieczeństwem ludzi a jak pytam o poradę jak temu zaradzić to robicie jaja
Panowie jakieś pomysły ?
ODPOWIEDZ