NAZE32 + OP GPS

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NAZE32 + OP GPS

Post autor: pawelsky »

marcinoc pisze:nie rozumiem tylko dlaczego po zmianie prędkości połączenia na 57600 U-center nie może się połączyć i stopniowo schodzi aż do 9600
Ah, wroc, moj blad, to co widzisz to wartosci domyslne, a nie rzeczywiste. W NMEA tak tej wartosci nie odczytasz :(

To co jeszcze mozesz zrobic to wyslas te komende tak jak jest, i zobaczyc czy GPS na nia zareaguje.
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: NAZE32 + OP GPS

Post autor: marcinoc »

U-center uzyskuje połączenie tylko przy 9600, więc tego się próbuję trzymać, protokół NMEA ? więc na tych ustawieniach - skoro U-center łapie fix-a to to mój rozum Naze też powinno - a nawet nie widzi GPS-a
Wymiękam :-(
---edit---------------------
wysłałem komendę tak jak jest ale połączenie nadal tylko 9600
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NAZE32 + OP GPS

Post autor: pawelsky »

marcinoc pisze:skoro U-center łapie fix-a to to mój rozum Naze też powinno - a nawet nie widzi GPS-a
Nie, bo tak jak Ci pisalem iNav dla Naze32 standardowo nie obsluguje NMEA, musialbys sobie samodzielnie przekompilowac firmware.
marcinoc pisze:wysłałem komendę tak jak jest ale połączenie nadal tylko 9600
Czyli pozostaje przy mojej pierwotnej teorii ze nie dziala Ci (zle podlaczony, badz uszkodzony) RX w GPSie.
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: NAZE32 + OP GPS

Post autor: marcinoc »

no to pozostaje zaopatrzyć się w nowy GPS, to proszę doradź jaki i skąd, myślę o tym:
https://abc-rc.pl/nz-gps-naze32
bo poprzednio miałem z innego źródełka i nie skończyło się to (jak widać) dobrze
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NAZE32 + OP GPS

Post autor: pawelsky »

marcinoc pisze:no to pozostaje zaopatrzyć się w nowy GPS, to proszę doradź jaki i skąd, myślę o tym:
Ja na Twoim miejscu zaopatrzylbym sie w nowy kontroler, Naze32 to juz staroc.

Jak koniecznie chcesz kupic nowy GPS - Beitian BN-880. Jak sie bardzo uprzesz przy module bez kompasu Beitian BN-220.
To jest ten sam GPS ktory masz tylko z inna konfiguracja
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: NAZE32 + OP GPS

Post autor: marcinoc »

niekoniecznie chcę kupić nowy gps, chcę po prostu zaopatrzyć 2 metrowe skrzydełko w kontroler lotu, albo chociaż wyświetlać dane OSD
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NAZE32 + OP GPS

Post autor: pawelsky »

marcinoc pisze:niekoniecznie chcę kupić nowy gps, chcę po prostu zaopatrzyć 2 metrowe skrzydełko w kontroler lotu, albo chociaż wyświetlać dane OSD
Opcje znasz. Sam musisz zdecydowac co wybierzesz.
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: NAZE32 + OP GPS

Post autor: marcinoc »

na chwilę obecną chyba odpuszczę i przeanalizuję temat na nowo od podstaw, ale dzięki za pomoc, sam próbowałbym w nieskończoność, teraz jestem nieco "mądrzejszy", a na pewno bogatszy w doświadczenia, no cóż najlepiej nieco popracować na własnych błędach, może to i nieco kosztowne, ale - mam nadzieję - w przyszłości bezcenne.
ODPOWIEDZ