Naze32 i problem ze stabilizacją

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

KosmiczneJaja
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznan

Naze32 i problem ze stabilizacją

Post autor: KosmiczneJaja »

Dobry. Złożyłem kopter na nazie32 10DOF + iNav i ramie 550. W modes ustawiłem tak, że jednocześnie mam włączony tryb Angle oraz NavAlthold. iNav pokazuje na niebiesko gyro, accel, mag, baro oraz gps. W setupie wszystko przed startem na zielono. I teraz co się dzieje: BSP startuje, wisi, mogę nim polatać, ale od czasu do czasu "piorun wali w szczypiorek" i BSP ni z gruchy zaczyna się kiwać dookoła roll i pitch. Rozbujanie dochodzi do takiego momentu w którym sam BSP nie jest w stanie się ustabilizować i wali się na ziemię. Pytanie: gdzie szukać przyczyny. Mam też drugie pytanie dla kogoś kto ma podobny BSP: jakie PIDy macie ustawione w PIDtuning ??

Dzięki za pomoc
dark_mat
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2019, 21:10
Lokalizacja: Gdynia

Re: Naze32 i problem ze stabilizacją

Post autor: dark_mat »

Też mam problem z Naze32. A mianowicie musiałem ręcznie ustawiać PIDy, bo domyślne nie pozwalały w ogóle latać. Obecnie pochylenie i do przodu i w boki jest ok, nie buja po puszczeniu drążków. Natomiast mam problem z obrotem. Obrót drona powoduje widoczny wzrost wysokości. Na oko jakieś 1-2m przy pełnym obrocie. Do tego, jak kończę obrót, to dron przez dobre 1-2 sekundy buja się na boki zarówno w obrocie jak i w pochyleniu.
A totalna tragedia jest, kiedy lecę na maksa do przodu i nagle daję jednocześnie maksymalny pochył do tyłu i przepustnicę na maksa. Wtedy dron robi fikołka przez lewy tylny bok. 1 na 5 razy udało mi się z tego wyjść, pozostałe 4 razy kończyły się kretem. Zakładam, że to nadal jest kwestia PIDów, ale nie wiem co poprzestawiać. A próby typu "sprawdźmy czy znów zaliczę kreta" raczej nie wchodzą w grę, bo szkoda mi drona. No chyba, że jest to skorelowane z tym bujaniem po obrocie... :roll: ?
Bardzo proszę o pomoc, bo odchodzę od zmysłów. Najbardziej przeszkadza jednak to bujanie i zyskiwanie wysokości, zwłaszcza jak latam FPV.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Naze32 i problem ze stabilizacją

Post autor: df2 »

Takie problemy miałem jak moje regulatory nie miały blheli i były ustawione jako pwm.
Po aktualizacji do blheli i zmianie protokołu nagle wszystko lata poprawnie na domyślnych ustawieniach i nic nie trzeba zmieniać.

Jakie macie regulatory?
ODPOWIEDZ