Betaflight - problem z zainstalowaniem..

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

nowy
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 28 lip 2013, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Betaflight - problem z zainstalowaniem..

Post autor: nowy »

Jak powyżej, a dokładniej - wciąż używam win XP, i moją docelową przeglądarką niestety nie jest Chrome. Jednak jako że BF chodzi na Chrome - zainstalowałem ostatnią kompatybilną z XP wersję 49.0.2623.112, wśród rozszerzeń odnalazłem BF i zainstalowałem wersję 10.0.0 z 11.12.2017 - sukces bo nakładka się uruchamia. Jednak już na starcie mam info że jest dostępna nowsza wersja 10.1.0 - której niestety nie mogę pobrać (po kliknęciu na link nic się nie dzieje..). Wśród linków na stronie konfiguracyjnej kilka linków działa, jednak inne tak jak z aktualizacją - po kliknięciu na nie nic się nie dzieje..
Wiem że póki nie podłączę FC nakładka jako taka się nie uruchomi, ale póki czekam na przesyłkę chciałem chociaż pouaktualniać oprogramowania - a tu doopa..
Co robić? - machnąć ręką i używać tej wersji co mam, czy może pokombinować z nowszymi Chrome i modlić się by na nich zadziałały aktualizacje?.. Ból bo jak doczytałem na wiki - Chrome nie będzie już wspierać tej nakładki, i chłopaki kombinują z oprogramowaniem jako samodzielną instalacją - ale tu z kolei jest ona szykowana na nowsze windy czyli kółeczko się zamyka..
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Betaflight - problem z zainstalowaniem..

Post autor: Adrián »

Nie masz za wiele wyboru.
Albo używasz tej co jest (jak działa to po co zmieniać?), lub zmieniasz system i instalujesz nowszy.
nowy
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 28 lip 2013, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Betaflight - problem z zainstalowaniem..

Post autor: nowy »

Jak mówiłem - dopiero czekam na FC i ciężko mi się wypowiedzieć czy i jak działa całość, ale w sumie wątpię by były jakieś rewolucyjne zmiany między wersjami BF więc może i faktycznie za mocno się wystrachałem ;-) Poza tym - jak na moje latanie to wątpię bym potrzebował najnowszych nowości, więc poczekam na przesyłkę i zobaczę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Betaflight - problem z zainstalowaniem..

Post autor: Majk99 »

Najnowszy konfigurator betaflight jest osobną aplikacją bo chrome apps znikają.
Tu są najnowsze wersje:
https://github.com/betaflight/betafligh ... r/releases
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
nowy
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 28 lip 2013, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Betaflight - problem z zainstalowaniem..

Post autor: nowy »

Wiem, ale ów programik nie działa pod XP :-( .. Samo zainstalowanie przebiega bez problemów, jednak po kliknięciu na skrót do programu pojawiało mi się okienko z informacją że program został zamknięty w wyniku naciśnięcia kombinacji jakichś dwóch klawiszy (w tej chwili nie pamiętam dokładnie których). Oczywiście żadne klawisze nie były naciskane - po prostu ni chuchu nie chciał współpracować z XP. Przeczytałem wszystkie pytania jakie były na githubie - nie było opisanego "mojego" problemu, jednak dwie osoby zgłaszały jakieś problemy z działaniem pod XP - jednej brakowało jakiejś biblioteki, drugiej nie pamiętam. W obydwu odpowiedzi były podobne - instalka jest uszykowana pod nowsze windy, zaś XP to za stara staroć.. Słowem - żeby uruchomić jeden program musiał bym zmieniać cały system, co oczywiście ie wchodzi w grę :-( :evil: ..
ODPOWIEDZ