Depinowanie kontrolera lotu SP Racing F3

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Depinowanie kontrolera lotu SP Racing F3

Post autor: Adriee »

Witajcie,

pogoda nie nastraja do latania, więc pomyślałem, że można coś jeszcze ulepszyć już w swoim latadle.
W zmontowanym quadzie 250, jako FC wykorzystałem SP Racing F3... Cóż... pierwsza moja budowa, więc nie żyłowałem wszystkiego względem uzyskania najniższej możliwej wagi latadła.. i tak: przylutowałem do FC 5 rzędów pinów kątowych do wyjść serw, by mieć możliwość łatwego demontażu całej ramy i samego kontrolera... No nie powiem - jest wygodnie, ale zacząłem się zastanawiać ile wagi mógłbym ugrać poprzez zabieg odpinowania z FC przylutowanych przeze mnie pinów i usunięcia wtyczek z koncówki kabli sygnałowych regulatorów. Ogólnie wizja przylutowania kabli sygnałowych regulatorów bezpośrednio do pól lutowniczych w FC oraz w ten sam sposób przylutowanie na sztywno buzzera.
Nie mogłem nigdzie znaleźć konkretnych informacji ile taki zabieg zbija wagi ... :/
Jedno jest oczywiste - zniknie makaron kabli i zrobi się czysty build, ale kosztem konieczności rozlutowania wszystkiego, przy poważniejszych naprawach...

Możecie Panowie coś powiedzieć na temat uzyskiwania tym sposobem mniejszej wagi quada? Czy zabieg jest opłacalny?
Awatar użytkownika
tomaszallprint
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 18:33
Lokalizacja: Paris

Re: Depinowanie kontrolera lotu SP Racing F3

Post autor: tomaszallprint »

Wrzuc na wage i zobaczysz :D jezeli walczysz o kazdy gram, boisz sie ze moze ci sie wypiac wtyczka albo nudzi ci sie to walcz. Co do wagi to nie sadze by bylo to wiecej jak 10g
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Depinowanie kontrolera lotu SP Racing F3

Post autor: Adriee »

oki, a więc postanowiłem się potrudzić i wykonać całkowite wypinowanie swojego kontrolera z tego, co przylutowałem...
tomaszallprint, wyszło prawie tyle, ile szacowałeś.
Waga wskazuje całe 5 gramów. Cóż może i szału wagowego nie ma, ale za to aż miło popatrzeć, że nie ma makaronu kabli i zapanował porządek w środku ramy ;)

Temat można zamknąć.
ODPOWIEDZ