iNav w KFC32F3 i innych.

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: MorF »

Sprawa sie rozwiazala poprzez downgrade do wersji 1.7.1.4
Fonty sie pieknie zauploadowaly a potem upgrade do 1.7.3 :-)
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: Bihtus »

Bardzo Dziękuję koledze MorF za pomoc który wpadł na pomysł żeby wgrać wersję 1.7.1 wgrać czcionkę i wrócić z powrotem do 1.7.3 co pomogło.
Tu uwaga do Marcina żeby to poprawił bo ktoś znów będzie się denerwował że coś źle robił.

Druga sprawa to cały czas mam obiekcje czy reakcje stabilizacji są poprawne bo naprawdę w moim S800 są minimalne ... ech...
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: Adrián »

Na baseflight też są niewielkie.
W czym problem?
I tak oblot powinieneś zrobić na manualu, nie stabilizacji i ustawić je odpowiednio.
Przełączysz sobie na stabilizację jak już oblatasz na manualu i sprawdzisz czy faktycznie za mało się lotki wychylają.
Jeśli uznasz, że coś nie tak, przełączysz się na manual i lądujesz i wówczas ustawiasz inaczej.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: PiotrSz »

Bihtus, ustaw YAW -90* i zobacz jak Ci się wychyla w GUI model w zakładce Setup, ja zawsze w ten sposób sprawdzam.
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: Bihtus »

Adrián pisze:Na baseflight też są niewielkie.
W czym problem?
I tak oblot powinieneś zrobić na manualu, nie stabilizacji i ustawić je odpowiednio.
Przełączysz sobie na stabilizację jak już oblatasz na manualu i sprawdzisz czy faktycznie za mało się lotki wychylają.
Jeśli uznasz, że coś nie tak, przełączysz się na manual i lądujesz i wówczas ustawiasz inaczej.
Zawsze tak robię i wszystkim tak radzę.... nie mniej wolał bym przed lotem mieć pewność że wszystko jest ok. Jak złapie FS przy złych ustawieniach nie będzie wesoło...
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: arek2081 »

Marcin, przez przypadek zrobiłem zwarcie na złączy wideo out, niestety brak napięcia na wtyczkach od wideo. Spaliła się dioda D5, ta koło dużego kondensatora. Wlutowałem jaką tam miałem pod ręką i wszystko ruszyło. Pytanie co to za dioda i czy coś jeszcze mogło się uszkodzić od tego zwarcia, niby wszystko działa. Nie wiem jaki prąd wytrzyma obecna a nie chce żeby w powietrzu mi nie przepaliła.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: marbalon »

Skoro po wlutowaniu diody wszystko działa to znaczy że to tylko dioda, bo mógł jeszcze dławik paść ale jak masz zasilanie to jest ok. Dioda to dioda shotkiego 1A.
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: Bihtus »

Witam,
Panowie proszę o pomoc bo w tym modelu mam z tym naprawdę problem. Wychyły lotek w moim S800 są tak minimalne w trybie stabilizacji że nie mam pewności czy wszystko jest ustawione zgodnie ze sztuką. W moich dwóch poprzednich modelach na iNavie nie miałem z tym problemu. Wiem może to kwestia długości dźwigienek. Jednak w S800 jestem na 80% tylko pewien wychyleń przy przechyłach a w pochyleniu modelu tył/przód to już nic nie widzę. Może ma ktoś na to jakąś skuteczną metodę. Jak oblatam model klasycznie nie chcę niespodzianek po przełączeniu trybu.
Wiem może to głupota ale dla mnie istotna ....
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: MorF »

Hejo,
Z nienacka przestal działać mi led strip.
Miałem zalutowana zworke z wewnętrznego beca, pomyślałem że coś nie halo może więc przelaczylem w konfiguracje na linie zasilania serw ale nadal nic.
Może coś z sygnałem nie tak...
Jak zmienić z ppm9 na ppm 10?

PS. Ledy są na pewno dobre bo po podłączeniu do arduino działają
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: MorF »

MorF pisze:
Czy jest jakis parametr ktory moznaby ustawic zeby FS nie wlaczal sie np ponizej 1,5m wysokosci?
Nie chcialbym rozbrajac modelu jeszcze w locie :lol:
No prosze jak na zawolanie mam w 1.8-RC1 :-)
SNAG-1263.png
SNAG-1263.png (24.7 KiB) Przejrzano 2832 razy
@marbalon, Twoje poprawki szybkiego !FS! dla eleresa zostaly commitowane do glownego repo?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: marbalon »

Tak, 1.8 ma to co trzeba.
Awatar użytkownika
sqnic123
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 09 lut 2016, 18:23
Lokalizacja: Łabiszyn - kujawsko-pomorskie

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: sqnic123 »

Witajcie

Na początku przepraszam za naiwne pytanie odbiegające poziomem od tej dyskusji :)

Latam od jakiegoś czasu S800, chciałbym zwiększyć zasięg aparatury do trochę dalszych lotów bo na FrSky Taranis X9D szału z tym nie ma.
Trochę poczytałem tu i tam, trochę filmików przejrzałem i podoba mi się KFC32F3 z wbudowanym eLeReS plus eLeReS MAX do Taranisa.

Pytanie czy na takim zestawie będę miał pełną telemetrię w Taranisie z FC włącznie z GPS podłączonym do FC i czy potrzebny jest jakiś inny soft, który ładuje do taranisa czy może współczesny OpenTX ma już obsługę tego modułu eLeReS MAX???

pozdr.
Sebastian
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: marbalon »

Nic w taranisie nie trzeba zmieniać, eleres "gada" do niego po S.port telemetrią i wszystko ładnie śmiga już bez specjalnych softów.
Awatar użytkownika
sqnic123
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 09 lut 2016, 18:23
Lokalizacja: Łabiszyn - kujawsko-pomorskie

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: sqnic123 »

marbalon pisze:Nic w taranisie nie trzeba zmieniać, eleres "gada" do niego po S.port telemetrią i wszystko ładnie śmiga już bez specjalnych softów.
Świetnie, pisze list do Mikołaja ;)
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: wiesiek_kr »

sqnic123 pisze:Świetnie, pisze list do Mikołaja ;)
Nie do Mikołaja tylko do Marbalona, a do żony/dziewczyny/księgowej po kasę :)
ODPOWIEDZ