iNav w KFC32F3 i innych.

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: marbalon »

Przenieś ją niżej i nie będzie tematu ;-) Najprawdopodobniej zamazuje ją horyzont albo inny element obok.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: MorF »

A propos testow 1.7.1.4 i !FS! :-)

Wczoraj dwa razy zdarzylo sie ze po ladowaniu ciut dalej od siebie (i od Tx) nie zdarzylem zrobic disarm bo zalaczal sie failsafe.
Silnik probowal tyrkotac w trawie przez co czekal mnie sprint z aparatura tak zeby "odzyskac zasieg" i dopiero rozbroic.

Przyklad mniej udanego ladowania i zalaczenie FS na ziemi:


Czy jest jakis parametr ktory moznaby ustawic zeby FS nie wlaczal sie np ponizej 1,5m wysokosci?
Nie chcialbym rozbrajac modelu jeszcze w locie :lol:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 paź 2017, 13:56 przez MorF, łącznie zmieniany 1 raz.
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: rychoo »

to chyba zly pomysl, jak bedziesz stal na skraju gory i latał "pod sobą" to zle rzeczy moga sie stac bez fs :)
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: MorF »

rychoo pisze:to chyba zly pomysl, jak bedziesz stal na skraju gory i latał "pod sobą" to zle rzeczy moga sie stac bez fs :)
No to moze ograniczenie na predkosc == 0?

Mam wrazenie ze w 1.7.2 nie mialem tego problemu ale fakt ze glownie latalem na 2.4 a teraz na eleresie
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: marbalon »

Temat był dyskutowany już pare razy i niema dobrego rozwiązania. Albo istnieje ryzyko rozbrojenia w powietrzu, albo na ziemi mieli silnikiem... Ja bardzo rzadko ląduję tak daleko aby zgubić sygnał ale jest na to metoda... rozbroić przed ;-)
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: MorF »

marbalon pisze:Temat był dyskutowany już pare razy i niema dobrego rozwiązania. Albo istnieje ryzyko rozbrojenia w powietrzu, albo na ziemi mieli silnikiem... Ja bardzo rzadko ląduję tak daleko aby zgubić sygnał ale jest na to metoda... rozbroić przed ;-)
Marbalon zrobilem update postu + filmik,
stoje obok samochodu i gdzie wyladowalem, jakies 30m obok maks ale najwidoczniej dipol sie przekrecil i FS murowany.

Ja wiem najlepsza metoda ladowac do reki ale czasami jeszcze sie nie udaje :oops:
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: marbalon »

Jest jeszcze taka zmienna failsafe_throttle_low_delay, poczytaj o niej tutaj:

https://github.com/iNavFlight/inav/blob ... ailsafe.md

Robi to co byś chciał... ale czasami jak się ma gaz na minimum i się złapie failsafe to... może rozbroić silniki nie tylko pod nosem.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: kamilborkowski »

Mam KFC32FR w skrzydełku i wciśnięte jest w box tak że żeby podpiąć USB muszę je odkręcać. Wymyśliłem sobie że może jedyny UART zrobię wymienny z GPSem tak żeby w razie potrzeby podpinać pod niego FTDI bez wyciągania FC, ale okazało się że nie da się ustawić MSP i GPS na jednym porcie w INAV.
Ktoś ma jakiś inny pomysł jak to zrobić?
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: PiotrSz »

Kamil, a nie możesz zrobić sobie "przedłużacza" USB micro usb wtyczka <-> micro USB gniazdo które sobie wyprowadzisz na taśmie gdzie Ci pasuje ? Ja robiłem coś takiego ale do innego urządzenia które było zamontowane na stałe i nie było dostępu do USB. Z wtyczką nie na ma problemu bo jest sporo rozwiązań na kabel, gorzej z gniazdem bo są w handlu tylko lutowane SMD, ja miałem akurat łatwiej bo kolega robił do jakiegoś urządzenia dostęp przez micro usb i miał luzem gniazdo dolutowane do pcb z padami na przewody.
Jeśli nie da się przez UART to może ta droga będzie słuszna ?
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: kamilborkowski »

Pewnie na tym się skończy. Ewentualnie dodatkowe gniazdo przylutuję na taśmie gdzieś do padów gniazda na płytce.
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: Bihtus »

Witam,
mam pytanie dość istotne włożyłem kfc32f3inav do mojego s800 oczywiście bokiem ... muszę obrócić je o 90 stopni ale czy o 90 czy o -90 a może o 270 stopni. Teraz płytka ma latać gniazdem mini usb do przodu piny Video po lewej stronie.
Drugi problem to OSD nie mogę wgrać czcionek przez co mam na ekranie jakieś głupoty.
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: wiesiek_kr »

Przy wgrywaniu trzcionek musi byc podlaczona bateria główna.
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: Bihtus »

Bateria podłączona zawsze bo boje się o gniazdo usb :)
ale pokazuje się mała kreseczka niebieska czyli zaczyna i dalej już nic się nie dzieje ....
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: MorF »

wiesiek_kr pisze: trzcionek
Czcionek bo aż oczy bolą
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: Bihtus »

Panowie istotą sprawy jest jak je uruchomić bo mam na ekranie milion różnych czcionek ale nie tych które powinny być ...

Wersja ta "I dodatkowo wersja 1.7.3 z tą poprawką eleresa dla nowej wersji F3.

http://baliniak.2box.pl/qq/inav_1.7.3_KFC32F3_INAV.zip"

Inna sprawa czy nie można by dodać w ustawieniach jakiegoś trybu żeby można było sprawdzić wychyły lotek w stabilizacji bo tak są delikatne że nie wiem czy na pewno są dobrze ustawione a sprawdzać je w locie .... słabo by było ....
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
ODPOWIEDZ