iNav w KFC32F3 i innych.

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: MorF »

Pytanko czy ma ktos w miare wypracowane ustawienia dla autolauch dla skrzydla i moglby zrobic wklejke z CLI?
Na defaultach przy S800 oraz ranbow 1m skrzydelku jakos tak losowo raz pojdzie ale w wiekszosci przypadkow zalacza sie za pozno po wyrzucie.

Z gory dzieki
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: lgojniczek »

Cześć wszystkim

Mam pytanie do zgromadzonych tutaj czy ktoś wgrywał do kfc32f3 inav 1.9? Niby wszystko działa ale na ekranie zamiast osd jedyne co mam to w lewym górnym rogu Lat i jedną współrzędną i kompletnie nic więcej z osd się nie wyświetla.

Edit:
Powrót do 1.8 załatwił sprawę OSD wróciło, na 1.9 po wyłączeniu na zakładce Configuration featurea osd ta jedna informacja w postaci Lat xxxxzzzzz znika więc reaguje na konfigurację.

Uprzedzając pytania czcionki wgrywałem z podłączonym pakietem głównym
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: lotpawel »

Hej,

pytanie na wtajemniczonych i zaprawionych w boju z inav:
mam gps - drotek m8n xl, gdy ustawie go żeby wypluwał NMEA, 5Hz na baud 57600 to w konfiguratorze wszystko ładnie śmiga - w zakładce gps widzi odświeżanie 5Hz, dane lecą poprawnie, ale gdy zmienię protokół na UBLOX, z tym samym odświeżaniem - czyli 5Hz na baud 57600 to w konfiguratorze w zakładce gps odświeżanie skacze mi od 2 do 12Hz i skacze nieprzerwanie. To normalne zachowanie?;)
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: MorF »

To i ja podpytam chociaz ostatnio odpowiedzi brak...

1) Inav 1.8.2 X4RSB podpiety po SBUS oraz telemetria po smartport.
FC zdaje sie widziec RSSI bo widze jako czujnik w taranisie ale na OSD caly czas RSSI = 0.
Przy podlaczeniu po PPM widzialem patenty ze robili RSSI jako dodatkowy Input a nastepnie w inav zakladka receiver ustawiali RSSI z danego kanalu.
Niestety przy podlaczeniu via SBUS za licho nie moge ustawic RSSI jako kanal input (uprzedzajac - tak widze jako sensor i dawalem dodatkowo Discover new sensors...)
Cala inna telemetria jest ok i w radio w skrypcie lua widzi mi wszystko od GPS po tryby lotu i RSSI ale fajnie byloby tez widziec to na OSD.

2) Model w Air mode / Angle mode ladnie leci prosto, natomiast w pasthtough sciaga w jedna strone, probowalem robic autotrim servo albo podciagac mechanicznie ale wtedy w innych trybach niz passthrough jest nie tak. Co moze byc przyczyna?
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: rychoo »

Co do 2. Model mechanicznie ustaw tak żeby w passthru leciał prosto i wykorzystywał max r9ozdzielczosc serw... Autorimem możesz się wspomóc np w trybie acro ale jeżeli w zakładce zobaczysz że mid masz powyżej 100 czyli mniej niż 1400 albo więcej niż 1600 to popraw mechanicznie jeszcze raz i znowu autotrim... Następnie tryb stab ustawiasz sobie w zakładce configuration, można zmieniac kat kontrolera i majstrujac tymi wartościami spowodujesz lot poziomy w trybie stab... Powodzenia :)
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: lotpawel »

z GPS nie znalazłem odpowiedzi więc zostaje przy nmea.
Ale nasuwa mi się kolejne pytanie, odnośnie zasilania bo trochę to dla mnie nie logiczne.
Do złącza VBAT podłączam pakiet główny (w moim wypadku 6s) i służy ono tylko do pomiaru napięcia pakietu?
Zasilanie KFC odbywa się ze złącza zasilania Video?
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: lgojniczek »

lotpawel pisze:z GPS nie znalazłem odpowiedzi więc zostaje przy nmea.
Ale nasuwa mi się kolejne pytanie, odnośnie zasilania bo trochę to dla mnie nie logiczne.
Do złącza VBAT podłączam pakiet główny (w moim wypadku 6s) i służy ono tylko do pomiaru napięcia pakietu?
Zasilanie KFC odbywa się ze złącza zasilania Video?
Tak dokładnie
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: wiesiek_kr »

Ale z tego co pamietam to max z pakietu 4S
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: lgojniczek »

wiesiek_kr pisze:Ale z tego co pamietam to max z pakietu 4S
A to dobra uwaga :mrgreen:
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: marbalon »

Z uwagi na drobne błedy w wersji 1.9 wiązane z KFC i OSD tutaj porawiona wersja:

http://baliniak.2box.pl/qq/inav_1.9.0_KFC32F3_INAV.zip

- działa OSD
- działa wskaźnik kursu wysyłany po telemetrii eleresowej

Miłego latania!
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: MorF »

marbalon pisze:Z uwagi na drobne błedy w wersji 1.9 wiązane z KFC i OSD tutaj porawiona wersja:

http://baliniak.2box.pl/qq/inav_1.9.0_KFC32F3_INAV.zip

- działa OSD
- działa wskaźnik kursu wysyłany po telemetrii eleresowej

Miłego latania!
marbalon czy te zmiany sa juz zmerdzowane w wersji 1.9.1?
Wrzucilem wlasnie 1.9.1 i zastanawiam sie czy cofac sie do twojego releasu czy nie
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: rychoo »

Issue marbalonowe gdzieś tam sobie wisi i jest estymowane na 2.0 więc proponuję wrzucić soft marbalona na tą chwilę.. Ja już go testowałem i wszystko działa
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: MorF »

Dzieki! W takim razie bedzie wrzucone marbalonowe

PS. Jeszcze sie tak dopytam:
Jak przetrasnferowac telemetrie inava przez Eleresa do Taranisa Q7X?
W skrocie mowiac: mam w taranisie screeny do telemetrii inav, ktore bardzo lubie i latam tak na linku 2.4.
Chcialbym uzyskac podobny efekt na eleresie (nie zalezy mi w tym momencie na uzyciu trackMyRC) a jedynie zeby taranis dostal to co potrzeba z telemetrii.
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: rychoo »

W konfigiratorze eleresa tx klikamy telemetry enabled oraz output format zmieniamy na frsky s-port

Powinniśmy wtedy dostać dane w sensorsch w opentx , później zostanie Ci tylko dostosować odpowiednie inputy z tych sensorow do odpowiednich danych które pewnie wyświetlasz za pomocą jakiegoś lua skryptu?

PS. no i czy ty masz kfc32f3 z eleresem czy osobny rx? Bo w tym drugim przypadku musisz podpiąć konfigurator rx eleresa i zmienic żeby wysłał telemetrie i wybrać odpowiedni parser
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: MorF »

oo dzieki faktycznie w konfiguratorze TX byla chyba taka opcja.
mam kfc z eleresem na pokladzie, czy musze cos w inavie przestawic?

uzywam tych skryptow, ktore zakladaja standardowe inputy inava
https://github.com/iNavFlight/LuaTelemetry
ODPOWIEDZ