iNav w KFC32F3 i innych.

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: lgojniczek »

Ben pisze:
adam.pc pisze:Knfigurując mojego iNAVa w KFC pozapisywałem sobie trochę ustawień, które posprawdzałem. Może znajdziesz tam coś, co pomoże:

https://docs.google.com/document/d/14zq ... sp=sharing
Dzięki, trochę wyjaśniło sprawę i pomogło, jednak nie do końca. Nadal nie mogę zbindować eleresa, mam konfigurator w wersji 1.7.3 programowanie też i za diabła nie mogę skonfigurować RX SPI based receiver (NRF24L01, RFM22) - po prostu nie istnie w liście rozwijanej, odhaczenie też nie działa :-/

Edit.
Jako nadajnika używam odbiornika który pracuje jako nadajnik z mocą 100mW, nie mam włączonej telemetrii. Czy w przypadku KFC trzeba ją włączyć?
Dlaczego używasz tak starego Inava mając płytkę KFC32F3?? - nawet nie jestem pewien czy tam w 1.7.3 była już obsługa pełna KFC32F3. Pobierz INav Configurator tutaj https://github.com/iNavFlight/inav-conf ... r/releases i przeflaszuj płytkę na Inav 2.0.1 release (wersji testowych nie polecam) i wszystko stanie się proste i będzie działać.
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: Ben »

lgojniczek pisze: Dlaczego używasz tak starego Inava mając płytkę KFC32F3?? - nawet nie jestem pewien czy tam w 1.7.3 była już obsługa pełna KFC32F3. Pobierz INav Configurator tutaj https://github.com/iNavFlight/inav-conf ... r/releases i przeflaszuj płytkę na Inav 2.0.1 release (wersji testowych nie polecam) i wszystko stanie się proste i będzie działać.
Tak była już obsługiwana. Zmieniłem oprogramowanie na 2.0.0, dało radę wszystko poustawiać. Mam natomiast pytanie - z jakiego źródła zasilany jest eleres na płytce, z USB czy trzeba podać zasilanie VBat?
pozdrawiam
Ben
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: lgojniczek »

Ben pisze:
lgojniczek pisze: Dlaczego używasz tak starego Inava mając płytkę KFC32F3?? - nawet nie jestem pewien czy tam w 1.7.3 była już obsługa pełna KFC32F3. Pobierz INav Configurator tutaj https://github.com/iNavFlight/inav-conf ... r/releases i przeflaszuj płytkę na Inav 2.0.1 release (wersji testowych nie polecam) i wszystko stanie się proste i będzie działać.
Tak była już obsługiwana. Zmieniłem oprogramowanie na 2.0.0, dało radę wszystko poustawiać. Mam natomiast pytanie - z jakiego źródła zasilany jest eleres na płytce, z USB czy trzeba podać zasilanie VBat?
Dlaczego wrzuciłeś 2.0.0 ? skoro pisałem żebyś wrzucił 2.0.1 ? w 2.0.0 był dosyć paskudny błąd i możesz o nim przeczytać w release notes do 2.0.1 - chcesz to ryzykuj...
Eleres na płytce KFC32F3 powinien działać już po podłączeniu USB (o ile dobrze pamiętam). I jeszcze jedno płytka KFC32F3 nie jest zasilana ze złącza VBat, VBat to złącze do pomiaru napięcia baterii tylko i wyłącznie. Płytka KFC32F3 zasilana jest poprzez złącze zasilania Video.
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: Ben »

Z takiego powodu:
Obrazek

Zignorowałem ten komunikat i otwierał się ale tylko z CLN :-/

Jest bałagan w tym wszystkim, aby uściślić jaki konfigurator i jak wersja oprogramowania, bo już się gubię :-/
pozdrawiam
Ben
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: lgojniczek »

Ben pisze:Z takiego powodu:
Obrazek

Zignorowałem ten komunikat i otwierał się ale tylko z CLN :-/

Jest bałagan w tym wszystkim, aby uściślić jaki konfigurator i jak wersja oprogramowania, bo już się gubię :-/
Nie ma żadnego bałaganu w tym, wszystko opisane na bieżąco tutaj
https://github.com/iNavFlight/inav/releases

Jeszcze raz uściślając wersja 2.0.1 i ostatni dostępny konfigurator, który notabene sam się aktualizuje. W każdym wydaniu w release notes masz wersję zalecaną konfiguratora amen.
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: Ben »

lgojniczek pisze: Nie ma żadnego bałaganu w tym, wszystko opisane na bieżąco tutaj
https://github.com/iNavFlight/inav/releases

Jeszcze raz uściślając wersja 2.0.1 i ostatni dostępny konfigurator, który notabene sam się aktualizuje. W każdym wydaniu w release notes masz wersję zalecaną konfiguratora amen.
Jak zwał tak zwał, no comment. Udało się zbindować eleresa, trwało to trochę a zrobiłem to na macajewa, przyczyna była bajecznie prosta :-> Odnośnie wersji 2.0.1 fajnie że podpowiedziałeś o niej tylko jak wgrać *.hex'a. Puki co wgrałem 1.9.1 ... i tak na razie latał nie będę bo czekam aż mi części składowe dojadą.
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: adam.pc »

Robisz to poprzez aplikację INAV
Załączniki
inav.jpg
inav.jpg (54.1 KiB) Przejrzano 3194 razy
Pozdrawiam
Adam
magic
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 11:37
Lokalizacja: BRZEG

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: magic »

witam
mam problem z połączeniem płytki kfc32ftb v1.1 z inav
udało mi się wgrać najnowszy soft ,ale płytka otwiera port i po10sek wyskakuje błąd
proszę o pomoc
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: df2 »

Jak po 10 sek to wszystko w porządku. Co innego gdybyś napisał jaki to błąd...
magic
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 11:37
Lokalizacja: BRZEG

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: magic »

ten tekst się pojawia
-- No configuration received within 10 seconds, communication failed
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: lgojniczek »

magic pisze:witam
mam problem z połączeniem płytki kfc32ftb v1.1 z inav
udało mi się wgrać najnowszy soft ,ale płytka otwiera port i po10sek wyskakuje błąd
proszę o pomoc
ftb nie działa pod inav > 1.7.3
magic
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 11:37
Lokalizacja: BRZEG

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: magic »

zładowałem soft inav 1.7.3 i próbowałem odpalić dalej nie działa
ten sam komunikat
magic
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 11:37
Lokalizacja: BRZEG

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: magic »

zrobione dzięki
magic
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 11:37
Lokalizacja: BRZEG

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: magic »

witam
mam problem z bindowaniem eleresa płytki kfc32ftb v1.1 inav z aparaturą
jak mogę sprawdzić częstotliwość w eleresie w aparaturze?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: Verid »

magic pisze:jak mogę sprawdzić częstotliwość w eleresie w aparaturze?
Podłączając płytkę eLeReS'a którą masz w aparaturze do kompa i odpalając konfigurator.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ