Blackbox - dziury w zapisie

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Blackbox - dziury w zapisie

Post autor: qemay »

Mam pytanko - czy ktoś spotkał się z takim problemem i czy moje podejrzenia są poprawne.

Po raz pierwszy korzystam z Black Box betaflight na zewnętrznej karcie zamiast na zintegrowanej pamięci (kontroler omnibus F4 SD).

W zapisie (100% przy pętli 8khz) pojawiają się "dziury" w zapisie

Obrazek

Nie wygląda na to, by rzeczywiście czegoś brakowało bo model zachowuje się normalnie. Czy więc moje podejrzenia, że karta jest za wolna mogą w tym przypadku być słuszne? (choć było by to dziwne - pliki nie są aż tak duże)
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Blackbox - dziury w zapisie

Post autor: cebulator »

Podobne zjawisko ktoś opisał na Githubie:
https://github.com/betaflight/betaflight/issues/3129
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Blackbox - dziury w zapisie

Post autor: qemay »

Chym...

Tylko tu mamy do czynienia z Betą 3.2 u nas (o tym za chwilę) dzieje się to na 3.1.7.

Ok - u nas. Bo co do strzałów tak pojawiają się na tym modelu (to akurat kolegi F4 omnibuwa z Dshot600) i na moim (sp pro F3). Tylko że dopiero teraz można ewentualnie je zobaczyć na logach bo dopiero teraz włączyliśmy.

Procek nie jest mocno obciążony. F3 chodzi na ok 30% F4 na 6% więc mocy mu nie brakuje.

Co ciekawe też, w pewnym momencie "strzały" na moim F3 znikły i przestałem się tym przejmować.
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Blackbox - dziury w zapisie

Post autor: DzikuVx »

Karta nie wyrabia z zapisem. Może szybsza karta pomoże, moze nie pomoże
KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Blackbox - dziury w zapisie

Post autor: KM »

Karta nie wyrabia z zapisem. Może szybsza karta pomoże, moze nie pomoże
Nie jestem przekonany, że to wina karty. Obserwuje podobne "dziury" także na loopie 1kHz na inav-ie, ale nie zawsze. Bitrate loga jest żaden jak na możliwości dowolnej karty. Rzecz jest pewnie do zrobienia po stronie SW kontrolera.
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Blackbox - dziury w zapisie

Post autor: qemay »

Dokładnie ... nawet przy 8khz plik po 5 minutach ma 50MB. Jakieś 10MB na minutę to wychodzi jakieś 0,16MB na sekundę. Grubo poniżej możliwości nawet kart Class 2 (zapis na poziomie 2MB/s) a o taką kartę obecnie nawet już ciężko ;P
KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Blackbox - dziury w zapisie

Post autor: KM »

Do maksymalnych możliwości karty się nie dojdzie, bo dla większych prędkości karty mają dedykowane specjalne tryby pracy. Na szybko patrząc w kod nie mam pewności w jakim trybie działają nasze kontrolery, ale podejrzewam, że w jakimś podstawowym. Tak czy inaczej ja mam dziury przy ~50kB/s. Kod blackboxa działa jako maszyna stanowa, opiera się na pollingu i ilość pamięci na bufory też jest mocno ograniczona. Tutaj podejrzewam jest źródło ograniczeń.
ODPOWIEDZ