X-racer f303 nie włącza się :(

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

antoniusz200
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 lut 2016, 18:52
Lokalizacja: Poznań

X-racer f303 nie włącza się :(

Post autor: antoniusz200 »

Witam,
Mam problem z moim kontrolerem f303.
Co się stało: Podczas zakładania przetwornicy do kamery zauważyłem że urwała się antenka od nadajnika(Fs-x6b), więc ją przymocowałem na nowo i zlutowałem(antene z końcuwką wpinającą się do Rx).
Gdy podpiołem wszystko i podłączyłem baterie to przez chwile było ok, ale potem poszedł dym :cry: wiec szybko odłączyłem. Okazało0 się że spalił się odbiornik.
I teraz sedno sprawy: Gdy podłączyłem baterie bez podpiętego odbiornika do FC to wymieniony wyżej kontroler nie zadziałał. Sprawdzałem napięcie na wejściu i jest okej, a co ciekawe na wyjściu do Rx pokazuje też 5v. Ale żadna dioda się nie świeci, a ESC nie wykonują pełnej sekwencji "bipnięć".
Po podłączenia do komputera też nic, nie łączy z betaflight.
Mam nadzieje że ktoś będzie znał rozwiązanie bo taka ładna pogoda a latać się nie da.
PS. Kontroler posmarowałem lekko specjalnym lakierem do elektroniki żeby zapobiec spięciom.
Już wcześniej nim latałem, wiec to nie pierwsze podłączenie.
Pozdrawiam
Mój zestaw:
-ArduPilot 2.6
-Rama Tarot f450
-Emax MT2213-935KV
-ESC SimonK 30A
-FlySky FS-i6
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: X-racer f303 nie włącza się :(

Post autor: rafi.devtox »

antoniusz200 pisze:Witam,
Mam problem z moim kontrolerem f303.
Co się stało: Podczas zakładania przetwornicy do kamery zauważyłem że urwała się antenka od nadajnika(Fs-x6b), więc ją przymocowałem na nowo i zlutowałem(antene z końcuwką wpinającą się do Rx).
Gdy podpiołem wszystko i podłączyłem baterie to przez chwile było ok, ale potem poszedł dym :cry: wiec szybko odłączyłem. Okazało0 się że spalił się odbiornik.
I teraz sedno sprawy: Gdy podłączyłem baterie bez podpiętego odbiornika do FC to wymieniony wyżej kontroler nie zadziałał. Sprawdzałem napięcie na wejściu i jest okej, a co ciekawe na wyjściu do Rx pokazuje też 5v. Ale żadna dioda się nie świeci, a ESC nie wykonują pełnej sekwencji "bipnięć".
Po podłączenia do komputera też nic, nie łączy z betaflight.
Mam nadzieje że ktoś będzie znał rozwiązanie bo taka ładna pogoda a latać się nie da.
PS. Kontroler posmarowałem lekko specjalnym lakierem do elektroniki żeby zapobiec spięciom.
Już wcześniej nim latałem, wiec to nie pierwsze podłączenie.
Pozdrawiam
Kolego z tego co opisales najprawdopodobniej padl regulator 3.3v na FC co jest bardzo czestym skutkiem przeciazenia. Odbiornik miales raczej napewno zasilany z FC wiec jesli zrobiles zware na odbiorniku to przeciazyles FC. Pada zwykle albo regulator 3.3v albo jedna z diod schottkyego... ( czasem jedno i drugie).Jak najbardziej sprawne rece i elementy zastepcze sa w stanie przywrocic go do zycia.

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
antoniusz200
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 lut 2016, 18:52
Lokalizacja: Poznań

Re: X-racer f303 nie włącza się :(

Post autor: antoniusz200 »

A znasz może jakieś filmiki na YouTube albo zdjecia chociaż gdzie robią takie rzeczy bo nie chce tego jeszcze bardziej zepsuć



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój zestaw:
-ArduPilot 2.6
-Rama Tarot f450
-Emax MT2213-935KV
-ESC SimonK 30A
-FlySky FS-i6
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: X-racer f303 nie włącza się :(

Post autor: rafi.devtox »

antoniusz200 pisze:A znasz może jakieś filmiki na YouTube albo zdjecia chociaż gdzie robią takie rzeczy bo nie chce tego jeszcze bardziej zepsuć



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=40089


Ale to troche potrwa...

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
ODPOWIEDZ