Nzae32 + 10Hz gps - da się?

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Nzae32 + 10Hz gps - da się?

Post autor: bodziobsz »

Hej.
Mam takie pytanie, bo posiadam gps z starej cyclops nova osd (mam też z pierwszego remzibi osd) czy da się to jakoś podpiąć?
Wstępnie wszystko złożyłem lecz nie widzi go (tak mi się wydaje).
2gie pytanko czy muszę do tej nazy podpiąć zasilanie z bateri żeby ten gps wystartował (testowałem tylko z usb lecz nie wiem czy w takim połączeniu jest on zasilany)

Gps od remzibiego był chyba 5Hz nmea, ten od cyclops nie mam pojęcia.
Leżą mi 2 takie więc przy zakupie normalnego do naze wolę się upewnić czy nie da się tych właśnie wykorzystać.
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Nzae32 + 10Hz gps - da się?

Post autor: DzikuVx »

Nie wiem jakim softem chcesz tego Naze32 uraczyć, ale INAV poradzi sobie z NMEA
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Re: Nzae32 + 10Hz gps - da się?

Post autor: bodziobsz »

A wiec. Udało mi się rozszyfrować tego gpsa. To jest LS20033. Protokół Nmea z tego co widać w datashet. Odpaliłem go na Remzibi na (wykrył go na 38400) Po chwili też 4 satelitki złapał czyli wszystko z nim ok. Wgrałem tego inav, lecz dalej nic. Port ustawiony na 38400, w konfiguracji Nmea i nic niestety. Posiadam wersję 10dof rev6. Jakieś pomysły czy zakup jakiegoś innego pozostaje?
Obrazek

EDIT - scalenie

Ok temat do zamknięcia :)
Sprawa wygląda tak że naze nie mają za wiele pamięci i przy sofcie 1.1 inav wszystko hula jak ta lala. Od 1.2 Nmea już nie jest wspierana. Ja tego nie ogarnąłem ale Dzikuvx wywalił dla mnie telemetrie i wrzucił obsługę Nmea. Teraz soft 1.2.1 bodajże i wszystko działa. Fixa łapie w niecala minute po odpaleniu. Pozdr.
ODPOWIEDZ