naze32 problem z gazem

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

naze32 problem z gazem

Post autor: marcin314 »

Witam wszystkich.
Mając trochę wolnego czasu wygrzebałem z piwnicy stare skrzydło kiler.Zachciało mi się małe fpv do stabilizacji lotu użyłem naze32 rev.6.
Wszystko działa normalnie z odbiornika sygnał PPM wchodzi na 1 wejście w FC wyjścia 1 to silnik 3i4 do serwa lotek. Sterując aparaturą wszystko jest ok skrzydło reaguje na przechyły, problem pojawia się w momencie włączenia gazu lotki wychylają na maksa do dołu lub naprzemiennie.
Co najciekawsze po odłączeniu regulatora z bec-em i zasileniu z innego żródła jest to samo. Wymieniłem FC na inne i ten sam problem.
Nie rozumiem problemu.. potrzebuje pomocy..
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Re: naze32 problem z gazem

Post autor: marcin314 »

marcin314 pisze:Witam wszystkich.
Mając trochę wolnego czasu wygrzebałem z piwnicy stare skrzydło kiler.Zachciało mi się małe fpv do stabilizacji lotu użyłem naze32 rev.6.
Wszystko działa normalnie z odbiornika sygnał PPM wchodzi na 1 wejście w FC wyjścia 1 to silnik 3i4 do serwa lotek. Sterując aparaturą wszystko jest ok skrzydło reaguje na przechyły, problem pojawia się w momencie włączenia gazu lotki wychylają na maksa do dołu lub naprzemiennie.
Co najciekawsze po odłączeniu regulatora z bec-em i zasileniu z innego żródła jest to samo. Wymieniłem FC na inne i ten sam problem.
Nie rozumiem problemu.. potrzebuje pomocy..

Witam ponownie z tego co mi się udało stwierdzić jest to problem z ustawieniami PID . Czy ktoś wie jak to ustawić????
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: naze32 problem z gazem

Post autor: Adrián »

Moim zdaniem, to wina softu, miałem podobnie, akurat do skrzydła, ale do samolotów też jest ok. Zaraz Ci podrzucę.

http://fotoflygarn.blogspot.com/2015/01 ... dwing.html
ODPOWIEDZ