Naze32 rev6 i ułożenie gniazda usb

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Naze32 rev6 i ułożenie gniazda usb

Post autor: mikun »

Mam małą zagwozdkę z naze32. Chciałem zamontować na sztywno w PDB250. Naze zawsze miał gniazdo usb z boku po zamocowaniu w PDB teraz ma od strony minimosd mikro. Już przed montażem widzę że bez odkręcania i wyjmowania FC się nie obędzie żeby podłączyć USB. Jednym słowem kiepsko.

Obrazek
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Haako
Posty: 95
Rejestracja: środa 28 maja 2014, 04:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Naze32 rev6 i ułożenie gniazda usb

Post autor: Haako »

Moze FC zamontować wkład tzn na PDB250 pod naza pin female http://www.banggood.com/10Pcs-40-Pin-2_ ... 53436.html a od spodu nazy dolutowac pin male i wtedy tylko wkładasz fc i jest wyżej od minim osd
460(rama drewno/balsa, KK 2.1.5, hexTronik DT750, HobbyKing 30A, 3s ), Hubsan X4 H107CHD, MiniTricopter (RCExplorer, Naze32, DYS BE2208-10 1800KV, DYS SN20A ESC (BLHeli), 4S)
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naze32 rev6 i ułożenie gniazda usb

Post autor: ocean_wro »

Albo kupić właściwą naze, która wejdzie wprost na pdb. Jeżeli chcesz w full wersji z zalutowanymi pinami pod to pdb to mogę w miarę tanio sprzedać :-)
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Naze32 rev6 i ułożenie gniazda usb

Post autor: mikun »

Haako w zestawie mam takie właśnie piny i na nie chcę dać FC i osd, więc będą na tej samej wysokości.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Haako
Posty: 95
Rejestracja: środa 28 maja 2014, 04:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Naze32 rev6 i ułożenie gniazda usb

Post autor: Haako »

mikun pisze:Haako w zestawie mam takie właśnie piny i na nie chcę dać FC i osd, więc będą na tej samej wysokości.
No to pozostaje przed podpięciem USB wypinać osd , ewentualnie wylutowac port usb i przenieść go gdzie indziej na kabelkach ale to chyba głupi pomysł.
460(rama drewno/balsa, KK 2.1.5, hexTronik DT750, HobbyKing 30A, 3s ), Hubsan X4 H107CHD, MiniTricopter (RCExplorer, Naze32, DYS BE2208-10 1800KV, DYS SN20A ESC (BLHeli), 4S)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naze32 rev6 i ułożenie gniazda usb

Post autor: pawelsky »

mikun pisze:Mam małą zagwozdkę z naze32. Chciałem zamontować na sztywno w PDB250. Naze zawsze miał gniazdo usb z boku po zamocowaniu w PDB teraz ma od strony minimosd mikro. Już przed montażem widzę że bez odkręcania i wyjmowania FC się nie obędzie żeby podłączyć USB. Jednym słowem kiepsko.
Chlopaki z Afro chcieli zrobic dobrze i zmienili polozenie gniazda USB zeby nie trzeba bylo w konfiguracji odwracac plytki. Niestety producenci PDB nie poszli za ciosem. Mozliwosci poza wymienionymi wczesiej masz jeszcze kilka:
1) Kupic inne PDB
2) uzyc katowego wtyku USB
3) sprobowac zrobic plytke adaptera

Jest jeszcze inna alternatywa - z tego co pamietam polozenie pinow z CC3D wzgledem krawedzi jest wprawdzie ciutke inne niz w Naze, ale mozesz sprobowac wykorzystac dziury dla CC3D. Niestety pozostale kilka pinow bedziesz musial podpiac kabelkami.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Naze32 rev6 i ułożenie gniazda usb

Post autor: mikun »

Pozostaje mi poszukać dłuższych męskich pinów, takie jak w aparaturach do modułów RF, a żeńskie gniazda zamocować na FC od dołu i zrobić FC wyżej o parę mm niż OSD, tak żeby wtyczka usb miała 1mm luzu względem osd i tyle. Mój post to też takie ostrzeżenie dla przyszłych kupujących :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Naze32 rev6 i ułożenie gniazda usb

Post autor: mikun »

Przepraszam za post pod postem.

Dla potomnych...

Udało mi się rozwiązać problem. Parę zdjęć wyjaśni wszystko. Zastosowałem 2 rodzaje gniazd do goldpinów, mniejsze do OSD a większe (w zestawie z PDB) do Naze32. Gniazda goldpinów podniosłem kawałkiem cyny zagiętej w literę U. Dodatkowo dałem trochę większe dystanse poliamidowe pomiędzy PDB i FC (poliamidów nie ma na zdjęciach). Dzięki temu zyskałem różnicę wysokości dla bezpieczniejszego włożenia wtyczki mikro USB. Nie mogłem zmienić położenia gniazda ale chcę poszukać przejściówki kątowej wtyczka-gniazdo może to coś pomoże.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naze32 rev6 i ułożenie gniazda usb

Post autor: ocean_wro »

Po krecie, dwóch a może trzech jak coś przestanie chodzić (fc lub vtx) to szukaj przyczyny w bec-ach. Mocowanie na sztywno tak jak radzi producent wraz z mykiem kolegi techfreak jest ok, ale tak sztywne że przy naprężeniach pdb za którymś razem puści. Wiem coś o tym :-)
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Naze32 rev6 i ułożenie gniazda usb

Post autor: mikun »

Dzięki za info. Też do końca nie udam temu lutowaniu, rogów beca nie będę piłował raczej przylutuję do nich krótkie 3-4mm piny i przylutuję do PDB będzie ładne dojście grotem lutownicy i pewność że będzie lepsze połączenie. Odkąd bawię się modelarstwem, nigdy nie miałem żadnego kreta ale pierwszy raz musi kiedyś być i pewnie będzie 250tką :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
ODPOWIEDZ