Parrot Bebop 2 nie pokazuje odleglosci

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

tommik10
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 28 kwie 2016, 18:22
Lokalizacja: Londyn

Parrot Bebop 2 nie pokazuje odleglosci

Post autor: tommik10 »

Witam wszystkich forumowiczow.
Jestem nowym uzytkownikiem i prosze o wyrozumialosc jesli zrobie cos nie tak:)
Ale do rzeczy.Jestem posiadaczem drona Parrot Bebop 2 i wszystko bylo dobrze do czasu ostatniej aktualizacji oprogramowania.Po zainstalowaniu nowej wersji freeflight3 przestalo pokazywac mi odleglosc w jakiej znajduje sie dron. Caly czas pokazuje 0 lub ?. Wysokosc pwskazuje prawidlowo.Wszystkie ustawienia gps w telefonie jak i w dronie sa OK i ciagle nic.Kontaktowalem sie z dzialem wsparcia technicznego Parrot i napisali mi abym w lokalizacji telefonu ustawil sposob lokalizacji GPS tylko.Nadal bez skutku.Uzywalem dwoch roznych telefonow i efekt ten sam.Kiedy jednak sprobowalem sterowac przy pomocy tabletu gdzie ciagle jest poprzednia wersja oprogramowania wszysko bylo w jak najlepszym porzadku.Wniosek nasuwa sie ze wina nowej aktualizacji ale inni nie maja takich problemow.Czy ktos ma jeszcze jakis pomysl co uczynic aby pozbyc sie tej usterki? Pozdrawiam.
Tommik10
arturfom
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2016, 10:13
Lokalizacja: B-STOK

Re: Parrot Bebop 2 nie pokazuje odleglosci

Post autor: arturfom »

Do czasu gdy dwa urządzenia nie mają fixa z GPS nie będziesz miał odległości, wysokość jest niezależna od danych z tabletu/fona - proponował bym sprawdzić wpierw dostęp programu do lokalizacji w telefonach ( nie włączenie a to czy program jest na liście ) u mnie po aktualizacji na 3ch urządzeniach działa bez zarzutu
tommik10
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 28 kwie 2016, 18:22
Lokalizacja: Londyn

Re: Parrot Bebop 2 nie pokazuje odleglosci

Post autor: tommik10 »

Sprawdzalem w obu telefonach i program jest na liscie jednak dalej nie dziala.A co ciekawsze to zainstalowalem inne programy do sterowania (Auriga Bibop i AR.Pro3) i na obu wszystko dziala poprawnie.Dzis znow dzwonilem do Parrota i opowiedzialem im o tym i nie umieli mi pomoc.Caly czas twierdza ze wystarczy tylko wlaczyc GPS i powinno byc dobrze.Czy ktos ma jeszcze jakis pomysl co moze byc przyczyna tego problemu?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Canek
Posty: 8
Rejestracja: piątek 20 sty 2017, 17:51
Lokalizacja: Przemyśl - podkarpacie

Re: Parrot Bebop 2 nie pokazuje odleglosci

Post autor: Canek »

witaj, mam takie spostrzeżenia.Wszystko zalezy od tego czy nasz telefon lub tablet ma właczone GPS. Tak aby program pokazywał odległość od telefonu do drona musi mieć włączone dwa punkty odniesienia czyli GPS telefonu i drona..Na najnowszym oprogramowaniu FreeFlight 4.1.26 nie ma problemu. Ja jednak chcąc korzystać z kontrolera używam programu FreeFlight 3.8.15 na którym mam odległość i wysokość.
Faktycznie na niektórych wersjach FreeFlight mnie też nie pokazywało odległości i nie włączał się GPS pomimo iż w telefonie jest włączony a po zmianie wersji uruchamia sie GPS i wszystko prawidłowo działa.
ODPOWIEDZ