Syma X8W pierwsze loty

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Fajowy
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 18:57
Lokalizacja: dolnyslask

Syma X8W pierwsze loty

Post autor: Fajowy »

Witam Serdecznie
Czy moglbym otrzymac krotkie porady jak zaczac przygode z w/w dronem ?
Probowalem troche polatac ale mam wrazenie, ze albo ja albo dron jest pijany :)
Wydawalo mi sie, ze gdy lewym sterem zwiekszam obroty to dron powinien "zawisnac" w miejscu w powietrzu.
Tak niestety nie jest - znosi go na boki. Probowalem skalibrowac trymerami ale chyba ich nie ogarniam do konca.
Instrukcja niestety niewiele pomaga.
Nadmienie, ze kalibracje zyroskopu zrobilem.
Prosze o krotkie porady:
1. czy latwiej uczyc sie latac na Mode1 czy Mode2
2. czy latwiej uczyc sie na H czy na L
3. czy faktycznie pomagaja trymery i trzeba jest ustawiac ?
4. moze robilem zle bo probowalem latac na malych wysokosciach (max 3m). Moze poprostu wzniesc sie dronem na wyzsza wysokosc i tam eksperymentowac ?
A moze poprostu to trzeba dojsc do wprawy w sterowniu tego sprzetu ...

Pozdrawiam
Piotrek
Syma X8W , Phantom 3 Advanced
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: matulekpl »

Mode1 mode2 to zmiana stronami sterowania. My sterujemy w mode2, czyli pod lewą ręką masz góra/dół i obrót dookoła własnej osi a pod prawą ręką masz wychylenie przód tył i na boki. I tak niech zostanie.

Po pierwsze poczytaj trochę o tym dronie, bo jest temat ktory ma kilkadziesiąt stron na których znajdziesz spostrzeżenia innych użytkowników.
H i L to tylko moc silników. Zacznij od mniejszej. Jak ogarniesz sterowanie to zwiększysz i bedzie wiecej zabawy ale trudniej ogarnąć:)
Trymery służą do poprawiania niedoskonałości konstrukcji. Tzn. Jak kalibrujesz żyroskop to jedno, ale jeżeli np oś śmigła jest lekko odchylona to wtedy będzie Ci znosiło drona. No i po to masz trymery.
Trymer działa ja zasadzie zapamiętania środkowego ustawienia drążka steru wychylenia lewo/prawo/przód/tył . Jeżeli np. Drona znosi na lewo to przesuwasz trymery w prawo aż dron przestanie lecieć w lewo. Czyli w rzeczywistości środek drążka dalej jest w tym samym miejscu ale aparatura cały czas wysyła sygnał aby dron leciał lekko w prawo tak aby skontrować jego samoistny lot w lewo. Tak samo przód/tył. Jeżeli dron ucieka Ci do przodu to trymujesz go do tylu.

Wysokość 3m to w sam raz na naukę.
Najważniejsze to szukać i czytać:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: Hudy_edd »

Matulek ładnie się postarał :)
Dodam od siebie, że warto jeszcze zrobić kalibracje żyroskopu na równej płaskiej powierzchni :)
Fajowy pisze: probowalem latac na malych wysokosciach (max 3m)
Mój ojciec zawsze do mnie mówi te słowa jak wsiadam do samolotu: Powiedz pilotowi, aby leciał nisko i pomału.
Fajowy pisze:dron powinien "zawisnac"
Niestety w przypadku Symy x8c/w/g tak nie jest. Te modele nie maja barometru, który by za utrzymywanie stałej wysokości odpowiadał.
Fajowy pisze:Tak niestety nie jest - znosi go na boki.
Przy bezwietrznej pogodzie jak dobrze ustawisz tryby to nie będzie. A tak to niestety Syma będzie dryfować bo niestety nie ma wspomagania dla utrzymania pozycji przy pomocy GPS
Fajowy pisze: Probowalem skalibrowac trymerami ale chyba ich nie ogarniam do konca.
Instrukcja niestety niewiele pomaga.
Jak masz ochotę to na moim kanale YT są filmy o Symie...trochę nudne momentami, ale polecam odcinek pierwszy start.
Fajowy pisze:1. czy latwiej uczyc sie latac na Mode1 czy Mode2
Ja uczyłem się latać w Mode2 i nie żałuje. Moj kolejny dron też jest ustawiony na Mode2 wiec połowa sukcesu za mną ;)

Fajowy pisze:2. czy latwiej uczyc sie na H czy na L
Tryb L to pomaga przy bezwietrznej pogodzie lub na hali jakiejś, Jak latasz na jakiejś łące, polu to tryb H jest w sam razy aby lekki zefirek nie zwiał drona. Takie jest moje odczucie.
Fajowy pisze:3. czy faktycznie pomagaja trymery i trzeba jest ustawiac ?
Mają znaczenie :) Tylko pamietaj, że trymerem nie kontrujesz wiatru, tylko znoszenie konstrukcyjne Symy (wyważenie)
Fajowy pisze:A moze poprostu to trzeba dojsc do wprawy w sterowniu tego sprzetu ...
Nie może, tylko na pewno :) Syma nie jest trudna, tyko nie lataj przy mocniejszym wietrze ;)

Powodzenia
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
DronNOOB

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: DronNOOB »

Kiedy pisałem kolega Hudy_edd mnie uprzedził. tak to jest jak ciągle poprawia się błędy stylistyczne i ortograficzne :D

1. czy latwiej uczyc sie latac na Mode1 czy Mode2
To zależy jak Tobie wygodniej, ja jak większosc uzywam mode2
2. czy latwiej uczyc sie na H czy na L
Na ulicy nie polecam latać na L w wietrzną pogode. Tryb L i H zmienia również kąt nachylenia Syma przy zmianie kierunku lotu a to ma duże znaczenie kiedy kadrokopter walczy z wiatrem.
3. czy faktycznie pomagaja trymery i trzeba jest ustawiac ?
Syma X8 nie ma GPS i baro więc nigdy nie będzie zawisać w miejscu, chyba że wyjątkowo jak w ogóle nie ma wiatru i idealnie ustawiłeś trimowanie, moc silników. Z doświadczenia wiem, że jest to prawie niemożliwie. I tak będzie lekko uciekać.
4. moze robilem zle bo probowalem latac na malych wysokosciach (max 3m). Moze poprostu wzniesc sie dronem na wyzsza wysokosc i tam eksperymentowac ?
Na większej wysokości może poprostu Tobie odlecieć w "siny dał" jak zaczniesz panicznie wciskać drążki :D
A moze poprostu to trzeba dojsc do wprawy w sterowa tego sprzetu ...
Ja do nauki miałem również "biedronkę" mini drona, on jak spada to nie lamie się i fajnie nim latać w domu.
Z doświadczania wiem, że głownie to nauczyć się sterować kiedy nie ma headles mode, kiedy przód drona jest gdzie indziej, ciśniesz drążek w lewo a dron leci do przodu i prawo. Jak to opanujesz będzie OK.
Fajowy
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 18:57
Lokalizacja: dolnyslask

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: Fajowy »

Dziekuje koledzy za szybka odpowiedz. Niestety chinski sprzet padl :(
Po podlaczeniu kamerki chyba padlo PCB.
Dron poszedl na gwarancji do naprawy.
Cos mi sie wydaje, ze na aliexpress zamowie sobie 2 szt PCB do tego modelu - ot tak na wszelki wypadek :)

Serdecznie pozdrawiam
Syma X8W , Phantom 3 Advanced
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: Hudy_edd »

Podlaczyles kamere jak dron byl wlaczony ?
Najlepiej to chyba podłączyć kamerę, gdy nawet pakiet jest wyjety z Symy.
Na twoim miejscu bym jej i tak nie podlaczal tylko powiesił cos lepszego :)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
DronNOOB

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: DronNOOB »

Obrazek
Fajowy
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 18:57
Lokalizacja: dolnyslask

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: Fajowy »

Hudy_edd pisze:Na twoim miejscu bym jej i tak nie podlaczal tylko powiesił cos lepszego :)
dokladnie mam taki zamiar. Mam Pro 8000i Sky Cam - wazy 61 gram bez karty pamieci wiec mysle, ze dla X8W to nie bedzie zaden problem. Musze tylko wykombinowac jakis lekki uchwyt bo z obudowa wodoszczelna kamerka chyba bedzie za ciezka :(

Pozdrawiam
Syma X8W , Phantom 3 Advanced
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: Hudy_edd »

Nie wkladaj jej do obudowy.... to bedzie za duzo dla Symy.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Fajowy
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 18:57
Lokalizacja: dolnyslask

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: Fajowy »

Koledzy jeszcze jedno:
na forum dosc duzo widze est na temat pakietow do X8C/X8W i zasilaczy, ale nie znalazlem konkretnego modelu.
Jaki model multizasilacza kupic zeby ladowac np 3 oryginalne pakiety od X8W (2000mAh) naraz ?


http://allegro.pl/ladowarka-3w1-syma-x6 ... 42730.html
To to chyba jakis zart ?? Czy niekoniecznie ?
Syma X8W , Phantom 3 Advanced
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: matulekpl »

Fajowy pisze:http://allegro.pl/ladowarka-3w1-syma-x6 ... 42730.html
To to chyba jakis zart ?? Czy niekoniecznie ?
to jest zwykly rozdzielacz. i będzie działać ok, ale oryginalna ładowarka będzie ładować tym baterie jakieś 10 godzin:D
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Fajowy
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 18:57
Lokalizacja: dolnyslask

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: Fajowy »

Fajowy pisze:Jaki model multizasilacza kupic zeby ladowac np 3 oryginalne pakiety od X8W (2000mAh) naraz ?
W zwiazku z powyzszym ponawiam pytanie :)
Syma X8W , Phantom 3 Advanced
Fajowy
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 18:57
Lokalizacja: dolnyslask

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: Fajowy »

hmmm
zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz
mam taki zasilacz:
http://allegro.pl/zasilacz-laboratoryjn ... 93930.html

Ciekawe czy nim mozna ladowac te pakiety.
Mam plynna regulacje pradu i napiecia
Syma X8W , Phantom 3 Advanced
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: Hudy_edd »

Prosze wejdz do tematu o symie... poruszany był temat o ladowarce
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: kuczy »

Fajowy pisze:Ciekawe czy nim mozna ladowac te pakiety.
Mam plynna regulacje pradu i napiecia
Tylko w skrócie - ładowanie LiPo to nie tylko proste ustawienie napięcie - prąd - ale też np ograniczanie tego prądu pod koniec ładowania i wyrównywanie napięcia na poszczególnych celach - więc powiem tyle - masz idealny zasilacz, do którego możesz podłączyć np łądowarkę taką jak mam ja (Redox Beta) - która wymaga zewnętrznego zasilacza ;) Nie idź na skróty przy ładowaniu, bo może się skończyć pożarem - polecam poczytać i pooglądać filmy.
ODPOWIEDZ