Syma X8W pierwsze loty

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Fajowy
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 18:57
Lokalizacja: dolnyslask

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: Fajowy »

kuczy - Dziekuje za podpowiedz. Poczytalem troche o tej ladowarce Redox Beta. Robi wrazenie :)
Bardzo Cie prosze o podpowiedz.
Chodzi o to, ze jak wiadomo mam do swojej Symy X8W oryginalna ladowarke + dodatkowy pakiet.
Ta oryginalna ladowarka laduje mi pakiet lekko ponad 3 godz.
Wiec jak wylatam dwa pakiety to niestety 6 godzin na ladowanie w plecy.
I teraz zastanawiam sie na 2 wyjsciami:
1. dokupic druga taka sama ladowarke i wtedy dwa pakiety bede mial naladowane po 3 godzinach.
2. kupic w/w Redox Beta i nim ladowac pojedynczo kazdy pakiet, ale z tego co widze ta ladowarka baterie 2S 2000mAh naladuje w ok 1,5 godziny. Tak mi sie wydaje bo rzekomo pakiety laduje sie pradem odpowiadajacym pierwszym cyfrom pojemnosci - czyli przy 2000 mAh - mozna ladowac pradem 2A - dobrze mysle ?
Zmierzylem jakim pradem laduje ladowarka oryginalna - jest to prad ok 1A.
No chyba, ze jest jeszcze jedna opcja - dokupic ten rozgaleznik i Redoxem ladowac dwa pakiety naraz ale jezeli bede chcial ladowac opcja Balansu to raczej kiepsko monitorowac w sumie 4 cele w 2 pakietach naraz. No chyba, ze sie myle.

Pozdrawiam
Piotrek
Syma X8W , Phantom 3 Advanced
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: Hudy_edd »

~65min tyle zajmuje ladowanie pakietu GPX Extreem pradem 1c. Redox alpha, alpha v2, imax b6 i gpx to ładowarki o tych samych parametrach, czas ladowania będzie podobny. Kup lepiej jakąś z tych ladowarek.
Będziesz miał możliwość ładowania w trybie magazynowania, Lepiej zadbasz o swoje pakiety.
Prawie na pewno nie unikniesz potrzeby przerobienia kabla od ladowarki. W zestawie raczej nie bedzie przejsciowki na gold pin 3,5mm, ba nawet na xt60 też nie było w moim egzemplarzu.

Co do ładowania pakietow kilku na raz, nie wypowiem się, nie robiłem tego.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Awatar użytkownika
rafraf
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2016, 07:42
Lokalizacja: ok/ Płocka

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: rafraf »

Fajowy pisze:
No chyba, ze jest jeszcze jedna opcja - dokupic ten rozgaleznik i Redoxem ladowac dwa pakiety naraz ale jezeli bede chcial ladowac opcja Balansu to raczej kiepsko monitorowac w sumie 4 cele w 2 pakietach naraz. No chyba, ze sie myle.

Pozdrawiam
Piotrek
Witam, podepnę się pod pytanie... może ktoś pokusi się o odpowiedź.
Rafał
-------------------------------------------
RC 10 BRQ 110, Syma X8HC
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: kuczy »

Ogólnie jak ładujesz prądem 1C to bateria ładuje się godzinę, bo np

bateria 1000mAh = ładowanie 1A (1C) przez godzinę, czyli wpakujesz 1Ah czyli 1000mAh
bateria 8000mAh = ładowanie 8A (1C) przez godzinę, czyli wpakujesz 8Ah czyli 8000mAh

taka sucha teoria nie biorąca pod uwagę tego że raz nie za często drenujesz pakiet w 100% ale z kolei pod koniec ładowania zmniejsza się prąd ładowania, rozpoczyna się balansowanie, więc czas się zdeczka wydłuża.
Łączenie baterii równolegle może być przyczyną przepływu prądu (niekontrolowanego) pomiędzy celami jeśli nie są one na tym samym poziomie napięcia - czy może to uszkodzić pakiet? - nie wiem ale jednak jest to coś na co nie masz wpływu. jeśli różnica będzie mała nie powinno się nic stać.
Napięcie na połączonych celach podczas ładowania będzie takie samo i nie ma problemu, żeby balansować. w przypadku takiego łączenia ustawiasz ładowanie 2S ale można się pokusić o 2x większy prąd (dla dwóch baterii 2000mAh może być 4A)

lepiej jak juz chcecie łączyć - byłoby zrobić taki dyngs, aby połączyć je szeregowo - jakby z 2 baterii po dwie cele zrobić jedną z czterema celami i ładować jako 4S, prądem 1C (14,8V i np 2A dla pojemności baterii 2000mAh każda). problem mechaniczny jeden - wykonanie przejściówki z dwóch wtyczek balancera pojedynczych bateri na jedną wtyczkę balancera dla 4S ładowarki.
Awatar użytkownika
rafraf
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2016, 07:42
Lokalizacja: ok/ Płocka

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: rafraf »

kuczy pisze:...taka sucha teoria nie biorąca pod uwagę tego że raz nie za często drenujesz pakiet w 100% ale z kolei pod koniec ładowania zmniejsza się prąd ładowania, rozpoczyna się balansowanie, więc czas się zdeczka wydłuża.
Łączenie baterii równolegle może być przyczyną przepływu prądu (niekontrolowanego) pomiędzy celami jeśli nie są one na tym samym poziomie napięcia - czy może to uszkodzić pakiet? - nie wiem ale jednak jest to coś na co nie masz wpływu. jeśli różnica będzie mała nie powinno się nic stać.
Dziękuję za odpowiedź... myślę że lepiej nie ryzykować bo i po co.
Ogólnie jak ładujesz prądem 1C to bateria ładuje się godzinę, bo np

bateria 1000mAh = ładowanie 1A (1C) przez godzinę, czyli wpakujesz 1Ah czyli 1000mAh
bateria 8000mAh = ładowanie 8A (1C) przez godzinę, czyli wpakujesz 8Ah czyli 8000mAh


Jeśli to dobrze pojąłem to- pakiet 2000mAh =ładowanie 2A (1C) przez godzine czyli nałąduję 2Ah tj 2000mAh.
Rafał
-------------------------------------------
RC 10 BRQ 110, Syma X8HC
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Syma X8W pierwsze loty

Post autor: kuczy »

rafraf pisze:Jeśli to dobrze pojąłem to- pakiet 2000mAh =ładowanie 2A (1C) przez godzine czyli nałąduję 2Ah tj 2000mAh
Dokladnie - plus czas na balansowanie. Jak cele sa wiecej rozjechane to moze trwac i trwac.... jak czasami mialem rozjechane cele to ladowalem każdą pojedynczo podlaczajac sie pod złącze balancera i ustawiajac ladowanie 1s ;) - ale to takie zabawy z lipo hihi
ODPOWIEDZ