kkMulticopter flash tool PROBLEM

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Matti
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 15:28
Lokalizacja: Leszno

kkMulticopter flash tool PROBLEM

Post autor: Matti »

Witam, to znowu ja. Otóż zakupiłem programator usbasp i nie moge z nim dojść do porządku.

Próbuję flashować płytke kk2.0 z hobbykinga z nowszym oprogramowaniem. Nici z tego, kiedy już naciskam zielony magiczny guziczek, to pojawiają mi się czerwone napisy i lipa. Załączam logi.

Flash the firmware from repository.
Flashing firmware from file.: C:\Users\Mati\Downloads\kkmulticopterflashtool_0.77\tmp\KK2_1V6\kk2.hex

C:\Users\Mati\Downloads\kkmulticopterflashtool_0.77\lib\avrdude\windows\avrdude.exe -C C:\Users\Mati\Downloads\kkmulticopterflashtool_0.77\lib\avrdude\windows\avrdude.conf -p m324pa -P usb -c usbasp -e -U flash:w:C:\Users\Mati\Downloads\kkmulticopterflashtool_0.77\tmp\KK2_1V6\kk2.hex:i

avrdude.exe: warning: cannot set sck period. please check for usbasp firmware update.
avrdude.exe: AVR device initialized and ready to accept instructions

Reading | ################################################## | 100% 0.01s

avrdude.exe: Device signature = 0x1e960a
avrdude.exe: Expected signature for ATmega324PA is 1E 95 11
Double check chip, or use -F to override this check.

avrdude.exe done. Thank you.

Error during writing flash.


Dodam że korzystam z 32bitowej wersji systemu
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: kkMulticopter flash tool PROBLEM

Post autor: misiekkk »

A skąd wytrzasnąłeś płytkę kk2.0 z procesorem atmega644pa ? Ten procesor był dopiero w kk2.1.5
Bo na taki procesor wskazuje sygnatura.

Jeżeli masz kk2.0 - wybierz ją prawidłowo z menu i wtedy programator będzie oczekiwał procka Atmega324 PA.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Matti
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 15:28
Lokalizacja: Leszno

Re: kkMulticopter flash tool PROBLEM

Post autor: Matti »

Dzięki wielkie kolego masz racje. Nie mam pojęcia jakim cudem ale w moim copterze jednak znajduje się kk2.1.5 doszedłem do tego metodą prób i błędów ale już jest w porządku ^-^ temat do zamknięcia. Pozdrawiam misiekkk
Matti
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 15:28
Lokalizacja: Leszno

Re: kkMulticopter flash tool PROBLEM

Post autor: Matti »

Teraz kolejny problem... Jak zainstalowałem system od Steve to pod kablem usb płytka się włącza wszystko fajnie pięknie, ale jak podłącze ją normalnie od baterii to nic :C Nawet ekran sie nie podświetla.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: kkMulticopter flash tool PROBLEM

Post autor: misiekkk »

Ale przeczytałeś w instrukcji, że tą płytkę zasilasz z 5V poprzez złącze do ESC ?
A złączę oznaczone +/- to złącze do monitoringu zasilania a nie do zasilania płytki ?

Poczytaj sobie najpierw manuala ( choćby tego: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 223X15.pdf ) zanim coś upalisz.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
ODPOWIEDZ