magnetometr w SP racingF3

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

magnetometr w SP racingF3

Post autor: Rurek »

Takie szybkie pytanko - czy da się (i jak to zrobić?) aby korzystać z zewnętrznego MAGa poza płytką. Podłączenie zewnętrznego to jak domyślam się - nie jest problem - jest dostępna magistrala I²C.
Ale jak w tym wypadku dezaktywować ten który jest wlutowany na płytce? Jest gdzieś w kodzie CF/BF opcja na to? Czy tylko chamskie dłubanie rylcem po płytce (lub dla zaawansowanych - Hotair i wylut ?)

Edicao: oczywiście powyższe pytania dotyczą wersji wypasionej "deluxe". No bo przy wersji ubogiej tego problemu nie ma (bo nie ma kompasu na pokładzie :-) ) ale za to jest inny problem - nie ma w wersji ubogiej także baro :-/ a wolałbym go mieć... no chyba że jedyna sensowna opcja na rozwiązanie problemu to zakup płytki ubogiej i wtedy zarówno mag jak i baro na zewnętrznych płytkach .... albo trzecia droga :-) czyli płytka uboga/ dokupić i samemu wlutować baro na nią a kompas dać na zewnętrznym module.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: magnetometr w SP racingF3

Post autor: DzikuVx »

Tylko dłubanie. Urządzenia w CF nie wyłączysz. Jest teoretycznie opcja podłączenia innego modelu na innym adresie i zmiana konfiguracji. AK-cośtam.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: magnetometr w SP racingF3

Post autor: Adrián »

Chyba najlepiej kupić wersję na wypasie i wylutowac jednak magnetometr. Wbrew pozorom, dość prosta i szybka robota, nawet dla laika takiego jak ja. Trudniej go tam spowrotem wlutować (jeszcze mam małe doświadczenie i nie było okazji spróbować..)
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: magnetometr w SP racingF3

Post autor: DzikuVx »

Ja wybrałem Acro i dodałem baro i magnetometr. Jak komu wygodniej, mi nie chciało mi się tym razem nic wyrywać, a miałem trochę wolnego miejsca w modelu
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: magnetometr w SP racingF3

Post autor: Rurek »

Dałeś baro na oddzielnej płytce czy wlutowałeś te małe gówienko na swoje miejsce?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: magnetometr w SP racingF3

Post autor: Adrián »

Akurat w sp f3 dużo łatwiej wylutować magnetometr, ale fakt, jak kto woli :-)
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: magnetometr w SP racingF3

Post autor: DzikuVx »

Rurek pisze:Dałeś baro na oddzielnej płytce czy wlutowałeś te małe gówienko na swoje miejsce?
Podłączyłem na osobnej płytce
ODPOWIEDZ