Naze32

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Naze32

Post autor: marcin314 »

Witam wszystkich kupiłem sobie quada 250 na pokładzie jest naza32 mam problem nie działają 4 pierwsze kanały odnośnie tego zastanawiam się na tym czy uszkodzona jest naza czy te pierwsze kanały są zablokowane.Przełącznik na kanale 5 i 6 dziłają jak je przeniosę na pierwsze 4 kanały brak efektów. Wspomne że posiadam turnigy 9xr i link orange eleres w samolocie działa bez problemów.
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Naze32

Post autor: kwak »

Napisz jak podłączyłeś odbiornik do naze.
PS. W temacie cleanflight ( gdzieś na końcu) jest informacja jak podłączyć eleres z naze.
Proszę
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=439112#p439112
nataptane
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Re: Naze32

Post autor: marcin314 »

podłączyłem według tego obrazka tak jak w dokumentacji
góra płytki od lewej : masa, =5v, sygnał kanał1 , 2 ,3
od dołu kanał 4, 5, 6, 7, 8

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 53&page=34
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Re: Naze32

Post autor: marcin314 »

Witam ponownie. Mam problem z naze32 teraz w ogóle przestało się komunikować cleanflight działa bootloader. Zamieszczam film z diodami jak migają. Nie mam już siły do tego dziadostwa.
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Naze32

Post autor: PiotrSz »

marcin314, masz problem z MPU, albo masz zimny lut albo masz uwalone. Miałem taki sam komunikat w mojej naze32 i to samo jest w FC kolegi. W mojej pomogło przelutowanie MPU, kolegi naze32 jeszcze nie było ruszane.
jumpertomek
Posty: 632
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 19:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Naze32

Post autor: jumpertomek »

Jako że jest już temat o naze to nie będę zakładał nowego :)

Moje naze32 przyjdzie lada chwila (wersja z baro) i chciałbym się dowiedzieć na jakim sofcie latacie ? baseflight czy cleanflight ( coś innego jeszcze jest na tą platformę ?) W przypadku cc3d open pilot był prosty w obsłudze. Cleanflight coś nie chciał u mnie działać, ale jeśli większość na tym lata to się pobawię z tym ;p
Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Re: Naze32

Post autor: marcin314 »

witam

Wygrzewanie hotem nic nie dało bootloader działa mogę wszystko wykasować wtedy tylko świeci niebieska dioda po wgraniu hexa diody migają jak przedtem. Po w graniu hexa z cleanflight np cc3d diody migają w inny sposób, apo wgraniu naze32 tak jak na filmie. Chińczyk twierdzi że źle wgrywam i nie radzę sobie ze sprzętem, na początku jak paczka dotarła miganie było podobne lecz po wgraniu za którymś razem softu płytka ożyła lecz nie działały pierwsze 4 kanały z odbiornika, cała reszta działała silniki chodziły żyro i magnetometr też. Zastanawiam się jak sprawę załatwić z chińczykiem. Obawiam się że na szybko będę musiał kupić drugą płytkę..

toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Naze32

Post autor: PiotrSz »

marcin314, gdzie kupowałeś tą felerną naze32 ?
Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Re: Naze32

Post autor: marcin314 »

http://www.aliexpress.com/item/Robocat- ... 72587.html

Witam to jest ten zestaw z aliexpres reszta jest ok działa
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Naze32

Post autor: PiotrSz »

Rozumiem że reklamację masz otwartą i Chińczyk zwala na Ciebie ?
Jak się wykręca to spróbuj przekształcić w roszczenie. Argumentuj mu że nie jesteś początkującym użytkownikiem i wiesz co robisz a że sprzęt wadliwy to najłatwiej odepchnąć od siebie i zwalić na nieogarniętego użytkownika. Ja akurat nie mam problemów z reklamacjami na alliexpress bo mam bardzo wysoką ilość punktów rankingowych ale na początku też walczyłem z nimi z dwiema reklamacjami i ostatecznie udało mi się dostać zamienniki.
Zasada jest taka że dopiero po przetestowaniu sprzętu dawać im gwiazdki... bo potem mają w dupie za przeproszeniem...
Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Re: Naze32

Post autor: marcin314 »

Witam, po dłuższej przerwie wgrałem ponownie do naze32 botloaderem soft i o dziwo ruszyła działają wszystkie wejścia działają. Ustawiłem dwa przełączniki jeden do uzbrajania a drugi do trybu lotu, wybrałem na początek tryb Angle, Jest jeden mały problem po uzbrojeniu jest wszystko ok robocat lata dopiero się uczę więc bez wygłupów. Lecz po wylądowaniu i rozbrojeniu silników kręcą się powoli 2 i 3.Przyznam się że bawiłem się w setapie min_trothle. Mam prośbę o konfiguracje cleanflight krok po kroku najlepiej po polsku i jak kalibrować esc ja w tej zakładce nie ma opcji save.
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Naze32

Post autor: PiotrSz »

marcin314, ESC kalibrujesz w zakładce Motors. Dajesz master do góry, podłączasz baterię, ESC grają, opuszczasz master w dół i odłączasz zasilanie.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Naze32

Post autor: maxxxior »

witam
ja mam problem z wgraniem softu do naze32.Podpinam płytkę do USB, i jak otworzę cleanflight'a i kliknę connect, to łączy się, ale wyskakuje komunikat że nie jest wgrany soft. Jak kliknę Disconnect i ponownie Connect to jest Connecting... i nic się nie dzieje :/ Jak podłącze do BaseFlight'a to normalnie się łączy, działają czujniki, ale w Baseflight nie mam do wyboru softu dla naze32 :/ naze32 rev6. podłączanie ze zwartmi padami BOOT też nic nie daje :/
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Naze32

Post autor: kamilborkowski »

maxxxior, no to wychodzi że masz wgrany BaseFlight i jeśli chcesz go zmienić na CleanFlight to włączasz konfigurator Cleanflight, nie łączysz się tylko wybierasz zakładkę Firmware Flasher, tam wybierasz odpowiedni dla siebie soft i wgrywasz go.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Naze32

Post autor: maxxxior »

ok, jakoś udało się wgrać CleanFlighta, łączy się normalnie z PC, ale mam kolejny problem...
Jak chcę skalibrować silniki, wchodzę w zakłądkę MOTORS, suwakiem na MAXA, i jeden silnik zaczyna mi się lekko kręcić. Po podłączeniu LiPo kręci się on na MAXA, następni suwak w dół, i stoi. Po odłączeniu i podłączeniu LiPo silnik ten startuje najpóźniej :/
Min Throttle w zakłądce Configuration ustawione na 1050(jak zjechałem do 1010 to po uzbrojeniu silniki nie wskakiwały na bieg jałowy), akcelerometr skalibrowany... ESC nowy, odpakowany pół godz temu. Już nie mam siły do tej 250...
ODPOWIEDZ