Tricopter problem :(

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
rip
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 09 kwie 2015, 13:32
Lokalizacja: Pomorze

Tricopter problem :(

Post autor: rip »

Witam wszystkich nawiedzonych i proszę o pomoc..
Popełniłem coś podobnego do tego https://www.youtube.com/watch?v=e6K4NXoq-Qk tylko, że na ramie BatBone od Davida z RCExplorer.
Aparatura Turnigy 9XR Pro, FC KK 2.1, silniki Emax, regulatory RedDox - czy jakoś tak, servo Tower Pro. Całość złożona do kupy odpala, nic nie śmierdzi, nic nie spłonęło i już myślałem, że ustawię FC jak Pan na youtub'ie albo jak chłopaki z Flite test, aż tu nagle błąd.
Aparatura zbindowana, płytka w miarę ustawiona ACC Calibrate i wszystkie ustawienia jakie można wykonać poza najważniejszymi.. W chwili próby uzbrojenia sprzętu FC nie "widzi" jak przesuwam przepustnicę w aparaturze. Wchodząc w ustawienia KK Receiver test widzę, że FC nie "czyta" aparatury.. jedyne co pokazuje to 0 i jedynki a Throttle na 44. Utknąłem w tym punkcie i nie wiem co dalej. Nie bardzo też mam kogo lokalnie zapytać o swój problem, gdyż nikt ze znajomych nie ma takiego hobby. Zauważyłem też, że jak gmerałem w ustawieniach apki (nic nie zmieniając) na odłożonym zboku w stanie spoczynku copterze, na ekranie głównym KK pokazuje komunikat "No Yaw input" (nie wiem czy ma to coś wspólnego z w/w problemem)

Proszę o pomoc kolegów po fachu, bo nie mogę się doczekać kiedy ulotnie to ustrojstwo.. :(
________________________________________
Modelarz od miesiąca. Projekt - Tricopter - nielot :( Turnigy 9XR Pro, KK 2.1 Board, FrSky DJT Combo D8 RII Plus.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tricopter problem :(

Post autor: arek2081 »

a jaki odbiornik masz ustawiony w kk? pewnie masz wybrane wejście cppm i przez to nie widzi kanałów (o ile odbiornik je wysyła)
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
rip
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 09 kwie 2015, 13:32
Lokalizacja: Pomorze

Re: Tricopter problem :(

Post autor: rip »

Nic tam nie zmieniałem, więc pewnie jest ustawiony domyślny. Gdzie ewentualnie mogę to zmienić? ..Kable wszystkie sprawdzone trzy razy, (zresztą nie ma tam zbytniej filozofi w podłączeniu) osobiście stawiam na jakieś ustawienia programowe w KK, albo na złe połączenie pid 'ów w odbiorniku frsky (nie wiem czy nie są jakoś przyporządkowane).
Całość to mój pierwszy zestaw i nigdy nie miałem do czynienia z modelami RC więc przepraszam za nie znajomość tematu.. :(
________________________________________
Modelarz od miesiąca. Projekt - Tricopter - nielot :( Turnigy 9XR Pro, KK 2.1 Board, FrSky DJT Combo D8 RII Plus.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tricopter problem :(

Post autor: arek2081 »

tu https://www.youtube.com/watch?v=UZ4AaI6KPhA 14:47 receiver masz na std ? sygnały z regulatorów od strony wyświetlacza?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
rip
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 09 kwie 2015, 13:32
Lokalizacja: Pomorze

Re: Tricopter problem :(

Post autor: rip »

W ogóle na to nie zwróciłem uwagi... powinno być jak na tym filmie bo raczej wszystko mam tak ustawione. Wpięte są na pewno po lewej stronie wyświetlacza.. wszystkie pomarańczowym do lcd.
________________________________________
Modelarz od miesiąca. Projekt - Tricopter - nielot :( Turnigy 9XR Pro, KK 2.1 Board, FrSky DJT Combo D8 RII Plus.
Awatar użytkownika
rip
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 09 kwie 2015, 13:32
Lokalizacja: Pomorze

Re: Tricopter problem :(

Post autor: rip »

Dopiero co wróciłem do domu i od razu siadam do coptera i co..? Nie mam takiej opcji w menu MODE SETTINGS jak wybór nadajnika CPPM i STD !!! Wtf?

Z powyższym problemem poradziłem sobie... Factory reset płytki i mikserów w apce. Ponowne bindowanie odbiornika z nadajnikiem.

W chwili obecnej wszystko połączone i wyregulowane zgodnie z tutorialami z Flite test lub Simplecopter z YouTube.
Tricopter odpala, uzbraja się, serwo reaguje jak należy, przy skręcaniu drążków słychać i widać reakcję i "chęć" skręcania modelu. Niestety tricopter nie podnosi się.
Do napędu jednostki użyłem silników Emax CF 2822, regle Redox 30A, Prop 9x4.5, dwa CW jedno CCW, tak jak w innych projektach oglądanych. Nie wiedzieć czemu, sam nie wiem, kupiłem takie śmigła - chociaż w innych projektach widzę 10". Silniki niby powinny dać radę, ale o regulatorach już różnie słyszałem. Ponoć nie latają w kopterach (nie wiedziałem, że dobór regli pod wzgl. firmy ma aż takie znaczenie).
Pytanie moje jest następujące. Czy sama wymiana śmigieł da pożądany efekt i model poleci? Czy mam zmienić silniki i regle?
________________________________________
Modelarz od miesiąca. Projekt - Tricopter - nielot :( Turnigy 9XR Pro, KK 2.1 Board, FrSky DJT Combo D8 RII Plus.
ODPOWIEDZ