Flip32 + Cleanflight + Sonar

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Flip32 + Cleanflight + Sonar

Post autor: DzikuVx »

Korzystając ze statusu słomianego wdowca postanowiłem dodać sonar HC-SR04 do Flip32+ 10DOF i skonfigurować to wszystko z Cleanflight. Część hardwarowa jakoś poszła, niestety podczas pierwszego lotu wyszło na to, że coś jest nie tak.
Quad zamiast utrzymywać w miarę stabilnie wysokość nabiera "skokowo" wysokości. Aby było dziwniej, nawet na wysokości kilku metrów, gdzie sonar już nie działa, niestabilność wysokości trwała. Dodam tylko, że bez sonaru altitude hold działał w miarę przyzwoicie.
Próba tuningu kontrolera ALT nic nie dała. Ani wyższy P (z 5 do 8) ani niższy (zjechałem do 2) praktycznie nic nie zmianiała. Udało się komuś to ogarnąć?
DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: Flip32 + Cleanflight + Sonar

Post autor: DawidM »

Z ciekawości - jaki zasięg ma Twój HC-SR04? Mój wskazywał sensowne dane do 20cm, testowałem na panelach i na ścianie w mieszkaniu. Związku z tym nawet nie próbowałem z tym latać.
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Flip32 + Cleanflight + Sonar

Post autor: DzikuVx »

DawidM pisze:Z ciekawości - jaki zasięg ma Twój HC-SR04? Mój wskazywał sensowne dane do 20cm, testowałem na panelach i na ścianie w mieszkaniu. Związku z tym nawet nie próbowałem z tym latać.
Wiesz, nie wiem... jakoś nie sprawdziłem. Jak robiłem coś z HC-SR04 jakieś 2 lata temu to tak do chyba 1.2m było stabilnie. Nie napiszę dokładnie, tylko stabilnie
ODPOWIEDZ