TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
butrus
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 16:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: butrus »

Też mnie interesuje ten kontroler. Niestety poczytałem na innych forach i coś ludzie za dużo pisza o kretach, więc mój entuzjazm ostygł. A fc tarota w takiej samej cenie co Lite.
78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: 78yanke »

Kret narazie tylko jeden i ciezko mi znaleźć jego przyczynę. Jeden ale bolesny.
Suport ze strony tarota mizerny. Jest kilkarzeczy które osobiscie bym w sofcie zmienił ale co zrobisz ;) jak sie nie ma co się lubi to sie lubici się ma.
OSD działa swietnie. Szkoda że wymaga dodatkowego programu do obsługi a wystarczyła by zakładka w sofcie od zyx-m.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: kamilkamien »

Sam tez jestem ciekaw jak to się prowadzi. Czy opisywany system antywibracyjny jest znośny czy to tylko pic na wodę no i jak to się ma do profesjonalnego wookonga... Swoją drogą miałem kiedyś gimbala tarota do gopro i byłem bardzo z niego zadowolony :) Czekam więc dalej za jakimiś Waszymi opiniami na jego temat :)
swaligora
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 10:42

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: swaligora »

Witam. Założyłem to cudo na ramę 250 i strasznie trzęsie się na boki - jakby nie mógł utrzymac poziomu. Wiecie może czy to kwestia wielkości ramy czy ustawień?
Awatar użytkownika
Mogway
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 16 sie 2012, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: Mogway »

Używam i już kilkanaście lotów jest OK. Lata coś między WKM a A2. Jeden problem był taki że na początku nie chciał współprcować z sbus X8R - zupełnie go nie widział. Podłączyłem raz futebe i zadziałało a teraz działa też na X8R. Ostatnie do czego można się przyczepić to to że na Alt hold agresywnie reaguje na dodanie gazu. Reszta działa perfekcyjnie i bez przygód.
MTD, Eleres, AP Pitlab
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: kamilkamien »

Mogway pisze:Używam i już kilkanaście lotów jest OK. Lata coś między WKM a A2. Jeden problem był taki że na początku nie chciał współprcować z sbus X8R - zupełnie go nie widział. Podłączyłem raz futebe i zadziałało a teraz działa też na X8R. Ostatnie do czego można się przyczepić to to że na Alt hold agresywnie reaguje na dodanie gazu. Reszta działa perfekcyjnie i bez przygód.

A do czego to wsadziłeś? Jak dużą masz ramę?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: Verid »

Najwyraźniej ten kolega też się z tym męczy:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=37&t=30968
Ten wredny...
78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: 78yanke »

swaligora pisze:Witam. Założyłem to cudo na ramę 250 i strasznie trzęsie się na boki - jakby nie mógł utrzymac poziomu. Wiecie może czy to kwestia wielkości ramy czy ustawień?
Generalnie opinie o tym FC mówią iż został o stworzony do AP i zle sobie radzi przy dynamicznym lataniu.
Verid to nie on sie meczy on zamecza Ciebie.
swaligora
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 10:42

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: swaligora »

Czyli po prostu nie są dla siebie stworzeni ?;)
Jak założę cc3d to wszystko śmiga jak powinno, także setup sprzętowy niby ok. Podeślę jutro filmik kręcony z ramy z tarotem. Generalnie chciałem go ustawić bo zależy mi na opcji GPS a nie chciałbym kupować kolejnego FC.
baroslaw
Posty: 124
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 18:21
Lokalizacja: Przechlewo

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: baroslaw »

Ja mam na ramie 450 i na poczatku miałem jakies drobne problemy ale teraz jak wszystko poustawiłem i skalibrowałem lata idealnie. Dobrze trzyma wysokość i pozycje. Narazie jestem zadowolony z zakupu.
X210
QX95
Holybro Shuriken 180
Fatshark Dom HD2
Tarot Ironman 650, ZXY-M, OSD, SunnySky 3508,props 1555, 6S 5200, xiaomi yi
swaligora
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 10:42

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: swaligora »

Generalnie na ramie 250 wygląda to tak https://www.youtube.com/watch?v=NZcia76xCsQ
Awatar użytkownika
Mogway
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 16 sie 2012, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: Mogway »

kamilkamien pisze:

A do czego to wsadziłeś? Jak dużą masz ramę?
Do quadrokoptera na śmigłach 12"
MTD, Eleres, AP Pitlab
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: kamilkamien »

A myślicie, że poradzi sobie z ramą 80cm i śmiglami 15"? W manualu widzę gainy dla T960 więc przynajmniej teoretycznie podejść powinno.
78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: 78yanke »

Jako że nudzi mi się niemiłosiernie, a pogoda za oknem do d... siedzę i z nudów tłumaczę powoli tego manuala, bo szczerze wam powiem że w sam przez niego przebrnąłem piąte przez dziesiąte. Jak skończę to udostępnię bo pewnie sporo błędów zrobię, a jak poprawi to ktoś z większym doświadczeniem językowym to może coś z tego będzie.
swaligora
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 10:42

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: swaligora »

no cóż, składam 450 w takim razie, może faktycznie na większej ramie będzie się zachowywał bardziej przyzwoicie :)
ODPOWIEDZ