TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: kamilkamien »

Dzięki za podpowiedzi ;)
Generalnie to miałem softa 1.2 i obraz znikł ;) Nie aktualizowałem go. Dopiero po "awarii" zrobiłem aktulizacje no i nie wstało nic :(
78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: 78yanke »

I jak udało Ci się coś ruszyć?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: kamilkamien »

Niestety obrazu nie chce przyjąć za nic w świecie :(
Zobaczę jakieś inne Osd podpięte pod ZYM-m może odpali.
78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: 78yanke »

Dziś pojawiła się informacja o zakończeniu produkcji - sprzedaży kontrolera zyx-m mini.
Podobno jest z nim jakis problem i jego używanie juz jakis czas temu bylo niewskazane. Próby naorawienia bledu sie nje powiodly.
Jesli ktos kupił ten kontroler w Polsce powinien się skontaktowac ze sprzedawcą. Z tego co wiem to w Niemczech oferowany jest zwrot pieniędzy lub wymiana na zyx-m.
Pod koniec czerwca szykuje sie mala niespodzianka. Z tego co wiem jest juz jakas aplikacja w jezyku chińskim ktora jest testowana przez male grono osob z chinskiego forum zyx (30000 tys uzytkownikow tego kontrolera) i tlumaczona na angielski. Ile w tym prawdy czas pokaże. Aplikacji do odczytu plikow bin z OSD nadal nie ma ;)
mati0412
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 12 cze 2011, 08:25
Lokalizacja: Kraków

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: mati0412 »

Pojawiła się nowa aktualizacja softu 1,5 . fc 1,4 oraz gps 1.2 http://english.tarot-forum.eu/index.php ... -firmware/

Hexa oblatana po aktualizacji i jest ok :)

Ponoć ma się pojawić na jesieni groundstation do zyx-m.
78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: 78yanke »

A po lecie ma pojawić się groundstation dla ZYXa. Program hest podobno w trakcie tłumaczenia z jez chińskiego gdyz dla społeczności chinakiej zostal udostepniony juz jakis czas temu. Tyle udalo mi sie dowiedzieć.
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: kamilkamien »

Ja też po aktualizacji FC i GPS ;) Trochę mnie zdziwiły zaś niższe gainy ale ustawione pod X6 i wszystko śmiga aż miło. Testowałem w ogrodzie więc nie sprawdziłem dokładnie a jestem ciekaw jak nowe kolory i komunikaty wypadają w praktyce przy większych odległościach ;)
78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: 78yanke »

Dokładnie bo zielony i żółty moga się zlewac na tle nieba
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: kamilkamien »

Latałem sobie kilka razy i mam pytanie do osób aktualizujących
Czy spotkał sie ktoś w ostatnich dniach (ja miałem tak wczoraj) że w trakcie lotu urwało mu fixa gps?
Trochę się przestraszyłem, bo jestem na 100m i nagle samoczynne odpływy to w lewo, to w prawo. Obracam się a dioda miga, koloru nie rozpoznałem czy to zielony czy żółty. Przełączyłem go na atti i swobodnie wróciłem na ziemię. Po chwili ponowny start, ponowna kalibracja kompasu i start, scenariusz ten sam czyli do pewnego momentu leciał pięknie a później zaczął odpływać. Niestety do GPSu nie chciał wrócić mimo kilkukrotnych prób z atti na gps... Aktywność słońca powiadacie? Hmm wg. UAV Forecast kp w miejscu gdzie odbywał się lot wynosiło 2-3. W poprzednim sofcie latałem w kp5 i 6 i nigdy nie miałem takich akcji. Dodam jeszcze, że dom przypisany, w trakcie zrywki tryb FS nawet się nie uaktywnił, wszystkie trzy pozycje to Atti.
Czy ktoś też miał taką zrywkę na nowym sofcie czy to po prostu pogoda?
intar
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 20:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: intar »

Sprawdź czy masz antenę GPS włożoną w gniazdo prawidłowo - strzałka na antenie wskazuje przód, prawdopodobnie masz obróconą o 180 stopni, twój opis odpowiada temu przypadkowi.
W przypadku OSD to u mnie działa prawidłowo, spróbuj wykorzystać najprostszą kamerkę płytkową do testu oraz monitor z we AV. Podłącz do AV-IN OSD na wejście AV1 lub AV2 kabelek żółty /wizja/ i GND czarny /masa/ power out+ 12V do kamerki. Do monitora podłącz tylko AV-OUT /żółty/ i GND /masę/ , będziesz miał odpowiedź czy OSD jest sprawne. Kabel do FC powinien być podłączony a FC mieć zasilanie. Gdy nie ma obrazu zmień z AV1 na AV2. Powinna być wizja z kamerki z nałożonym obrazem z OSD.

pozdrawiam Krzysztof
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: kamilkamien »

Zaznaczę, że wszystko było jak wcześniej, nie dotykałem anteny, nie zamieniałem jej miejscami- dosłownie nic nie robiłem...

Na niemieckim zaś forum Tarota wyczytałem o podobnych problemach użytkowników tego kontrolera. Leci i ucina ilość satelit. Wchodzi w tryb ATTI i po zawodach. Satelity wracają po restarcie kontrolera i tak w kółko. Piszą tam o różnych seriach GPS, w sumie są ich dwie. Może ten soft z jednym gra z drugim nie bardzo...
Zrobiłem więc downgrade FC, wszystko ustawione lecz gps z najnowszą wersją nie działa ze starym wsadem FC. Poprzedniej wersji gps nie ma więc ręka w nocniku.


Najbardziej denerwujące jest to, że w moim przypadku lecę i mam urwanie gps. Kopter wchodzi w atti po czym już nie chce się przełączyć na gps. Nawet nie ma komunikatu, że nie ma satelit tylko jest cały czas w atti. FS też kompletnie bez reakcji na nic...

Przypominam sobie dobre czasu APMa gdzie o gps nawet nie myślałem a Tarot chyba ląduje w szuflandii.
dariuszw
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 04 sie 2016, 05:53
Lokalizacja: Słupsk

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: dariuszw »

Witam
trochę z duszą na ramieniu wymieniłem moją naze na tarota, jeszcze przed instalacją na ramie zaktualizowałem do najnowszej wersji. Wczoraj siedziałem i wszystko wieszałem na ramie, i tak kontroler chyba ogarnąłem już całkiem gps łapie fixa w mieszkaniu po jakichś 15 sekundach, osd tez działa bardzo ładnie. Co prawda nie ulotniłem jeszcze całości ale raz brak czasu a dwa to pogoda nie sprzyja może w niedziele będzie bezdeszczowo. Generalnie jak na razie odczucia mam dosyć pozytywne zobaczymy po ulotnieniu co będzie dalej.
Mój setup: rama Tarot FY690S, silniki Tarot 4006/620KV, regle 30A Simonk, śmigła 13/5,5, podwozie elektryczne Tarota, gimbal 3D z kontrolerem Storm32NT do tego aparaturka FlySky FS-i10
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: kamilkamien »

A ja pochwalę się swoim szczęśliwym zakończeniem historii

Tarot zmartwychwstał. Niestety nie pomogły kombinacje z neo8m od nazy mimo zmiany przewodów. Rozebrałem swój fabryczny i co się okazało?
Okazało się, że ekran który izoluje kompas od środowiska zakłóceń jest wgięty?! i odczepiony w dwóch miejscach z lutów.
Puszczone "spawy" jak sie okazało, robiły takie zamieszanie, że nie było możliwe poprawne korzystanie z niego a na kontrolerze i samej aktualizacji GPS psy wieszałem na polskim, niemieckim i angielskim forum...
Polutowałem na nowo i problem zniknął- Tarot dalej trzyma jak wbetonowany czy to kp jest 1 czy 5, czy lecę 5kmh czy 40km/h i nawet w głowie mu nie o błędach...
mati0412
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 12 cze 2011, 08:25
Lokalizacja: Kraków

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: mati0412 »

Witajcie,zauważyłem taki problem u siebie- za każdym razem gdy łapie gps dystans od miejsca startu na ekranie fpv pokazuje ok. 10m co równe jest lądowaniem na drutach czy drzewie w razie wu. Miał ktoś z Was taki problem??
peszzi
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 14:27

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: peszzi »

panowie - przymierzam sie do Tarot ZYX-M ( nowa wersja 25 ) z GPS, dlatego pozwoliłem sie dołączyć do wątku:
- czy moje OSD jakie miałem w naza light będzie działać ?
- jak ominąć tę opcję o której piszecie na początku = ze jak zjade gazem poniżej 10% to sie silniki automatycznie wyłączają?
- ktoś napisał: Zmien "Cut Off type" w zakladce "Basic->Receiver" na "Intelligent" (ale poczytaj sobie najpierw jakie sa roznice w stosunku do "Immediately", zeby nie bylo niespodzianek)
- kalibrację jak piszecie robimy ZANIM sie GPS ustawi - tak?
- kalibracja kompasu = wiecej niż 360 stopni trzeba zrobić tak?

- jakies inne sugestie? ogólnie polecacie czy lepiej zostać przy nazie?
ODPOWIEDZ