TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

JJJack
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2014, 11:09
Lokalizacja: Malbork

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: JJJack »

CZekam na TL300c idzie już 3 tyg z TW ,ale pliki *bin otwiera się tak jak obrazy płyt iso na wirtualnym dysku na przykład progr daemon... może się uda?popróbujcie jak dojdzie to będę testował... A z tym sterowaniem : w zyx są dwa porty sbus ,chyba 7 i 8 w który macie wpięte radio..?
Ja mam w 7 , ... I ztym trybem gps muszę sprawdzić .... tak myślałem że w gps też latać normalnie powinien a tu zonk.... i brak 7 żołądków i ALF nie przeżyje i pojedzie do sprzedawcy...na Melmak..
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: kamilkamien »

A czy słyszał ktoś z Was lub doszukał się na zagranicznych forach informacji o podpięciu alternatywnego GPS? Czytałem, że w Tarotach wychodziły dwie wersje, wersja z glonasem i z tradycyjnym GPS. Zastanawiam sie czy można wpiąć takiego przykładowo Neo 8M pod niego
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: pawelsky »

kamilkamien pisze:A czy słyszał ktoś z Was lub doszukał się na zagranicznych forach informacji o podpięciu alternatywnego GPS? Czytałem, że w Tarotach wychodziły dwie wersje, wersja z glonasem i z tradycyjnym GPS. Zastanawiam sie czy można wpiąć takiego przykładowo Neo 8M pod niego
Sadze ze to kwestia ustalenia formatu w jakim GPS zwraca dane i uzycia takiego samego alternatywnego modulu jak dla Nazy.
JJJack
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2014, 11:09
Lokalizacja: Malbork

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: JJJack »

Jerry a pod który port sbus w kontrolerze zyx-m masz podpięte radio sbus bo są dwa porty ..... ????
jery112
Posty: 17
Rejestracja: środa 16 wrz 2015, 20:05

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: jery112 »

S-bus 1 , channel 7
JJJack
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2014, 11:09
Lokalizacja: Malbork

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: JJJack »

Ja pdobnie niestety ..... jutro następne próby ... zobaczymy , co pokaże hexa......
jery112
Posty: 17
Rejestracja: środa 16 wrz 2015, 20:05

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: jery112 »

Hej
Dziś zaktualizowałem oprogramowanie kontrolera do 1.04 - jutro jak będzie pogoda pierwsze testy :)
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: kamilkamien »

A czy ktoś z Was spotkał się z takim dość dziwnym objawem, że kopter leci sobie lotem postępującym do przodu i w pewnej chwili jak by dostał impuls że ma skręcić w lewo, wkręci w lewo, po ułamku sekundy wraca do stanu wyjściowego i leci dalej zadanym kursem. Telemetria podaje cały czas 12 satelit. Soft jest zaktualizowany do wersji najnowszej, przed startem kalibracja... Pierwsze podejrzenia padły na regulator, że któryś niedomaga ale obrót jest na tyle płynny, że synchronizacje stracił by nie jeden a kilka i wszystko odbyło by się gwałtowniej i był by bardziej nerwowy.
JJJack
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2014, 11:09
Lokalizacja: Malbork

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: JJJack »

Przyszedł zyx-osd i już z nim latam muszę powiedzieć że super... , ale ale W moim kontrolerze zyx-m w trybie gps jak jest bliżej lub ok 5m od nadajnika to wogóle myli kierunki lotu.... jak jest powyżej 5m -6m to jest już normalnie .. i tak jak kolega pisze do 5 m przy powolnym wychyleniu drążka np w lewo to najpierw nic a po tem szrpnięcie i lot w prawo... tak jakby był w trybie ioc ???? dalej od nadajnika jest ok...
intar
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 20:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: intar »

Publikuję filmik z oblotu TAROT X8 , generalnie jestem zadowolony, FC i OSD działa, może nie jest to A2 ale kosztuje prawie 10x mniej , sterowność bez przekłamań, stabilność jak na filmie, czas lotu bez obciążenia dla pakietu 10000 mAh ok 15-17 min - śmigła 15x5 , każde musiałem wyważyć. Spróbuję założyć 16x5 jestem ciekaw jak zmieni się czas lotu. Drgań ramy nie zauważyłem, jest bardzo cichy przy odległości 20-30m już go nie słychać / nadaje się dolotów przyrodniczych/. c.d.n.




pozdrawiam Krzysztof
JJJack
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2014, 11:09
Lokalizacja: Malbork

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: JJJack »

Czy odczytałaęś dane ,filmik z sd osd , ? Latam teraz raz dziennie , TX6 + 6x 4114 300kv gartt, śmigła 15,18 cali , waga 5200g kpl. z aku 5000mAh ,
czas 10 min /15 cali , na15" carbon ca 12 min , zwis ca 24A, na 18" carbon do 15 min .. zwis ca20A, na plastikach z abc rc ćwiczebnych 15" -8 min
wraz oblotem na 100m przy max poboże do 90A..podłączony miernik mocy i poboru pradu.. ale nie mogę odczytać danych z osd sd ...
gopro 3+bl ,gimbal2d .
intar
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 20:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: intar »

Na razie plików *BIN nie udało mi się odczytać, Tarot miał przygotować aplikację do ich odczytu - zobaczymy...
Na razie zakończyłem gimbal z AlexMos i 3x HY 5208-200T do DSLR własnego projektu - koszt - ułamek wartości sklepowej, wszystko działa - PID-y wyregulowane na stole, teraz próby w locie. c.d.n.
jery112
Posty: 17
Rejestracja: środa 16 wrz 2015, 20:05

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: jery112 »

Witam

Proszę o podpowiedź gdzie szukać przyczyny. Hexa nie wisi w poziomie. Jest lekko przechylona w jedną stronę- widać to jak znajduje się na wysokości oczu. Lata stabilnie, jedynie w czasie kręcenia filmu jedno ze śmigieł wiodących wchodzi w kadr. Gdyby był poziom wchodziłyby dwa śmigła. Gimbal stoi poziomo. Pilne !!!
intar
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 20:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: intar »

1. Sprawdź wyważenie podłużne i poprzeczne koptera,
2. FC ci się odkleja albo nie ma poziomu na płycie,
3. Latasz przy silnym wietrze
jery112
Posty: 17
Rejestracja: środa 16 wrz 2015, 20:05

Re: TAROT ZYX-M - Ma to ktoś ?

Post autor: jery112 »

Dzięki za szybką odpowiedź. FC poziomo - przyklejone - nie ma możliwości się przesunąć - dociśnięte od dołu i góry elementami ramy. Środek ciężkości przesunięty jest minimalnie w kierunku kamery. Ale powinny mi 2 śmigła wchodzić w kadr. Lot przy bezwietrznej pogodzie. Zastanawiam się czy wpływ może mieć przeniesienie FC o 2-3cm wyżej na ramie. Później nie przeprowadzałem kalibracji i czy skuteczna będzie kalibracja z FC zamontowanym na kopterze ?
ODPOWIEDZ