Cleanflight

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MarcinFPV
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2013, 11:41
Lokalizacja: Łdz

Re: Cleanflight

Post autor: MarcinFPV »

Dziękuje kwak
01000100011101010111000001100001
Awatar użytkownika
dubik3e
Posty: 248
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 19:30
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Cleanflight

Post autor: dubik3e »

Mam pytanie dotyczące failsafe. W owej zakładce mam zaznaczone dla throthle opcje "AUTO" co niby oznacza zejście z throthle na low. Gdy mam jakiś obroty silników, następnie wyłączę apke, to silniki najpierw schodzą do minimalnych obrotów, a następnie powoli rozkręcają się do maksa. Oczywiście chciałbym aby się wyłączyły. Ma ktoś jakiś pomysł, co mógłbym zrobić nie tak? Korzystam tylko z STAGE 1.

Ustawiłem też buzzer, aby w monecie złapania FS'a zaczął piszczeć. Po wyłączeniu apki piszczy przez ułamek sekundy i dalej nic. Wygląda jakby CF myślał, że FS już nie ma mimo wyłączonej apki.
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Re: Cleanflight

Post autor: darek53 »

A czy ktoś zauważył w CC3D z cleanflight taki problem że w trybie odbiornika PPM kopter po kilku minutach się przechyla ?
Widać to bardzo dobrze na modelu 3D , po 5-10 min potrafi odchylić się o 10-15 st
Po przełączeniu na tryb odbioru PWM efekt nie występuje.
Oczywiście podczas lotu kopter zaczyna mocno dryfować w bok.
Sprawdzałem na dwóch egzemplarzach CC3D i w każdym to samo.
Po wgraniu betaflighta efekt ten nie występuje ale tam znowu nie potrafię opanować gazu, nie ma płynnej regulacji i ciąg
silników nie idzie za drążkiem.
darnok
Posty: 40
Rejestracja: sobota 14 lis 2015, 11:40

Re: Cleanflight

Post autor: darnok »

jak u ciebie wygląda sytuacja z wibracjami na silnikach/śmigłach?

Może nie tłumaczy to problemu z rodzajem sygnału, ale odchylenia mogą być powodowane błędami na czujnikach.
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Re: Cleanflight

Post autor: darek53 »

darnok pisze:jak u ciebie wygląda sytuacja z wibracjami na silnikach/śmigłach?

Może nie tłumaczy to problemu z rodzajem sygnału, ale odchylenia mogą być powodowane błędami na czujnikach.

Wibracje nie mają nic do rzeczy bo to się też dzieje gdy silniki nie pracują.
Wystarczy FC zasilić tylko z USB i patrzeć na odczyty w Cleanflight Configurator.
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Cleanflight

Post autor: Jackuzy »

To występuje w trybie acro czy też w level? Moze to błędy acc? Jezlei rpoblem występuje na USB w configuratorze to to poprostu narastający błąd od bezruchu. W betaflight jest inaczej rozwiązane filtrowanie i może dlatego w beta to nie występuje? Niemniej nie rozumiem twojego problem z gazem na c3d... która wersja Betaflight?
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Re: Cleanflight

Post autor: darek53 »

Wgralem betaflight 2.9.0.
Ustawiłem wszystko podobnie jak w CF i po uzbrojeniu silników dodałem gazu , przez chwilę silniki nie reagują
po czym nagle dostają kopa i kopter wystrzelił jak z procy , trochę to dziwne.

Co do dryftu to CF ustawiony na tryb Angle.
Rozumiem że może występować jakiś błąd od bezruchu czy od temperatury ale dlaczego mają na to wpływ tryby odbioru PPM i PWM.
Na PWM latam 5 min i ląduję z poziomym kopterem , a w trybie PPM lądują z prawym drążkiem ostro wychylonym w lewo żeby kopter był poziomo.
Pewnie to jakiś bug w sofcie.
darnok
Posty: 40
Rejestracja: sobota 14 lis 2015, 11:40

Re: Cleanflight

Post autor: darnok »

Jaka aparatura,link, sprawdź jakie masz wartości kanałów w zakładce receiver dla pwm i ppm.
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Cleanflight

Post autor: Jackuzy »

Wszystko wyglada na problem z twoja apka albo odbiornikiem albo obiema sprawami ... Do 2.9 uzywasz betaflight configuratora w wersji 1.4?

Wysłane z mojego M1
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Re: Cleanflight

Post autor: darek53 »

Jackuzy pisze:Wszystko wyglada na problem z twoja apka albo odbiornikiem albo obiema sprawami ... Do 2.9 uzywasz betaflight configuratora w wersji 1.4?
Odbiornik to FrSky V8R7SP ale to też nie ma znaczenia bo dryft występuje nawet po odłączeniu odbiornika na gołym FC.
FC wpięte tylko do USB kompa.
Co do betaconf to używałem wersji 1.6.2

Tak to wygląda po ok 5 minutach w opcji PPM
Zmienam na PWM , reboot i wszystko wraca do normy.

Obrazek

CC3D mam takie

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 06 lip 2016, 16:27 przez darek53, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Cleanflight

Post autor: misiekkk »

Stąd możesz pobrać manuala do tego odbiornika - to w nim siedzi prawdopodobnie problem: http://www.frsky-rc.com/download/view.p ... ual-V8R7SP
Odbiornik ten, podobnie jak większość frsky, ma problem z przekazywaniem 8 kanałów w trybie PPM - po prostu ramka PPM jest za krótka ( w tym przypadku tylko 20ms ) aby przekazać stan wszystkich kanałów, jeżeli wszystkie wartości są większe od minimum ( pozycja neutralna to nie minimum ! )
Dla niektórych odbiorników istnieją alternatywne softy, które wydłużają ramkę do 28ms - sam używam i potwierdzam, że to działa.
Do tego odbiornika niestety takiego softu nie widzę - dlatego jedyne rozwiązanie, TO ZGODNIE Z MANUALEM, używanie tylko 6 kanałów i zadbanie o to, aby ostatnie były ustawione na min - wtedy synchronizacja ramek PPM się nie posypie.

Poniżej masz kilka filmików, które obrazowo wyjaśniają problem i wskazują rozwiązanie:
https://www.youtube.com/watch?v=2CUW4juhgyk
https://www.youtube.com/watch?v=sEChFDRf8Ek
https://www.youtube.com/watch?v=FBAKxz7NSJk
https://www.youtube.com/watch?v=EViw4lBRa94
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Re: Cleanflight

Post autor: darek53 »

Dzięki za odpowiedzi ale napisałem już ze to się robi nawet bez fizycznie podłączonego odbiornika.
Zresztą odbiornik ten latał kiedyś w MK i było dobrze.

Gdyby się komuś chciało to sprawdzić na swoim CC3D podłączonym do komputera to było by jakieś porównanie, może po prostu nikt wcześniej nie zwracał na to uwagi.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Cleanflight

Post autor: misiekkk »

Brak fizycznie podłączonego odbiornika - brak sygnału - zachowanie FC nieprzewidywalne.
PPM z błędną ramkę - zachowanie FC nieprzewidywalne.
PWM z poprawnym sygnałem - zachowanie FC prawidłowe.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Re: Cleanflight

Post autor: darek53 »

Podłączyłem sygnał PPM przez osobny sumator PPM i ciągle to samo.
Pozostaje na razie latać na sygnale PWM.
Ostatnio zmieniony środa 06 lip 2016, 16:23 przez darek53, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Cleanflight

Post autor: misiekkk »

Sprawdź tylko jakiej długości ramkę generuje sumator.
Jeżeli 28ms - to OK.
Jeżeli krótszą - to może być ten sam problem.
Na oscyloskopie to pięknie widać - gubi synchronizację.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
ODPOWIEDZ