Cleanflight

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cleanflight

Post autor: Adrián »

rafo30 pisze: A ogólnie to wszystkie nasz zabawki to gadżety ;-) i to bardzo fajne
Heh też racja, ale sonar, to dla mnie typowy gadżet, rzadko korzystam, zamontowałem głównie do testów. Chciałem się przekonać jak będzie działał w naszych maluchach :-) Kiedyś montowałem w pierwszych projektach na arduino w pojazdach jeżdżących.
Editt:
Z cc3d też działa, widziałem filmiki :-)
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Cleanflight

Post autor: kamilborkowski »

rafo30, warto przejść na Cleanflight z CC3D? Jak to oceniasz?
Właśnie wczoraj ulotniłem po raz pierwszy nowego quada (mały, rozstaw osi ok. 285mm) z CC3D, ale jeszcze na w miarę domyślnych ustawieniach.
Awatar użytkownika
rafo30
Posty: 350
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2014, 10:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cleanflight

Post autor: rafo30 »

Powiem ci że warto :-)
Kolega latał na OP i jak przeszedł na CF to jest zadowolony , zresztą inni koledzy też przeszli a reszta na pewno też przejdzie.No i sterowanie ledami do chodzi ,ja już opanowałem pasek led a teraz mam ringa i na razie testuję co i jak :-)
Jeszcze dochodzi autotune więc jest tego trochę .
Można sobie pod kanały ustawić różne ustawienia PID i przestawiać quada jak się chce np. 1 robić flipy 2 spokojne latanie 3 wyścig ;-)

Edit: Ja wczoraj też swojego wreszcie ulotniłem bo miałem problem z reglami i na pidach standardowych wisi fajnie .
Turnigy 9XR,SkySurfer KFC32FTB by Marbalon ;-)eLeReS
Hype P-51 Miss America przerobiona na lampę
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cleanflight

Post autor: pablo80 »

rafo30 pisze:Edit: Ja wczoraj też swojego wreszcie ulotniłem bo miałem problem z reglami i na pidach standardowych wisi fajnie .
Te HK-10, które wyjąłeś z quada potraktuj BLHeli wg instrukcji, którą Ci przesłałem. Będą działać tak samo dobrze jak Emaxy.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Cleanflight

Post autor: kamilborkowski »

No to pewnie też zmigruję się na CF. Przynajmniej lepiej go już znam (latam z nim w Naze32) więc lepiej go sobie skonfiguruję. Jak zobaczyłem pierwszy raz OpenPilot GCS to z jednej strony ładny a z drugiej... cholera, jak tu cokolwiek ustawić :)
Awatar użytkownika
rafo30
Posty: 350
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2014, 10:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cleanflight

Post autor: rafo30 »

No wiem pablo ;-) właśnie mi lutują kabelki pod piny :-) to pójdą do dragonka ;-)
Edit : Ma ktoś podpięty bluetooth pod CC3D z Cleanflight'em ?
Turnigy 9XR,SkySurfer KFC32FTB by Marbalon ;-)eLeReS
Hype P-51 Miss America przerobiona na lampę
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cleanflight

Post autor: Adrián »

Mam pewien dziwny problem, po podłączeniu naze32 przez usb z najnowszym cleanflight 1,71 wszystko jest ok, ale wystarczy, że podepnę baterię to się zawiesza i wisi "waiting for data..."
Miał ktoś taką przypadłość? :/ Próbowałem wgrać poprzedni soft, który działał bez problemu, ale dalej to samo.
Gdzie może być problem?
Po odpięciu baterii, wszystko wraca do "normy".
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Re: Cleanflight

Post autor: marcin.gala »

Kombinowałem autotune w horizon i nie zapamiętuje nic a nic ? Pidy jakie były takie pozostają po ponownym uzbrojeniu.
Na pokładzie siedzi :.
naze 32 acro ,dys 1806 2300kv,Mystery 12Amp esc,frksy r II,600wdr + immersion 600mw 5.8 do tego mobius v3 i 1.3Ah 3S nano-tech.
waga 570gr - odchudze jak wytne ramę z węgla ,ta jest w G10 - ważyłem i wyjdzie połowę wagi na ramie ,tylko te święta przedłużają przesyłkę węgla od skośnookich kolegów.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cleanflight

Post autor: Adrián »

U mnie działa, robiłeś w ten sposób?

filmik

Cała procedura:

Kod: Zaznacz cały


Autotune only works in HORIZON or ANGLE mode, before using auto-tune it's best you setup so there is as little drift as possible. Autotuning is best on a full battery in good flying conditions, i.e. no or minimal wind. Autotune does not support pid_controller 2 (pid_controller 0 is the Cleanflight default).


.........

Turn off the autotune switch. If the autotune switch is on while not armed the warning LED will flash and you cannot arm.

    Launch the multirotor.

    Turn on/hold the autotune switch on your transmitter. Observe roll left/right. A beep code will sound on the beeper.

    Turn off/release the switch while still flying to stop this phase of tuning. PID settings will have been updated for ROLL/YAW.

    Turn on/hold the switch again. Observe pitch forwards/backwards. A beep code will sound on the beeper.

    Turn off/release the switch while still flying to stop this phase of tuning. PID settings will have been updated for PITCH/YAW.

    PIDs are updated, fly and see if it's better.

    If it's worse, flip the switch again to restore previous PIDs that were present prior to arming.

    Land.

    Verify results via an app with power still applied if desired. Cutting the power will lose the unsaved PIDs.

    If you're happy with the PIDs then while disarmed flip the autotune switch again to save all settings then flip it back so you can arm again. A beeper will sound indicating the settings are saved.
Musi działać, jeśli wszystko robisz po kolei.

Editt:
Problem rozwiązany. Zainstalowałem baseflight, myślałem, że to wina cleanflight, ale niestety problem był nadal. Przeanalizowałem, co się zmieniło ostatnio w moim modelu i wybór padł na bt.. Po odpięciu zasilania wszystko wróciło do normy. Taki głupi błąd, a przysporzył tylu problemów. Ale najważniejsze, że już znalazłem przyczynę.
Awatar użytkownika
rafo30
Posty: 350
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2014, 10:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cleanflight

Post autor: rafo30 »

A ja poległem z bluetooth na Openpilot z Cleanflight'em :-/
Ma ktoś podpięty bluetooth do OP na CF ?
Edit: może ktoś podpowiedzieć który to pin 38 (PA 15) żeby buzzer podpiąć ?
Obrazek
Turnigy 9XR,SkySurfer KFC32FTB by Marbalon ;-)eLeReS
Hype P-51 Miss America przerobiona na lampę
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Cleanflight

Post autor: kamilborkowski »

Adrián pisze:Mam pewien dziwny problem, po podłączeniu naze32 przez usb z najnowszym cleanflight 1,71 wszystko jest ok, ale wystarczy, że podepnę baterię to się zawiesza i wisi "waiting for data..."
Adrián, mam to samo jak podłączam CC3D (on działa tylko gdy jest bateria podłączona) - niektóre zakładki się wieszają. Rozłączenie USB, zamknięcie GUI i ponowne podłączenie pomaga i te same zakładki działają. Niestety co jest powodem to nie wiem.
rafo30, to któryś z pinów procesora. Z tego co udało mi się ustalić to w CC3D siedzi procesor STM32F103CBT6, ale głowy nie dam...
Awatar użytkownika
rafo30
Posty: 350
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2014, 10:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cleanflight

Post autor: rafo30 »

Qurde w procek mam się wlutować ?! Jak tak to chyba podepnę go do eleresa V2 będzie łatwiej
Turnigy 9XR,SkySurfer KFC32FTB by Marbalon ;-)eLeReS
Hype P-51 Miss America przerobiona na lampę
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Cleanflight

Post autor: kamilborkowski »

rafo30, tak. Widziałem gdzieś w komentarzach na GitHubie odnośnie obsługi buzzera w CC3D na Cleanflight że obsługa jest zrobiona, ale konieczne jest wlutowanie się w procesor.
Ja zrezygnowałem i dorzuciłem lipo monitor do złącza balansera. Eleresa v2 masz jako odbiornik? Wtedy podepniesz po prostu buzzer do odbiornika?
Zastanawiam się bo lipo monitor mam, ale przydałby się jeszcze jakiś buzzer do poszukiwania jak wpadnę w krzaki więc może znajdę sobie jakiś sygnałowy buzzer albo wymyślę coś żeby uruchamiał mi się ten lipo monitor... (jest głośny co jest dużą zaletą). Robił ktoś coś takiego kiedyś?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Cleanflight

Post autor: Rurek »

kamilborkowski pisze:rafo30, to któryś z pinów procesora.
rafo30 pisze:Qurde w procek mam się wlutować ?!
A co to za problem? Tym bardziej że jest "prawie z brzegu" :-) Nie takie rzeczy się daje lutować.
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
rafo30
Posty: 350
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2014, 10:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cleanflight

Post autor: rafo30 »

Hmmmm no to jak jest schemat to spróbuję się wlutować najwyżej pójdzie dym :-D
Turnigy 9XR,SkySurfer KFC32FTB by Marbalon ;-)eLeReS
Hype P-51 Miss America przerobiona na lampę
ODPOWIEDZ