Vector Flight Controller

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

spock66
Posty: 56
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 08:36
Lokalizacja: Szczecin

Vector Flight Controller

Post autor: spock66 »

Czy ktoś posiada taki system? Składam docelową hexę pod Nex5 i właśnie takiego combo z OSD szukałem (do tego w kolorze). Z tego co widzę po adresie firmy technologia zachodnia to chyba nie powinno być problemów. Do tego przejrzyste oprogramowanie i solidne wykonanie (oceniłem po mocowaniu GPS - nie jest to wyginający i łamiący się drucik jak przy FY-DOS). Dotąd latałem systemami FY-DOS, wszystko niby działa ok, ale ta kalibracja w powietrzu po każdym starcie (3 obroty wokół swojej osi) mnie nieco rozbraja, jakiś idiota to wymyślił i jeszcze upierają się w korespondencji ze mną jakie to przecudne rozwiązanie

http://www.eagletreesystems.com/index.p ... uct_id=136

EDIT - scalenie

Zdecydowałem się na kupno (na razie nie ma w HK). Wyczytałem w instrukcji że można ustawić na jakiej wysokości ma realizować RTH - ta funkcja z tego co wiem dostępna jest w firmowych kontrolerach z wyższej półki.
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

hmm.. pierwsze o nim słyszę. Ale jak już dostaniesz to pomacamy i zobaczymy co to jest warte :) Witam przy okazji kolegę ze Szczecina.
Awatar użytkownika
lordviader
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2013, 11:03
Lokalizacja: Łosice

Post autor: lordviader »

Kontroler który uwielbia brać modelarska zza wielkiej wody :) Sam zastanawiam się nad tym żeby zastąpić nim Nazę V2. Jak już go otrzymasz to prosiłbym o relację :-D
UDI U 816, Hubsan X4 h107 d FPV, DJI Phantom v1, DJI F 550 Naza V2 + Turnigy 9XR Open TX
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

spock66, no i jak? Dostałeś, przetestowałeś? Jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
esjot
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 15:29
Lokalizacja: Różnowo

Re: Vector Flight Controller

Post autor: esjot »

Witam. Ten kto ma Vector'a musi mieć dużo czasu na czytanie jak to działa a potem na myślenie jak to wykorzystać :)
Prawdziwy kombajn do wirnikowców i płatowców + OSD. Pełna wspólpraca ze stacją bazową EagleEyes, która może do Ciebie gadać (niestety po angielsku). Długo by pisać - najpierw czytamy http://eagletreesystems.com/Manuals/vector.pdf Sama aplikacja do konfiguracji może na początku przestraszyć ale im dalej, tym prościej.
Sumując, warty tych pieniędzy.
spock66
Posty: 56
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 08:36
Lokalizacja: Szczecin

Re:

Post autor: spock66 »

robak56 pisze:spock66, no i jak? Dostałeś, przetestowałeś? Jakie wrażenia?
Niestety (albo i stety). Po taniości zdobyłem 2 sztuki Zero UAV i jak na razie jestem tak zachwycony że nie zmieniam :)

EDIT - scalenie

Jednak kupiłem - kontroler w drodze. Synowi się spodobało latanie i składam mu maszynę tak by miał OSD - wychodzi taniej niż Naza z OSD no i zawsze coś nowego.

EDIT - scalenie

Więc już po pierwszym zawisie - na defaultowych ustawieniach jest bardzo stabilny, nie rozumiem tylko dlaczego nie można wystartować w trybie 2DH (stabilizacja plus altitude hold) - chciałem sobie skonfigurować 3 tryby (2DH, Loi i RTH) na trójpozycyjnym przełączniku ale się nie da - można uzbroić silniki w 2DH ale nie odpalają się - w trybie 2D nie ma problemów.

EDIT - scalenie

Następny problem - nie mogę wejśc w tryb menu OSD za pomocą przełączników. Z instrukcji wynika że wystarczy 2 razy szybko przełączyc tryby lotu, ale to nie działa...

EDIT - scalenie

To już wiadomo co robiłem źle - przy przełączaniu z trybu do trybu w celu wywołania menu w OSD trzeba przejść przez tryb disabled, instrukcja o tym jasno nie wspomina (jest tylko mały obrazek). Reasumując - system wart swoich pieniędzy. W trybie GPS wisi bardzo stabilnie (moim subiektywnym zdaniem lepiej niż Naza i Zero UAV) - jako jedyny na mojej wiosce łapie 10 satelit (konkurencyjne systemy góra 9 i to z klopotami). Procedura kalibracji kompasu jest nieco pracochłonna, może to też daje efekty. Najbardziej podoba się mi ustawianie parametrów w menu osd - nie trzeba brać z sobą laptopa czy tabletu, szczególnie przydatna jest funkcja określania jak ma działać RTH - np. na jakiej wysokości ma wracać. Jedziemy na zalesione pole to ustawiamy 30m, jak nie ma przeszkód to np. 10 - i to wszystko na OSD. Jedyna wada to tylko obsługa do 6 silników, o octo można zapomnieć.

EDIT - scalenie

Nie mogę wyjść z podziwu dla zastosowanego GPS - w mieszkaniu w bloku łapie mi fixa na 6-7 satelit :) Szkoda że nie obsługuje octo....

EDIT - scalenie

Zapomniałem dodać o multum opcji konfiguracji OSD - można ustawić wszystko, łącznie z pulpitem a'la F16 :)

EDIT - scalenie

Nawet drony bojowe chodzą na Vectorze :)

https://youtu.be/0-GP14nfihA
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: Vector Flight Controller

Post autor: slaweks »

a jakiś filmik?? z latania ew. z wiszenia
spock66
Posty: 56
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 08:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Vector Flight Controller

Post autor: spock66 »

No lata przecież - i wisi - wtedy wiało jak diabli ale dało radę wcelować.

EDIT - scalenie

W kolejnych wersjach oprogramowania rozszerzają funkcjonalność waypointów - można już latać po punktach, brakuje jeszcze kilku rzeczy żebym się na to odważył ale system się rozwija.



Mam i miałem kilka FC - na tym lata się najlepiej i nie sprawia żadnych problemów. Za 1000 zł warty, do składanej 680-tki chyba on zostanie zakupiony.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Vector Flight Controller

Post autor: jacekV »

I ciągle szkoda że nie ma obsługi Octo...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
spock66
Posty: 56
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 08:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Vector Flight Controller

Post autor: spock66 »

No nie ma - nawet możliwości podłączenia. Oni ten system dedykują do modeli max 650-tek to raczej już nie będzie. Ale za takie pieniądze naprawdę warto - jest już nowy ulepszony GPS z Glonas i poprawkami. Warto przy zakupie FC się upewnić czy już jest w komplecie.
ODPOWIEDZ