Witam problem z KK 2.0 i q brain 4x25

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

JohnMac
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 27 mar 2014, 19:47
Lokalizacja: Gołdap

Witam problem z KK 2.0 i q brain 4x25

Post autor: JohnMac »

Witam posiadam następujący sprzęt: Turingy 9x, płyta kk 2.0 reg. q brain 4x25 po podłączeniu i ustawieniu wszystkiego. Próbowałem już na dwóch rodzajach silników. Silnik 3 nie pracuje tak jak powinien ma słabszą moc. Po przerzuceniu silników na inny model silnik nr 1 i 3 szaleją. raz się włączają raz nie przeważeni działają na przemian. Nie wiem już co można zrobić. Zmieniałem aparaturę na Graupnera dzieje się to samo. Ponadto w jednym z ustawień od razu po zmianie aparatury jak i przed pokazuje że jest wynik -28 to jest na Rudder. Nie wiem co jest przyczyną proszę o pomoc. Dodam że jest nowy w temacie.
Awatar użytkownika
Marcin1415
Posty: 184
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 05:07
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcin1415 »

Skalibruj esc i ustaw endpointy w aparaturze. KK ma podgląd kanałów i z tego co pamiętam trzeba ustawić endpointy na każdym kanale na zero.
JohnMac
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 27 mar 2014, 19:47
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: JohnMac »

Marcin1415 pisze:Skalibruj esc i ustaw endpointy w aparaturze. KK ma podgląd kanałów i z tego co pamiętam trzeba ustawić endpointy na każdym kanale na zero.
Tak zrobiłem tak i przy Rudder brakuje skali na maksa w lewo i wynik -7
po tym zabiegu i tak nie leci tylko przechyla się na jedną stronę od razu. nie mam już pojęcia jak to poprawić aby wystartować. Nie wiem myślałem już że mam padniętą Turinigy ale po podłączeniu graupnera to samo. :( Wiem że to może być banalne pytanie, ale jak się kalibruje esc bo nie nie wiem czy dobrze to zrobiłem czy to co zrobiłem to proces kalibrowania esc.
Mam podobny problem jak na filmie http://www.youtube.com/watch?v=bzvs26_A0cQ
Awatar użytkownika
Marcin1415
Posty: 184
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 05:07
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcin1415 »

Może się jeszcze da podciągnąć trymowaniem. Zmień soft w aparaturze na ER9x wtedy będziesz miał większe pole do popisu z ustawieniami. Er9x ma możliwość kalibracji wszystkich kanałów w radiu.
JohnMac
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 27 mar 2014, 19:47
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: JohnMac »

Marcin1415 pisze:Może się jeszcze da podciągnąć trymowaniem. Zmień soft w aparaturze na ER9x wtedy będziesz miał większe pole do popisu z ustawieniami. Er9x ma możliwość kalibracji wszystkich kanałów w radiu.
Zastanawiam się czy z reg jest ok po oglądnięciu tego filmu. tak ale wynika z tego że coś nie tak może być z regulatorem i dlatego szukam pomocy. może ktoś miał podobny problem
JohnMac
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 27 mar 2014, 19:47
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: JohnMac »

JohnMac pisze:
Marcin1415 pisze:Może się jeszcze da podciągnąć trymowaniem. Zmień soft w aparaturze na ER9x wtedy będziesz miał większe pole do popisu z ustawieniami. Er9x ma możliwość kalibracji wszystkich kanałów w radiu.
Zastanawiam się czy z reg jest ok po oglądnięciu tego filmu. tak ale wynika z tego że coś nie tak może być z regulatorem i dlatego szukam pomocy. może ktoś miał podobny problem
Teraz widzę że nie wykonałem kalibracji esc q brain 4 x 25 może mi ktoś pomóc jak to zrobić. Będę wdzięczny
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Poniżej masz link do serii filmów pokazujących od początku cały proces budowy quada oraz ustawiania KK2.0. Jest tam wszystko co trzeba wiedzieć. Trudno Ci pomóc jak nawet nie napisałeś jaki typ coptera masz? Czy wybrałeś ten typ w KK? Czy wszystkie silniki kręcą się we właściwą stronę? Jakie oprogramowanie jest w KK? itd.
http://flitetest.com/articles/quadcopte ... tial-setup
Pozdrawiam
Marek
JohnMac
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 27 mar 2014, 19:47
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: JohnMac »

marekj pisze:Poniżej masz link do serii filmów pokazujących od początku cały proces budowy quada oraz ustawiania KK2.0. Jest tam wszystko co trzeba wiedzieć. Trudno Ci pomóc jak nawet nie napisałeś jaki typ coptera masz? Czy wybrałeś ten typ w KK? Czy wszystkie silniki kręcą się we właściwą stronę? Jakie oprogramowanie jest w KK? itd.
http://flitetest.com/articles/quadcopte ... tial-setup
Typ to Quadokopter X i mam problem z regulatorem który użyłem czyli q brain nie potrafię go caliborwać. Ale dzięki zaraz biorę się za czytanie. silniki kręcą się w prawidłową stronę, a oprogramowanie jest te jakie było na płycie nic nie zmieniałem.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

To prześledź cała procedurę ustawiania kk i kalibracji esc. Może gdzieś popełniłeś błąd. Często okazuje się, że źle podłaczone są kanały z odbiornika (zła kolejność) lub silniki są nie na właściwych wyjściach. W nadajniku też musisz mieć odpowiednią kolejność kanałów.
Mam ten sam ESC i KK2.1, nie miałem żadnych problemów z uruchomieniem.
Q Brain ma w komplecie specjalny kabel, który zrównolegla wszystkie wejścia esc. Podepnij przez niego esc do kanału gazu w odbiorniku i zrób kalibrację. Od razu będziesz widział, czy wszystko jest w porzędku z regulatorem.
Pozdrawiam
Marek
JohnMac
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 27 mar 2014, 19:47
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: JohnMac »

marekj pisze:To prześledź cała procedurę ustawiania kk i kalibracji esc. Może gdzieś popełniłeś błąd. Często okazuje się, że źle podłaczone są kanały z odbiornika (zła kolejność) lub silniki są nie na właściwych wyjściach. W nadajniku też musisz mieć odpowiednią kolejność kanałów.
Mam ten sam ESC i KK2.1, nie miałem żadnych problemów z uruchomieniem.
Q Brain ma w komplecie specjalny kabel, który zrównolegla wszystkie wejścia esc. Podepnij przez niego esc do kanału gazu w odbiorniku i zrób kalibrację. Od razu będziesz widział, czy wszystko jest w porzędku z regulatorem.
Ok Marku dzięki bardzo dziś już trochę późno ale jutro przetestuje na nowo. Mam nadzieje że pójdzie. dziś po całym dniu ustawiania każdy silnik pracuje jak chce :(, dzięki za radę. Mam pytanie czy wpięcie przewodów regulatora do tego kabla mają znaczenie znaczy kolejność, niestety nie mam do nich instrukcji. I jeszcze jedno w instrukcjach w necie jest mowa o zamianie przewodów z s1 na s3 czy tą czynność również trzeba wykonać? z góry dzięki za pomoc.
JohnMac
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 27 mar 2014, 19:47
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: JohnMac »

marekj, Witaj mam sprawę czy masz może pełną instrukcję tego regulatora. po dzisiejszych testach dalej nic, trochę go rozregulowałem po czym ustawiłem do początkowych ustawień i jak na filmie w moim poscie. Jeden silnik sie zrywa. dzięki z góry za odpowiedz
w0jak
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:01
Lokalizacja: kedzierzyn

problem z dronem

Post autor: w0jak »

Witam jestem w tym temacie nowy, zrobilem sobie drona ustawilem wszystko tak jak na filmie ktory podal marekj, jak ustawiam alarm na 105 i wychodze do ekranu poczatkowego to plyta wydaje dzwieki, czemu ktos wie? po 2, moj problem jest taki ze jak probuje nim wystartowac to ucieka na prawo, nie powinien byc stabilny ? plyta kk2.1 regulatory 10A , aparatura turnigy 6xs ustawione na samolot, rama Hobbyking X525 V3 Glass Fiber Quadcopter Frame 600mm, silniki 1100kv smigla 8045,dodam jeszcze ze jak wchodze w test to wszystko mam ustawione na 0 , ale widze ze auxiliary jest niedostepny czy tez nie odnaleziony, ktos cos doradzi?
ODPOWIEDZ