tani sumator sygnałów RC do PPM dla potrzebujących

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pit202

tani sumator sygnałów RC do PPM dla potrzebujących

Post autor: pit202 »

Witam,

zrobiłem, przetestowałem działa , aparatura Turnigy 9X , zerowy stopień skomplikowania , wymaganych elementów 1 ( Tiny2313 ) parę drucików. Projekt oczywiście nie mój.

http://jreise.de/PPM/R617FS.html

__
Piotr

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tyle że nie z każdym odbiornikiem to zadziała. Bo założenie jest takie że kanały K1-K5 idą po kolei jeden za drugim, a K6 i K7 się mogą nakładać.
Pzdr. -----MIŚ-----
pit202

Post autor: pit202 »

tak masz racje , w turnigy kolejnosc jest taka : 1,3,2,4,5,6,..... ale oscylek pomógł.
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

A dlaczego nie zrobić tego jeszcze łatwiej i taniej?

Obrazek

Nie wiedziałem, że kanały mogą się nakładać ale jeśli w użytym odbiorniku to nie występuje to problemu nie będzie
Pozdrawiam
Kuba
pit202

Post autor: pit202 »

pewnie , może się przydać, osobiście wole AVR :)
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Czyli w sumie wystarczy użyć układu który będzie miał X bramek OR ? Eeee... to było by zbyt proste..
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

To nie zadziała. Tak samo jak opisywane gdzieniegdzie sumatory na kilku diodach i jednym tranzystorze.
Jeden z najprostrzych dobrze działających układów wygląda tak:
Obrazek
Dowolna ilość kanałów (4-8). Ale uwaga :!: To zadziała jeśli odbiornik wysyła wszystkie sygnały kolejno, i nic sie nie nakłada. Z futabami FAAST nie działa, ale działa perfekcyjnie z najtańszym radiem świata, czyli z HK-T6A. Nie wiem jak z turnigy 9x, trzeba by odbiornik oscyloskopem przebadać. Z wiekszością 35MHz też powinno działać.

Edit:
A właśnie, Piotrze masz oscyloskop (2 kanałowy ?) Jak tak to sprawdź czy w turnigy 9x jakieś kanały się nakładają, czy wszystkie 8 leci po kolei ?
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Dlaczego nie zadziała? Może czegoś nie widzę ale wydaje mi się, że w przypadku radia wysyłającego wszyskie kanały kolejno musi zadziałać. Trzeba tylko pamiętać o ściąganiu nie użytych kanałów do masy.

Odbiornik od radia HobbyKing'a ma wyjście PPM wyprowadzone tam gdzie wchodzi zasilanie odbiornika więc nie wiem po co kombinować

meteor, ciężko dostać bramkę z 8 wejściami. Ten układ jest równoważny
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Kuba, nie zadziała z tymi OR'ami, bo najczęściej czas przerwy pomiędzy kolejnymi sygnałami to kilkadziesiąt nanosekund, i atmel na FC na to nie zareaguje. W układzie który pokazałem jest regenerator impulsu na monowibratorze, i dla tego z tym nie ma problemu.
Od kiedy odbiornik z HK ma wylot PPM na BATT ? Bo z tego co wiem to tam jest tylko wejście do bindowania - przynajmniej tak jest w V1.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

miś pisze:Kuba, nie zadziała z tymi OR'ami, bo najczęściej czas przerwy pomiędzy kolejnymi sygnałami to kilkadziesiąt nanosekund, i atmel na FC na to nie zareaguje. W układzie który pokazałem jest regenerator impulsu na monowibratorze, i dla tego z tym nie ma problemu.
Od kiedy odbiornik z HK ma wylot PPM na BATT ? Bo z tego co wiem to tam jest tylko wejście do bindowania - przynajmniej tak jest w V1.
Nie sprawdzałem tego czasu, tu pewnie masz rację.

Co do odbiornika - z tego zestawu: http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8338
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Jesteś tego pewien ? Ja mam tego ale w starszej wersji V1 i coś nie widzę multi PPM'a na tym wylocie. Tylko wejście do bindowania.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Tak, na 100% w wersji V2 tak jest. Miałem 2 takie odbiorniki, jeden cały czas pracuje właśnie w ten sposób
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ooo to ciekawe, a czy w tym:
Obrazek
też tak jest? Na którym pinie ten PPMsum może być? To by była dość przełomowa informacja :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Jeśli jest to tam gdzie bindowanie
Pozdrawiam
Kuba
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Post autor: darek53 »

Misiek dobrze pisze, ten układ zadziała tylko z odbiornikami gdzie każdy kanał od pierwszego wypluwany jest jeden po drugim, np w mojej apce HK6x sygnały wychodzą tak jak na tym obrazku i po prostu 1 z 2 , 3 z 4 itd będą się nawzajem nakładać.

Obrazek
ODPOWIEDZ