Hubsan x4 zwykly czy z FPV

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
saku
Posty: 391
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 21:34
Lokalizacja: Świdwin

Hubsan x4 zwykly czy z FPV

Post autor: saku »

Witam,
Panowie chcialbym sobie kupic jakas zabawke do domu.
Biedrona odpada bo jest zamulona i mnie jakos to nie kreci ta opozniona reakcja na dragi :-/
Mysle nad HUBSANEM X4
http://www.banggood.com/Wholesale-Hubsa ... 68571.html

Co myslicie o tej zabawce?
Daje to rade ma ktos wersje z FPV?
Pozdrawiam.
Pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Widziałem Hubsana bez FPV i jeżeli chodzi o stabilność to kładł na łopatki wszystkie biedronowate z jakimi miałem styczność. Jeżęli nie popsuli tego w wersji FPV to zabawka wygląda na zacną. Pytanie czy w mieszkaniu odbicia na 5.8 nie załatwią sprawy...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Saku, saku... Latam h36 FPV zwinne, stabilne :)

Nie miałem co prawda Hubsona, ale mam odniesienie do V939.
Trutututu nici z drutu.
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

a jak by wziasc tego hubsana http://www.banggood.com/Hubsan-X4-H107C ... 91101.html

I podpiac mu micro nadajnik 1.2 ghz z hk ??
Tylko pytanie za 100 punktow czy z tej kamerki pokladowej da sie wyciagnac video ??
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
Awatar użytkownika
saku
Posty: 391
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 21:34
Lokalizacja: Świdwin

Post autor: saku »

No to zobaczymy co z tego bedzie bo zamowilem :-P
mam nadzieje ze bedzie to ciekawsze od biedronki :-/

Edzio:
Paczka dotarla i pierwsze loty juz byly :mrgreen:
Porownujac biedrone i hubsana to biedronka sie chowa!
Super stabilny i jakosc wykonania naprawde dobra.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
allegro galerie
Pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Również zamówiłem sobie Hubsanka (bez FPV) z dodatkowymi bateriami, śmigłami, śilnikami i osłoną na śmigła. Dokleje mu później na grzbiecie jakąś kamerkę nano FPV z nadajnikiem 5.8 i będzie jak znalazł.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Posiadam Hubsana x4 czy jak tam to zwał i potwierdzę fakt że jest naprawdę warty swojej ceny ,za zabawae jaką daje typu drifty kuchnia - salon - przedpokój i schody na górę potem balkon naokoło drzewa i powrót jest zaje...sty :mrgreen:

Śmigła polecam dokupić te od biedrony ,bodajże w kolorze pomarańcz ,są sztywniejsze przez co Hx4 lepiej lata i się tak nie gną jak spotka ścianę albo nie wyrobi na zakręcie.

P.S. - ta plastikowa antena w nadajniku to ściema :-D
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Odebrałem właśnie mojego Hubsana z poczty :mrgreen:. Ależ to maleństwo, zdjęcia w necie tego nie oddają. Podoba mi się, tylko kuźwa zabrakło w domu paluszków AAA :mrgreen: a już mi się nie chce do sklepu maszerować. Rozdziewiczenie Hubsana musi zaczekać do jutra. Aparaturkę dostałem w wersji bez atrapy antenki.

Edit: pierwsze koty za płoty jak to się mówi, Hubsan bardzo fajnie lata, jestem miło zaskoczony.
Ostatnio zmieniony czwartek 16 sty 2014, 10:28 przez marimach77, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
flojd
Posty: 71
Rejestracja: środa 20 lis 2013, 20:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: flojd »

Miałem tego Hubsana, sprzedałem go przed Świętami, teraz robię projekt własny :) filmik hubsan, ap bez antenki zasięg naprawdę ok 80-100m zobaczcie sami.



IMO Dawał radę, zresztą bez tej zabawki nie brałbym się za budowę własnego quada .. :)
idct
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 21:43
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: idct »

Cześć,
to mój pierwszy post. Jestem totalnym zerem jeśli chodzi o RC póki co :D - kupiłem Hubsana X4 (C - z kamerką 0.3 MPx). W porównaniu z biedronką kolegi zdaje się bardziej stabilnym urządzeniem.

Mój pierwszy filmik:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

No hubsan a biedrona to zupełnie różne ligi choć ostatnio jak brałem dla znajomej UDI'ego (taka inna biedrona) na Gwiazdkę to się bardzo poprawili jeżeli chodzi o stabilność.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
poland
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 14:05
Lokalizacja: małopolska

Post autor: poland »

Miałem dwa i powiem jedno. Świetna zabawka!
Najpierw kupiłem zwykłego z ledami dzięki którym latałem koło domu nawet w nocy.
Pewnego dnia wyleciałem nim bardzo wysoko i okazało się że tam wyżej nieźle wieje, straciłem orientacje i poszedł z wiatrem. :-(
Wpadł gdzies w trawy już go nie znalazłem. Potem kupiłem drugiego z kamerką (nie FPV) Wielkościowo to samo tylko większe silniki i bateryjka. Niestety ta kamerka do niczego się nie nadaje. Obrazek kiepski i niemiłosiernie niestabilny. Płynne nagrywanie tym wariatem graniczy z cudem. Zresztą widać to na filmach powyżej. Droższy był o około 100zł. Nie polecam, nie warto.
FPV nie miałem ale taki mały monitorek przy dziennym świetle na wiele się raczej nie zda.
matii
Posty: 1
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: matii »

Nie zgodzę się z postem powyżej.
Owszem świetna zabawka, ogromny plus za stosunek cena/jakość. Świetny jako pierwszy model, sporo potrafi, łatwy do opanowania i tanie części.
Uważam, że wersja z kamerą warta jest dopłacenia 100zł, by niewielkim kosztem zobaczyć jak wygląda świat z lotu ptaka :)
Wiadomo, że nie co porównywać do drogich sprzętów, sterowanych przez doświadczonych kamerzystów, pilotów, modelarzy.
Właśnie wróciłem z weekendu w Beskidach, gdzie sporo latałem Hubsanem, złożę ładniejsze urywki i pokażę moim zdaniem całkiem ładne ujęcia (jak na pierwsze kręcenie z góry i zabawkę za 300zł :) )
Niedawno Pojawił się nowy Hubsan X4 107C HD z kamerą o lepszej rozdzielczości, wydaje się, że zyskał sporo.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

W Hubsanie FPV na monitorze pilota wyświetla się napięcie celi zasilającej model- to jedyne dane telemetryczne, ale zawsze coś :-) W razie czego można podłączyć gogle albo inny zewnętrzny ekran (górne gniazdo, mini jack 3 styk), z tym, że wtedy będziemy widzieli jedynie obraz bezpośrednio z kamery - bez żadnych danych telemetrycznych, bez napisów, itp.

Na ekranie podstawowym (w aparaturze) wyświetla się jeszcze licznik czasu od załączenia oraz stan baterii zasilających pilota (segmentowo), a także paski ukazujące aktualne położenie drążków.

Można ustawić tryb Stab albo Manual, mode Expert albo Normal (zakresy wychylenia / czułości drągów oraz rewersy kanałów regulowane dla każdego mode).
Przy pomocy trymera można gasić lub zapalać diody na ramionach modelu, a wciskając lewy drąg aktywować lub deaktywować wykonywanie Flipów.

Nagrywanie obrazu na karty microSD (ja mam 16GB).

Przy długim wciśnięciu prawego drąga można wywołać menu- odtwarzanie filmów, ustawianie czasu, format karty, rewersy, czułość na drągi, ustawianie kanału transmisji obrazu.

Jeśli podczas włączania aparatury przytrzymamy wciśnięty prawy drąg, wtedy ukazują się takie informacje, jak - kanał sterowania oraz transmisji video (wartość liczbowa), napięcie zasilania pilota (wartość liczbowa), wersja systemu i LCD. Jest również RSSI dla 5,8 GHz tylko nie wiadomo o czym ono świadczy, gdyż w tym ukrytym trybie model nie może się zbindować z aparaturą (nawet jak model jest wyłączony to wartość RSSI jest stała i równa około 35).

Przy 3,3V zaczynają migać diody w modelu. Wirniki pracują coraz wolniej. Jeśli wylądujesz i napięcie spadnie do 3,0V to już nie odpalisz wirników. Podgląd jest do samego końca. Kiedy już migające diody na ramionach przygasają, wtedy transmisja video się urywa.
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

Ja mam 107D czyli fpv.

Po domu znakomicie, po parku - słabiej, bo wieje w UK zawsze. Jak nie wieje to miodzio.
Możesz latać pomiędzy gałęziami.

Minus - wąski kąt, miałem i zgubiłem adapter wide do iphona. Z adapterem miodzio, bez, już tak sobie.


Ogólnie jak za 480zł, warto bez dwóch zdań.
MZ
ODPOWIEDZ