Hubsan x4 zwykly czy z FPV

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Podczas wiatru można stosować Expert mode, wtedy można bardziej pochylać model i lecieć pod wiatr (jeśli na normalu będzie go znosić).
user6000
Posty: 183
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: user6000 »

a tak w ogóle, do tych x4 da sie podpiąć zwykłą aparature na którymś systemie (flysky, frsky, eleres!?!:) ) czy trzeba original kupic?
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

RW pisze:Podczas wiatru można stosować Expert mode, wtedy można bardziej pochylać model i lecieć pod wiatr (jeśli na normalu będzie go znosić).
Ale w klasycznym lataniu.

Klasycznie to i 25-30km/h wiatr da rade wytrzymac.
Przy fpv jest tak pochylony że n ie widzisz gdzie lecisz.


Aparatura musi byc hubsanowska, ale dowolna.

Do wersji fpv tez pasuje zwykła aparatura tylko podglad na zewnętrznym odbiorniku.
brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: brodziek »

user6000 pisze:a tak w ogóle, do tych x4 da sie podpiąć zwykłą aparature na którymś systemie (flysky, frsky, eleres!?!:) ) czy trzeba original kupic?
Ale jak masz trochę zacięcia, to za śmieszne pieniądze do posiadanej już aparatury możesz sobie wykonać DIY "Hubsan" RF module.
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

Czy nie będzie problemu z lataniem kilku Hubsanów koło siebie? Ktoś testował?
Chodzi o zakłócanie częstotliwości, nie o ewentualne kolizje ;)
bosss
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 11:43
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: bosss »

Prono pisze:Czy nie będzie problemu z lataniem kilku Hubsanów koło siebie? Ktoś testował?
Chodzi o zakłócanie częstotliwości, nie o ewentualne kolizje ;)
Kolego na filmiku latają 2 i nie ma problemu



Ja czekam na paczkę ze H107L V2 + osłona śmigieł i 5 aku ale jak tylko na banggood będzie dostępny w wersji z kamerka HD kupuje drugiego + soczewka szerokokątna. Zasięg jest ok 100m gdzieś na zagranicznym forum widziałem że ktoś przymocował do niego wysokościomierz i wyleciał na 120m wiec jak dla mnie ok

Po zmianie tej soczewki można nagrać całkiem fajny materiał jak na sprzęt poniżej 300PLN

Np:


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
christo
Posty: 99
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sącz/Stary Sącz

Post autor: christo »

Witajcie

Że sie podepnę pod ten wątek , jakie kupiliście lipo dodatkowe ? bo widze ze sa 300mah i 380mah ?
ładowarkę braliście jakaś gównianą pod hubsana czy lepiej zainwestować w coś lepszego ? , poźniej sie przyda
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Hubsan x4 zwykly czy z FPV

Post autor: maxxxior »

a orientuje sie ktos czy mozna do h107D (z fpv) podpiac inna lepsza kamerke w miejsce tej oryginalnej?
Awatar użytkownika
alad3
Posty: 481
Rejestracja: niedziela 15 gru 2013, 15:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Hubsan x4 zwykly czy z FPV

Post autor: alad3 »

Ładowarkę zdecydowanie taką jak do wiekszych lipoli. Do tego kabelek na 5 baterii i przez godzinke masz wszystkie naładowane. Ja latam na 380mAh. Mam jeszcze 500mAh, ale z tymi już nie jest tak żwawy.. a i czas lotu niewiele dłuższy.
QuadX v.3 - KFC32 kanapka, 5,8Ghz/400mW, MT2216, gimbal Alex, TG9XR
Chudy 250 - KFC FTB
Hubsan X4
timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Hubsan x4 zwykly czy z FPV

Post autor: timon123 »

Zasieg HUBSANA z FPV to ponad 300m.

Mierzyłem i GPS i taśmą mierniczą i miałem dwa egz tego Hubsana wiec nie ma mowy o pomyłce- producent podaje 50-100m.

W praktyce jest:

Przy akumulatorze 4,1 V zasieg 300m -(na wiecej nie poszedłem bo nie widziałem już prawie osoby z hubsanem)

Przy akumulatorze 3,6 V zasięg spada do 225m.

zasieg FPV mierzony w warunkach na ziemi( model i aparatura 2 metry nad ziemią )

120m dobry obraz, 150m zakłucenia, paski, itp na ekranie. Być może w powietrzu było by wiecej.

Są filmy na youtube jak ustawić antenę pionowo po przycięciu mocowań, z tego co zrozumialem poprawia to sygnał i zasięg FPV.

Predkosć max Hubsana na ustawiniach EKSPERT to 22km/h z osłoną na śmigła - warunki testu wiatr boczny ok 2m/s z wiekszymi porywami , wiec niezbyt miarodajne ,nie stwierdziłem większych różnic predkosci przy słabym i pełnym akum ale cięzko jechac autem tak samo jak leci quad..Zapewne bez osłony poleciał by nieco szybciej ale testy były na asfaltowej drodze....

Wiec nie patrzcie na dane producenta bo są mocno zanizone, hubsanem polecisz na dystans 300m tyle że po przekroczeniu 20m-30m już cieżko wyczuć w jaka stronę jest obrócony bo jest maleńki i trzeba przejść na FPV.


Czy ktoś mi doradzi jak sterować hubsanem z modelarskiej aparatury + video z FPV - chodzi o wykorzystanie lepszej aparatury do tego niż oryginalna.Co trzeba kupić,dorobic?
Awatar użytkownika
alad3
Posty: 481
Rejestracja: niedziela 15 gru 2013, 15:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Hubsan x4 zwykly czy z FPV

Post autor: alad3 »

Do sterowania z "normalnej" apki ktos zmajstrował takie coś:
https://www.youtube.com/watch?v=NajJvmIW4QU
QuadX v.3 - KFC32 kanapka, 5,8Ghz/400mW, MT2216, gimbal Alex, TG9XR
Chudy 250 - KFC FTB
Hubsan X4
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Hubsan x4 zwykly czy z FPV

Post autor: maxxxior »

timon123, testowałeś zasięg z hubsanem w ręku tak? Mi podczas lotu, FPV urywało już przy ok 50m :/ nie wiem, czy to coś z moim egemplarzem jest nie tak. I teraz to już w ogóle przestała działać chyba kamerka. I oglądałem już filmiki na YT z chińczykiem przedstawiającym rozwiązania dla czarnego ekranu ale to nic z tych rzeczy :/
timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Hubsan x4 zwykly czy z FPV

Post autor: timon123 »

Tak, testowałem hubsana na wyciagnietej ręce czyli 2m w górę i tak samo aparatura. Zasieg zależny jest bardzo od napięcia akumulatora w modelu. Sam jestem zaskoczony bo dlaczego producent podaje tak niskie wartości tracac klientów??? Mam dwa egz, nie ma żadnej różnicy miedzy nimi wiec testy są miarodajne. Muszę jeszcze sprawdzić FPV w powietrzu oraz zasieg przez budynek czy da się np blok okrązyć-robilem juz takie testy z samym FPV o mocy 700mw dokupowany do quadów.

Nie wiem czy coś z twoim jest nie tak, sprawdz czy akumulator ładuje się do pełna czy już tylko np do 3,6 V,...być moze masz jakaś starszą wersję bo na nowszych aukcjach widzę opis 100m+..... nie znam się niestety by coś wiecej powiedzieć ale fascynuje mnie ten model i mam zamiar wycisnać z niego co się da i poznać na wylot stad takie testy ale jak widać bardzo obiecujące.

Co do kamery czytałem że padają od uderzenia i przegrzania....to wada tego modelu. Wracając do tuningu to jest cała strona na YT o zmianach na rybie oko i właśnie ustawianiu pionowo tej anteny od FPV, ale na ile to zwieksza zasieg sygnału na razie nie sprawdzałem. Uczę sie latać i dopiero wczoraj leciałem przed autem na dystansie 400m z jednym zakrętem po drodze. Powodzenia w rozwiązywaniu problemów. Szkoda że brakuje jednego centralnego temtu o Hubsanie FPV gdzie byłby dostęp do całości wiedzy....na zagranicznej stronie znalazłem temat o ponad 400 stronach ....jest tu wszystko.

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 1&page=313
timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Hubsan x4 zwykly czy z FPV

Post autor: timon123 »

Czy w którymś Hubsanie format video jest taki by go wrzuciuć bezpośrednio na youtube czy zawsze ma dziwne proporcje (jak w wersji z fpv) i trzeba przekonwertować? Przy okazji jakim programem konwertujecie filmy z hubsana fpv?
Awatar użytkownika
suq-madiq
Posty: 182
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 16:16

Re: Hubsan x4 zwykly czy z FPV

Post autor: suq-madiq »

Ja konwertowałem jakąś prostą aplikacją na maka.

FPV proporcje ma normalne podczas latania (chyba 640x480) ale nagrywanie zmniejsza pionową rozdzielczość do 200px
ODPOWIEDZ