iNav w KFC32F3 i innych.

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: rychoo »

sqnic123 pisze:Cześć
Testuję na biurku KFC32F3 INAV z wbudowanym eLeReS i dłączę się do do Taranisa z modułem eLeReS MAX.
Udało się zbindować, link jest, ale nie mam w Taranisie telemetrii

Co może być nie tak?
Obrazek

Obrazek
Obrazek
O ile dobrze pamiętam po stronie płytki nic nie trzeba robić, najwidoczniej masz zle ustawienia po stronie Maxa, pokaz zrzut z programu konfiguracyjnego do eleres tx (tylko wymaz sygnature)
Awatar użytkownika
sqnic123
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 09 lut 2016, 18:23
Lokalizacja: Łabiszyn - kujawsko-pomorskie

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: sqnic123 »

rychoo pisze:
sqnic123 pisze:Cześć
Testuję na biurku KFC32F3 INAV z wbudowanym eLeReS i dłączę się do do Taranisa z modułem eLeReS MAX.
Udało się zbindować, link jest, ale nie mam w Taranisie telemetrii

Co może być nie tak?
Obrazek

Obrazek
Obrazek
O ile dobrze pamiętam po stronie płytki nic nie trzeba robić, najwidoczniej masz zle ustawienia po stronie Maxa, pokaz zrzut z programu konfiguracyjnego do eleres tx (tylko wymaz sygnature)
Bingo! Działa :)
Dziękuję bardzo za pomoc

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
paoloo1
Posty: 52
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: paoloo1 »

a możesz napisać jak ustawiłeś, albo wstawić zrzut z configuratora eleres max? Walczę właśnie z telemetrią w turnigy 9xr, też z kfc32f3 i eleres max.
Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: Avatar »

Bodajże na głównej zakładce masz coś co się nazywa telemetry output czy jakoś tak i tam masz do wyboru dwa rodzaje. Jeden z nich to FrSKY.
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
Awatar użytkownika
daniellol
Posty: 194
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 11:01
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: daniellol »

Mam takie pytanie. W INAV dla samolotu w zakładce Advanced tuning jest Fixed Wing Settings. Tam jest parametr min. throttle. Pytanie moje jak go ustawić, kiedy np. lecimy z wiatrem w RTH lub utrzymaniu wysokości powyżej prędkości maksymalnej ustawionej parametrami Max. navigation speed i max CRUISE speed aby kontroler nie próbował odciąć nam silnika bo lecimy za szybko? Czy dobrze rozumuje, że w takim przypadku INAV zdejmie obroty silnika bo prędkość za bardzo wzrosła co spowoduje utratę wysokości. Czy kontroler będzie mimo za wysokiej prędkości starał się utrzymać bardziej zadaną wysokość czy jednak weźmie górę prędkość? Pozdrawiam.
Sky Surfer 1400, eLeReS v2 i eLeReS max :), S500 na KFC32FTB, FOX800,
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9241
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: miś »

Na 100% nie wiem jak jest w inav, ale MIN to MIN, i nie powinien zejść niżej z gazem nawet jak będzie leciał zbyt szybko w stosunku do ustawionej prędkości.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
daniellol
Posty: 194
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 11:01
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: daniellol »

Doświadczenie przeprowadziłem. Sprawdziłem dzisiaj w locie z wiatrem ile mój samolot potrzebuje żeby nie opadać. Wyszło 1487us, tyle też ustawiłem w min. throttle. Potem test lot z wiatrem prędkości max w navigation i cruise na 40km/h (to sky surfer 1400 szybciej nie lata sam :) ), prędkość z wiatrm 52km/h a INAV ładnie trzymał wysokość w RTH i w ATH. Dzięki Miś i pozdrawiam.
Sky Surfer 1400, eLeReS v2 i eLeReS max :), S500 na KFC32FTB, FOX800,
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: rychoo »

Czy poza wiesiek_kr ktoś przetestowal dobrze v1.8? U mnie nie da się wgrać czcionek...
wiesiek_kr
Posty: 504
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: wiesiek_kr »

Przy wgrywaniu czcionek należy pamiętać o podłączeniu pakietu głównego. Samo połączenie usb nie wystarczy.
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: rychoo »

o kurcze! na 100% wgrywalem bez pakietu, co ciekawe identycznie postepowalem przy 1.7.1.4 i tam bez problemów... :)

1 pytanie: duzo juz masz nalatane na 1.8? slyszalem od jednego uzytkownika o dziwnych akcjach - reset odleglosci od bazy podczas lotu (nagle pokazal 0m od bazy pomimo 17 satelit) oraz wylaczyl silnik - potrzebny byl disarm i arm w locie...
2 pytanie: jak sie inav zachowa? - dajmy na to ze mamy ustawiony climb first na fixed 70m a lecimy na 900m... wlaczamy rth albo zalacza się fs i co zrobi inav - nurek na 70m czy powrot na obecnej wysokosci a nastepnie kolkami zmniejszy wysokosc?
wiesiek_kr
Posty: 504
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: wiesiek_kr »

Nie wiem czy dużo, ale chwilę już latam i żadnych numerów mi nie wywiną.
Co do powrotu w RTL / FS model waraca pieknie do domu i zaczyna obniżać lot chyba że jest niżej niż zadana wysokość, to wtedy pierw się podnosi a później zawraca do domu.
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: rychoo »

tak - climb first to piekna opcja, zdecydowanie pomaga przy lataniu nisko :)))
co do rth to musze dobrze potestowac w takim razie - zamierzam niedlugo polatac w gorach i taka wiedza się przyda :)
Awatar użytkownika
daniellol
Posty: 194
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 11:01
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: daniellol »

Ja przeltałem na 1.8 około 300km w powietrzu. Nie zanotowałem dziwnych zachowań. Dużo testów na rth i ath. Latam bez kompasu na Ublox Sam-m8q.
Sky Surfer 1400, eLeReS v2 i eLeReS max :), S500 na KFC32FTB, FOX800,
Awatar użytkownika
marlabs
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: marlabs »

Hej

mam pytanie odnośnie telemetrii w inav - mam kfc32f3, wszystko śmiga, pokazują się sensory, ale nie wszystkie.

Dostepne mam: accy, vfas, curr, tmp1(jako temperatura), alt, vspd, accx, rssi


Zgodnie z tym: https://github.com/iNavFlight/inav/blob ... lemetry.md


powinienem dostać pod Tmp1 zakodowany tryb lotu, a mam temperature. Nie wysyla mi tez GPS-a pomimo ze mam go podłączonego i zlapal fixa, czy trzeba w zwiazku z tym cos ekstra ustawiać ?

Z góry dziękuje.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: yoseph »

Cześć.
Model mam już wstępnie poustawiany, jednak mam problem taki że w trybie angle podczas gdy zadam mu duży przechył ( mam ustawione 45 stopni) to model zaczyna dosyć ostro tracić wysokość. Jest jakiś parametr który odpowiada za utrzymywanie wysokości w tym trybie ? Pamiętam że w eleres AP coś takiego było :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ