Mój pierwszy tricopter

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Swirek
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 15:41
Lokalizacja: Skierniewice/Wrocław

Mój pierwszy tricopter

Post autor: Swirek »

Witam
To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość nieznajomości tematu:P

Od jakiegoś czasu przeglądam strony na temat tricopterów. Chciałbym się dowiedzieć od ludzi bardziej doświadczonych w tym temacie, czy elementy, które znalazłem nadają się do złożenia w całość i czy tak złożony tricopter będzie latał bez większych problemów.

Tak więc zacznę od płyty głównej:
MultiWii v0.6.3 - płyta główna - QuadroCopter - KuKi

Silniki:
3x Silnik C3536/8 KV1000 - 480W - SilverBlue

Regulatory (wybrałem dwa więc proszę o pomoc w wybraniu tych korzystniejszych z argumentacją dlaczego):
3x ESC - HW30A - Regulator - 66004
3x ESC Budget 30A 2-4S - Regulator programowalny

Serwo ogona tylnego:
Serwo CORONA DS-939MG 12,5g - 2,5kg/cm - Metal Cyfrowe

Do tego śmigła dwa różne komplety w celu przetestowania:
Śmigło EMAX PRO-1147SF (11x4,7) Slow Flyer
Śmigło EMAX PRO-1047SF (10x4,7) Slow Flyer

Aparaturę na początek nie drogą chciałem:
Aparatura LANYU 6CH 2.4GHz - Mode 2

Do tego chciałbym żeby ktoś doradził mi wybór akumulatorów do tego zestawu. Chciałbym móc swobodnie polatać tak ok. 15-20 min.

Ewentualnie proszę o jeszcze inne elementy potrzebne do tego typu wielowirnikowca.

Z góry dziękuję za pomoc w moim projekcie.

Pozdrawiam Świrek
Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój pierwszy tricopter

Post autor: Jakub Jewuła »

Wszystko duze i ciezkie (silniki i regle) a chcesz latac dlugo.

Do smigiel 10" pasuje sporo silnikow <> 50g ktore beda spokojnie
pracowac na regulatorach 12A.

q
Awatar użytkownika
Yazutsu
Posty: 668
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 01:18
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Yazutsu »

Nie to że jestem tu jakiś guru ale pierwszy kopter mam już za sobą a latam drugim :D to powiem Ci czego nie kupować:
Silniki:
te silniki to za dużo mocy, policzyłeś ile prądu zużyjesz przy silniku 480W w minute x3 ?
dobry wybór to coś w stylu Emax GT2210 (50gr) albo GT2215(70gr)
Stanowczo odradzam Emax CF2822.
Regulatory:
Zdecydowanie HW25 albo 30 oczywiście przerobione na FastPWM(różnica jest kolosalna).
Budgety 18A miałem 5 sztuk, z tego już 3 się spaliły...
Co do serwa się nie wypowiem bo ja latam w X.
Śmigła dobierasz oczywiście do silnika.
Aparature lianljiu sobie odpuść, też pomyślałem kiedyś że zacznę od syfu.teraz jej używam tylko do symulatora na kompie, do kopterów to bryndza, te analogowe trymery, bleee.

Na koniec, lot 15-20 min to też mój cel, na razie na pakiecie 2200, wadze 990gr i czterech silnikach wyciągam około 8-10 min spokojnego latalnia i mocno się zastanawiam czy jak zwiększę tą wagę o kolejne 200gr(pakiet 5000) to o ile zwiększy/zmniejszy się czas lotu, na to chyba nie ma gotowej recepty.

GLHF
Andrzej
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

Yazutsu pisze:Nie to że jestem tu jakiś guru ale pierwszy kopter mam już za sobą a latam drugim :D to powiem Ci czego nie kupować:
Silniki:
te silniki to za dużo mocy, policzyłeś ile prądu zużyjesz przy silniku 480W w minute x3 ?
dobry wybór to coś w stylu Emax GT2210 (50gr) albo GT2215(70gr)
Stanowczo odradzam Emax CF2822.
Regulatory:
Zdecydowanie HW25 albo 30 oczywiście przerobione na FastPWM(różnica jest kolosalna).
Budgety 18A miałem 5 sztuk, z tego już 3 się spaliły...
Co do serwa się nie wypowiem bo ja latam w X.
Śmigła dobierasz oczywiście do silnika.
Aparature lianljiu sobie odpuść, też pomyślałem kiedyś że zacznę od syfu.teraz jej używam tylko do symulatora na kompie, do kopterów to bryndza, te analogowe trymery, bleee.

Na koniec, lot 15-20 min to też mój cel, na razie na pakiecie 2200, wadze 990gr i czterech silnikach wyciągam około 8-10 min spokojnego latalnia i mocno się zastanawiam czy jak zwiększę tą wagę o kolejne 200gr(pakiet 5000) to o ile zwiększy/zmniejszy się czas lotu, na to chyba nie ma gotowej recepty.

GLHF
Tutaj policzycie wszystko - silniki, smigła, baterie.
http://www.ecalc.ch/xcoptercalc_e.htm
Swirek
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 15:41
Lokalizacja: Skierniewice/Wrocław

Post autor: Swirek »

Ok. Dzięki za rady chyba faktycznie zmniejszę moc silników. I wtedy zostanie trochę kasy na pakiet większy i na nadajnik:)
ODPOWIEDZ