Zanim...
Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest czwartek 14 lis 2019, 07:17

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Po ustawieniu rate i expo lata tak samo bo to zmienia tylko prędkość z jaką kopter się kręci.
Lepiej jak najszybciej zacznij latać w acro, nawet w symulatorze (np. velocidrone).
Najlepiej byłoby ogarnąć pidy na nowo bo jednak doszła masa, ale żeby zrobić to dobrze trzeba umieć bo inaczej można tylko popsuć. Poza tym walkera to trochę słaby sprzęt. A poza tym rozmiar 110 + jakakolwiek dodatkowa masa to trochę słabo.

Przypinam ją też do f210, mam taki gimbal, co kiedyś kupiłem do symy, działa super, nie ma jello, a dron nie odczuwa w ogóle kamerki. Nie mogę tylko latać fpv, bo zasięgu mam 30m, idzie mi płytka z chin, zobaczymy, czy to ona uwalona.

Co do pidów, to nie będę ekstra ustawiał, tylko polatam spokojnie i potestuję.
Majk99 pisze:
Po ustawieniu rate i expo lata tak samo bo to zmienia tylko prędkość z jaką kopter się kręci.
No po zmianie tych rate'ów, zmiany latając w angle nie odczułem na prawym drążku w ogóle, tylko yaw się ustawił nieliniowo dokładnie jak w betaflight ustawiłem, wychodzi mi, że ustawia się to wspólnie dla wszystkich trybów lotu. Czułość pitch i roll dla angle zmieniłem tylko ustawieniem Angle Limit i strength zmieniłem na 30.

Obrazek

Witam kolegów.
Może temat nie pod koptery, ale tyczy się PID`ów. Nigdzie nie mogę znaleźć pomocy.
Posiadam łódkę zanętową APM 2.8, GPS M8N. HDOP 0,6 - 18 satelit.
Kompas skalibrowany idealnie, 6000 punktów.
Łódka wężykuje po wodzie podczas płynięcia do punktu.
Została mi jedynie zabawa z PID`ami. Zmieniłem P z lewego górnego rogu, zauważyłem że łódka idealnie zrobiła zwrot, po chwili znów zaczęła wężykować podczas płynięcia do punktu.
Mam nową wersję, w starej było mniej opcji. Może doradzi ktoś na który punkt dokładnie zwrócić uwagę?
Łódka posiada 2 silniki.

Obrazek

Jeśli nie w temat, proszę o usunięcie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Damian12347, biorąc pod uwagę jak PIDy działają w dronach, to "wężykowanie" porównał bym do powolnych wibracji podczas lotu drona, a więc ja szukał bym problemu w za dużej wartości "P".

Jeśli jest za duże - przestrzeliwuje pozycję, nastepnie chce ją skorygować, ale znow za mocno i kółko sie zamyka.
Nie znam.się na łódkach ale od tego bym zaczął

Moje quadro TAROT class 780 - w trakcie budowy: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36286
Moja piękna S-500 [Zakończona]: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=31760

Awatar użytkownika

kuczy pisze:
Damian12347, biorąc pod uwagę jak PIDy działają w dronach, to "wężykowanie" porównał bym do powolnych wibracji podczas lotu drona, a więc ja szukał bym problemu w za dużej wartości "P".

Jeśli jest za duże - przestrzeliwuje pozycję, nastepnie chce ją skorygować, ale znow za mocno i kółko sie zamyka.
Nie znam.się na łódkach ale od tego bym zaczął

Dokładnie tak się dzieje gdy są złe PIDy - oscylacje. Różnica między quadem a łódką jest jest w medium jakim jest woda. Powoduje ona że oscylacje są one bardzo spowolnione.
Zmniejsz P - będzie mniej proporcjonalnej dużej reakcji. Albo zwiększ D - dodasz tłumienia.

Awatar użytkownika

Ale z kolei przegniesz z D, to mogą się pojawic się szybkie wibracje :)

Moje quadro TAROT class 780 - w trakcie budowy: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36286
Moja piękna S-500 [Zakończona]: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=31760

Dzięki wielkie za odpowiedź koledzy :)
Szczerze mówiąc nie miałem wcześniej styczności z APM, jakoś to ogarnąłem z pomocą maxiii - temat o APM 2.8 do łodzi. Wszystko i nic w temacie po przewertowaniu 15 stron.
Jak praktycznie ma się parametr P do D?
Jak pisałem zmniejszyłem ostatnio z 1.8 do 1.4 i zaraz było widać poprawę. Mogę zmniejszyć jeszcze do mniejszej wartości. Jeśli nie pomoże to jak mogę ratować się jeszcze parametrem D?
W teorii wszystko opisane na pierwszej stronie postu, w praktyce - jak radzić sobie z tym nad wodą?
Na pewno metoda prób i błędow + jakaś wiedza praktyczna użytkowników.
Podpowiecie?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.